Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas apkārtne četros jaunos maršrutos

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs šajā vasarā ceļotājiem sagatavojis četrus tūrisma maršrutus pa Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu. Maršrutos iekļautas katra reģiona ievērojamākās apskates vietas, saimniecības un aktivitātes, kas noteikti jāredz un jāizmēģina.

Maršruti vairāk piemēroti tiem, kas plāno ekskursiju pa mūsu apkārtni radu un draugu kompānijā, kopā ar darba kolektīvu vai skolēnu klasi, jo apskates vietas iespējams apmeklēt, iepriekš piesakoties, tāpēc vairāk piemērotas grupām. Plānojot ekskursiju, ar objektu saimniekiem jāsazvanās un jāsaskaņo ierašanās laiks, iesaka Tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Ozoliņa. Pilns maršrutu apraksts pieejams mājas lapā www.visit.jelgava.lv, vairāk informācijas pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Gaidot tuvojošos Ozolnieku novada svētkus, maršruts «Ozolnieku novada vērtības un lepnums» iepazīstina ar ievērojamu novadnieku Jāņa Čakstes un Edvarta Virzas dzīvi un darbību, vēsturiskiem notikumiem pie Vareļu pieminekļa, lauku gardumiem kaziņu saimniecībā «Līcīši» un ķiploku pārstrādes uzņēmumā «Antek», sportiskām relikvijām motosporta ekspozīcijā Ozolniekos, tāpat ar dzīvnieku pasauli mini zoodārzā «Lauku sēta». 
Maršruta garums: 60 km

Maršruts «Trīs ciemi Jelgavas novadā – Svēte, Zaļenieki, Nākotne» īpaši piemērots darbīgajiem un zinātkārajiem. Svētē var uzzināt maizes cepšanas noslēpumus un iepazīt keramiķa arodu. Zaļenieki aicina pārliecināties, cik zaļa dzīve bijusi muižkungiem, Zaļenieku baznīcā apskatīt lielāko zvanu Jelgavas novadā, kā arī izbaudīt mirkļus krāšņajā kokaudzētavas «Aptiekas» dendrārijā. Savukārt Nākotnē  apskatāmi planētas lielākie putni – strausi.
Maršruta garums: 40 km

«Muižu noslēpumi un lauku labumi Jelgavas novadā» ved aizraujošā ceļojumā pa leģendām apvītajām Jelgavas novada muižām. Ceļā būs iespējams nogaršot Mālkalnu saimnieces gatavoto mājas sieru, iepazīt kokamatnieka arodu «Amatnieku» darbnīcā un atklāt patiesību par noslēpumaino raķešu bāzi Tīsos. Veselīga pastaiga svaigā gaisā gaida Vilces dabas parkā. Lolitas Duges tējas namiņā varēs nobaudīt neparastu piparmētru tēju garšu, bet Blankenfeldes muižā jāapskata zvanu muzejs un jānogaršo veselīgais plūškoka sīrups. Lai apmeklētu visas maršrutā iekļautās vietas, jāplāno divas dienas, bet vienai dienai jāizvēlas tīkamākie apskates objekti. 
Maršruta garums: 75 km

«Jelgavas novada ziemeļpuses dārgumi» atklāj Jelgavas novada ziemeļu daļu. Ceļš ved uz noslēpumaino Valgundes klosteri, iepazīstina ar staltbriežu, dambriežu un muflonu dzīvi uzņēmumā «Buku audzētava» un eksotiskiem dzīvniekiem saimniecībā «Pie tēvoča Garika». Ziemassvētku kauju piemiņas muzejā «Mangaļi» un Ložmetējkalna apkārtnē apskatāmas vēstures liecības par latviešu strēlniekiem un Ziemassvētku kaujām. Uzņēmumā «Gneiss» var izpētīt dolomīta šķembu ražošanu, bet uzņēmumā «Laflora» – kūdras ieguves un pārstrādes procesu. Melleņu sezonas laikā būs aizraujoši apmeklēt krūmmelleņu audzēšanas saimniecību «Arosa-R». 
Maršruta garums: 75 km

Publicitātes foto
 

Pievieno komentāru

Citas ziņas