Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā atklāta Dziesmu un deju svētku vēstniecība

Ar Dziesmu un deju svētku vēstniecības atklāšanu Jelgavā doti ceļavārdi pilsētas mākslinieciskajiem kolektīviem, informē pašvaldība. Jelgava šajos svētkos ir viena no kuplāk pārstāvētajām pilsētām pēc dalībnieku skaita – uz svētkiem dosies 40 pilsētas kolektīvu, kuros darbojas aptuveni 1200 dalībnieku.

Vēstniecības atklāšanas pasākumu papildināja īpašs Dziesmu un deju svētku stāsts, ar ko pasākuma ieskaņā iepazīstināja Zemgales Dziesmu un deju svētku vēstneši – Alise Dzelzkalēja un Rainers Vorslavs. Tāpat atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne un pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

Pasākuma pirmajā daļā uz skatuves gardēži sacentās meistarībā, bet turpinājumā jelgavniekus ar dziesmām un dejām priecēja mākslinieciskie kolektīvi. Tāpat pasākumā bija pieejamas arī vairākas radošās darbnīcas, kurās jaunākie pasākuma apmeklētāji varēja uzpīt rokassprādzes, pārbaudīt savu veiklību spēlēs, kā arī izveidot svētku kronīti.

Šādas Dziesmu un deju svētku vēstniecības “Rimi” pieejamas piecās Latvijas pilsētās – tās sniedz aktuālāko informāciju par svētku norisi un darbojas kā reģionālais centrs svētku sajūtas radīšanai. Katrā no “Rimi” vēstniecībām ir informatīvi stendi ar bezmaksas svētku avīzēm, kā arī svētku programmas, pastkartes un suvenīri. Tāpat pieejama arī īpaša produkcija, kuru iegādājoties trīs eiro centi no katra iepakojuma tiek novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un svētku sajūtas ienešanai slimnīcā.


Foto: Jelgavas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Citas ziņas