Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāņa Joņeva grāmata «Jelgava 94» saņem LTV balvu «Kilograms kultūras» 6

Šovakar noskaidroti balvas «Kilograms kultūras» ieguvēji – pagājušā gada kultūras notikumi, kurus skatītāji balsojumā novērtējuši visaugstāk. Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Laura Brokāne informē, ka šogad par televīzijas Kultūras redakcijas gada balvu «Kilograms kultūras 2013» pagājušā gada četru ceturkšņu uzvarētāji sacenšas septiņās kategorijās.

Literatūras nozarē balsojuma augšgalā izvirzīts un balvu «Kilograms kultūras» ieguvis Jāņa Joņeva romāns «Jelgava 94», kam konkurenti bija Gundegas Repšes publicistikas darbs «Laiks esi tu», Marta Pujāta dzejoļu krājums «Nāk gaismā pati lampa» un Māras Zālītes autobiogrāfiskā bērnības atmiņu grāmata «Pieci pirksti».

Jaunā rakstnieka Jāņa Joņeva grāmata «Jelgava 94» ir stāsts par pusaudžiem, kuri sevis un atšķirīgā meklējumos pievēršas tā saucamajai alternatīvajai kultūrai. Grāmata ir par jaunību, kad mēs katrs cenšamies nostāties pret pasauli, nekļūt tādi kā visi. Vai tas izdodas? Vai šos solījumus iespējams turēt?

Rakstnieks Jānis Joņevs dzimis 1980. gadā. «Jelgava 94» ir viņa pirmā grāmata.

Skatītāju balsojums par LTV Kultūras redakcijas izceltajiem kultūras notikumiem vairākās nominācijās notiek trešo gadu. Atšķirībā no daudzām citām balvām Latvijā LTV balvas saņēmējus nosaka tikai skatītāju balsojums. Par pagājušā gada kultūras notikumiem skatītāji balsojuši mūzikas, vizuālās mākslas, teātra, literatūras un grāmatniecības, kino, gada notikuma un gada pārsteiguma nominācijās.

Balvu «Kilograms kultūras» raidījums «100g kultūras» izveidoja 2011. gada sākumā. Kandidātu izvirzīšanas un vērtēšanas sistēmu veido LTV Kultūras redakcijas žurnālisti un citi LTV žurnālisti, kuri raidījumos atspoguļo kultūras notikumus Latvijā. Katru ceturksni nomināciju skaits ir atkarīgs no kultūras notikumiem, taču nepārsniedz astoņas nominācijas, kurās virza ne vairāk kā trīs notikumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

uuu

Ai kāds rakstnieks, vai nav pa skaļu teikts..

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 11:16

barts simpsons

Dumjais vecīt, protams "Uliss" jau nav, bet laba tēma - mūzika un tīņi, viegla valoda - viegli lasīt. Piedatorsēdētājpaaudzei ideāla lasāmviela. Es izlasīju vienā vakarā. Starp citu, ko tu zem sava pseidonīma uuu (vai īstā vārda) interesantu esi sarakstījis un nopublicējis?

pirms 5 gadiem, 2014.03.15 08:00

Metinātājs Bērziņš

Grāmata bija laba.Varbūt drusku par daudz mūzika pieminēta,bet nebija ne vainas.

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 15:18

Laba, īpaši tā vieta romānā, Traktorisru un Satiksmes ielu krustojumā, kur pilnmēnes pusnaktī jāmācas spēlēt ģitāra...

pirms 5 gadiem, 2014.03.17 09:19

Citas ziņas