Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jānis Joņevs saņēmis Autora balvu 8

Otro gadu Latvijā pasniegtas Autora balvas un šogad saņēmis arī rakstnieks Jānis Joņevs, kura debijas romāns «Jelgava 94» guvis atzinību arī Eiropā, ziņo pašvaldība.

Lai gan šī nav pirmā balva un atzinība, ko rakstnieks saņēmis par savu romānu, viņš norādījis, ka prieks par atzinību joprojām nav mazinājies. «Arī Autoru balva man ir īpaša. Nu, kura balva tad nav īpaša?» saka rakstnieks. Uz jautājumu, vai viņš ir domājis, par ko viņam tika piešķirta Autora balva, J.Joņevs atbildējis: «Es neesmu īsti par to domājis. Paļaujos uz balvas piešķīrēju kompetenci. Kā pasākuma atklāšanā savā uzrunā teica rakstnieks Ēriks Hānbergs, visi apbalvotie darbi radījuši kādu reakciju un pretrakciju kultūras vidē.»

Autora balvu piešķir biedrība «Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība» (AKKA/LAA). Tās sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Kolmane pašvaldībai skaidro, ka balva tiek pasniegta AKKA/LAA pārstāvētam Latvijas autoram par vienu darbu, kas publiskots iepriekšējo divu gadu laikā. Balva dibināta 2014. gadā ar mērķi uzturēt Latvijas kultūras radītāju savstarpējās koleģiālās solidaritātes garu, atzīmēt autoru izcilus sasniegumus, stiprināt intelektuālā darba veicēju pašapziņu un pievērst uzmanību autoru organizācijai, kas nodrošina autoru mantisko tiesību īstenošanu Latvijā.

Par «Autora balvas 2015» laureātiem kļuvuši režisors Pēteris Krilovs par dokumentālo filmu «Uz spēles Latvija», komponists Jēkabs Nīmanis par mūziku Latvijas Nacionālā teātra izrādei «Raiņa sapņi »(režisors Kirils Serebreņņikovs), rakstnieks Jānis Joņevs par romānu «Jelgava 94» (apgāds «Mansards», 2013) un mākslinieks Miķelis Fišers par izstādi «Netaisnība» Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (28.11.2014. – 18.01.2015.).

Autori saņēma koktēlnieka Jāņa Straupes un metālmākslinieka Arvīda Endziņa metālā veidotu skulptūru laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes, kā arī naudas balvu 1111 eiro, kas paredzēta kā atbalsts jaunu darbu tapšanai.

Foto: diena.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 8

juta

Joņevam ,,pareizie" lobētāji, Puisis krietni pārvērtēts.

pirms 3 gadiem, 2015.04.26 10:58

ANNA

Lai Tiek jelgavniekam

pirms 3 gadiem, 2015.04.26 11:18

barts simpsons

juta izspļāva pilnīgas muļķības. Mūsu nācijas viena no raksturīgākajām iezīmēm ņēma virsroku pār veselo saprātu. Par Joņeva grāmatu - tā ir uzrakstīta atbilstoši mūsu laikmeta vidējam lasītājam, kurš vairāk ir aizņemts ar androīdu spaidīšanu un savas dzīves pakārtošanu tv un interneta ieteikumiem (reklāmām) - tā ir viegli un ātri izlasāma un tā izraisa saldi rūgtās ilgas( nostaļģiju) pēc tiem notikumiem, kas risinājās tajā laikā pat tiem cilvēkiem, kam ar šiem notikumiem nebija nekāda sakara.

pirms 3 gadiem, 2015.04.27 07:20

!=!

Par apbalvojumiem nezinu, bet "Jelgava 94" ir feins, stilīgs, pašironisks darbs.

pirms 3 gadiem, 2015.04.26 12:38

hmm...

Par feinumu diezgan skaļi teikts! lai uzraksta vēl kaut ko, tad redzēsim...

pirms 3 gadiem, 2015.04.27 13:47

:)

a uzraksti pati, tad redzēsim! :))

pirms 3 gadiem, 2015.04.28 13:11

students

Pusi grāmatas ar interesi izlasīju, vēlāk palika garlaicīgi, ar mokām izvilku līdz galam!

pirms 3 gadiem, 2015.04.28 18:46

Citas ziņas