Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jau rīt dobelnieki sapņos par pili

Dobeles pilsdrupas Bērzes upes labajā krastā, kas pazīstamas arī kā Livonijas ordeņa pilskalns, pulcē tuvākus un tālākus viesus. Rīt ceturto reizi jaunlaiku vēsturē Dobelē tiks svinēti senās pils svētki, kam šoreiz organizatori no Dobeles novada Kultūras un sporta pārvaldes, pilsētas kultūras nama un Novadpētniecības muzeja devuši nosaukumu «Sapnis par pili».

Svētki sāksies pulksten 15 ar cirka mākslinieku uzstāšanos vēsturiskajā Tirgus laukumā. Pulksten 15.45 pasākuma dalībnieki un viesi aicināti doties krāšņā svētku gājienā, virzoties pa Viestura ielu pāri Zemgaļu tiltam uz pilsdrupām. 

No pulksten 16 apmeklētāji varēs baudīt daudzveidīgu koncertprogrammu, kurā uzstāsies seno deju ansamblis «Calendula», «Čučumuižas vasaras raibumi» un popgrupa «Crazy Dolls». Atraktīvu izklaides programmu viesiem sagatavojušas pilsdāmas un pilskungi no Dobeles muzeja.

Pirmo reizi Dobeles vārds rakstos pieminēts pirms 760 gadiem. Ar Valsts kultūrkapitāla fonda Zemgales kultūras programmas atbalstu tapusi ceļojošā izstāde «Dobele: pils un pilsēta», kuru svētku viesi varēs aplūkot turpat pilsdrupās.

No pulksten 16 līdz 21 jautrus un veiklus dažāda vecuma dalībniekus gaidīs senās spēles. Jau iepriekšējos pils svētkos apmeklētājiem bija iespēja izklaidēties ar pilij raksturīgām sportiskām nodarbēm: iet ar ķekatām vai koka vīzēm, aizrauties ar maisu kaujām, domino un zobenu veiklību. Šogad pilsdāmas un pilskungi piedāvās arī badmintona, dārta, basketbola priekštečus, kas radušies pirms vairākiem gadsimtiem.
Lai iejustos pils svētkiem atbilstošā noskaņā, apmeklētāji tiek aicināti ģērbties dažādu laikmetu tērpos. Dāmām, kuras to nebūs paspējušas izdarīt, par samaksu tiks piedāvāti pilsdāmu tērpi gan īsām fotosesijām, gan garākām pastaigām.

Dobeles pils savu uzplaukumu piedzīvoja hercogienes Elizabetes Magdalēnas laikā, kura bija pazīstama ne vien ar labu saimniecisko darbību savu īpašumu pārvaldīšanā, bet arī lielu interesi par dažādiem noslēpumainiem augiem un to izmantošanu dziedniecībā. Tie, kuri paši netiek skaidrībā ar savām sirdslietām, varēs nobaudīt hercogienes mīlestības dzērienu un pievērsties nākotnes zīlēšanai.

Pulksten 19.30 viesiem būs iespēja doties izzinošā pastaigā pilsdāmu pavadībā vai piedalīties spraigās virvju vilkšanas sacensībās.

Pulksten 20.45 paredzēta konkursa «Vasaras sakta 2014» laureātu apbalvošana. Viesošanās pilī noslēgsies ar grupas «Rakstu raksti» koncertu pulksten 21 un pēc tam ar balli, kurā muzicēs grupa «Džūkste». Ieeja svētkos – bez maksas. 

Pievieno komentāru

Citas ziņas