Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā valsts svētkus atzīmēs ar plašu programmu 8

Valsts svētku laikā jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt vairākus pasākumus – lāpu gājienu, koncertus, sveču kompozīcijas “Latvija ugunszīmēs”, multimediālu trīsdimensiju projekciju, kā arī svētku uguņošanu.

Pieminot 1919. gada Rīgas atbrīvošanu un uzvaru Brīvības cīņās, notiks tradicionālais 11. novembra lāpu gājiens un koncerts pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem, informē pilsētas pašvaldības “Kultūra” pārstāve Ilze Biļecka. Gājiena dalībnieki aicināti ņemt līdzi lāpas, kā arī pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanās lentītes. Šogad pulcēšanās notiks Pulkveža O.Kalpaka un Svētes ielā. Gājiens sāksies pulksten 17 no Pulkveža O.Kalpaka ielas (maršrutā: Pulkveža O.Kalpaka iela–Lielā iela–Pasta iela–Stacijas iela) un noslēgsies pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem, kur pulksten 17.45 sāksies koncerts (piedalās Ivo Fomins ar grupu un koris “Balti”).

Valsts 99. gadadienas svinības 18. novembrī Jelgavā sāksies ap pulksten 15 Svētās Annas baznīcā ar ekumēnisku dievkalpojumu, kam pulksten 16.30 sekos ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā prezidenta J.Čakstes pieminekļa. Pulksten 17 atdzīvosies Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis. Uz tā sienas būs vērojams īpašs svētkiem veidots trīsdimensiju multimediāls stāsts “Mītavas leģenda”, kas vēstīs par neuzvaramajiem zemgaļiem, kuru zemei pat izcilākie karotāji – vikingi – metuši līkumu, vēstīs par laiku, kurā Jelgava bija dziesmu svētku mājas, un citiem iemesliem, kādēļ lepoties ar Jelgavu un Latviju. Projekciju varēs aplūkot līdz pat pulksten 21.

Pulksten 17 sāksies arī mūzikla koncertuzvedums “Pūt, vējiņi!”, kas veidots pēc Raiņa lugas.

Kā ierasts, Hercoga Jēkaba laukumā būs skatāmas sveču kompozīcijas – “Latvija ugunszīmēs”. Kopš 2005. gada šajā Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” dibinātajā tradīcijā katru gadu iesaistās arvien vairāk interesentu – izglītības un pirmsskolas mācību iestādes, amatiermākslas, pašvaldības iestādes un uzņēmumu kolektīvi. Šogad Jelgavas centru izgaismos vairāki tūkstoši sveču liesmu, veidojot 50 ugunszīmes.

Svētku koncerts Hercoga Jēkaba laukumā sāksies pulksten 17. Uz šīs brīvdabas skatuves uzstāsies Vilnis Dumpis, Dārta Damlica un grupa “Summer band”, grupas “Cryn White” un “Pilnmēness”, kā arī Miks Galvanovskis ar grupu.

Vakara kulminācijā – pulksten 20 Jelgavas uzņēmēju sarūpēta svētku uguņošana mūzikas pavadījumā no Pasta salas.

Pieminot Jelgavas atbrīvošanu no bermontiešiem, 21. novembrī pulksten 15 Meža kapos notiks piemiņas brīdis. Tajā tiks godināti karavīri, kas krituši, cīnoties par Jelgavas atbrīvošanu.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nu

kaut kaa nestaav uz taadiem sveetkiem , kas tiek riikoti apzogot tautu

pirms 2 gadiem, 2017.11.06 13:30

Eira

Vai autobuss būs pa velti braucams šajā dienā??? Tad jau varētu vērienīgi aizbraukt uz kapiem, citādāk jau netikt!!!

pirms 2 gadiem, 2017.11.06 16:33

jelgavniece

Kāpēc valsts svētku programmā kā obligāta sastāvdaļa iekļauts skolotāju bezmaksas darbs brīvdienās un svētku dienās?
11. novembris ir sestdiena, bet klašu audzinātājiem jānodrošina skolēnu ierašanās lāpu gājienā ar uzpildītām lāpām. Vai patriotismu šādā dienā nebūtu jāaudzina skolēnu ģimenēm? Un, ja to jādara skolotājiem - OK, bet vajadzētu apmaksāt darba laiku brīvdienā.
18. novembris ir valsts svētki, brīvdiena. Bet skolotājiem jāorganizē sveču iegāde, jāpierunā skolēnus atnākt un izveidot ugunszīmes. Skaisti, protams, bet kāpēc to bez samaksas jādara brīvdienā? Šajā dienā pienākas dubulta apmaksa par darbu, bet skolotājiem jāstrādā bez maksas. Kā lai valsts svētkus svin skolotāju ģimenes, ja skolotājs katru gadu šajā dienā ir darbā, pie tam bez maksas?

pirms 2 gadiem, 2017.11.06 20:09

cita jelgavniece

Jūs domājiet, ka visiem pārējiem, kuri arī piedalās svētkos, liek ugunszīmes utt. samaksā un piešķir brīvdienu? Vai nav tā, ka piedalāmies tāpēc, ka ir mūsu valsts svētki, ka pieminam iepriekšējās paaudzes, kuras mums nodrošinājušas mūsu valsti, kaut arī šodien daudz salaists grīstē?! Skumji, ja tā domā pedagogs. Pie tam pedagogi atalgojuma ziņā nav tie apdalītākie!!!

pirms 2 gadiem, 2017.11.07 11:00

pasniedzējs

Var izvēlēties citu profesiju, ja šī nav sirdsaicinājums. Katrai profesijai sava garoziņa ar kuru jārēķinās - aktieris labi zin, ka gandrīz nevienu brīvdienu vakaru vai svētku laiku nepavadīs kopā ar ģimeni. Zemnieks vai saldējuma ceha darbinieks nekurn - ka vasaras vidū negozēsies pludmalē, kā starp citu to var 2!!!!! mēnešus pedagogs. (Parādiet man daudzas profesijas, kur ir tik daudz garantēta atvaļinājuma tieši vasaras mēnešos, vai atvieglota režīma darbs skolēnu brīvlaikos ). Jums, skolu pedagogi, patiešām ir nesliktas algas, pie ļoti īpatnējām slodzēm un "noslodzēm", lai nebūtu jākurn pa to, ka izņēmuma svētku reizēs variet palīdzēt pildīt IKVIENA pilsonisko pienākumu. Un, jā... Kurš , kad un, kā iet vai neiet pildīt pienākumu, parasti nosaka attiecīgas iestādes vadītājs - ar savu aizvainojumu, netaisnīguma sajūtu pie viņa savas tiesības aizstāvēt, ja reiz šķiet, ka tās pamatotas - nevis publiskā tīmeklī ANONĪMI par daudziem citiem amatabrāļiem radīt ņaudētāju tēlu. Jau tā ar saviem mūžīgajiem streikiem esat smagi sagandējuši priekšstatu par prasību pamatotību un ētikas esamību.

pirms 2 gadiem, 2017.11.07 15:14

Privāts viedoklis

domāju, ka cilvēks gribēja teikt, ka svētkus grib pavadīt kā pats vēlas, nevis būt darbā. Bērni, skola ir viņas darbs. Pat ja ies svecīti nolikt, to, varbūt, grib darīt ar ģimeni vai vienpatībā, vai darīt jeb ko citu ar savu brīvo laiku. Ja ir jāiet ar saviem audzēkņiem, tad tas ir darbs un tas ir jāatlīdzina. Tas būtu tikai godīgi. Pretargumenti par sirdsaicinājumu vai vasaras brīvlaiku ir kļūdaini un nav pēc būtības.

Jebkurai profesijai ar tādu argumentāciju varētu uzspiest kaut ko, kas nav jādara. Tas sauktos par nonākšanu padumjajos laikos, totalitārajā režīmā.

pirms 2 gadiem, 2017.11.10 10:30

vailabaredze

kāpēc šai informācijai ir pievienota afiša, ja saskatīt un izlasīt tāpat neko nevar?

pirms 2 gadiem, 2017.11.06 21:20

Citas ziņas