Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas apriņķa koru skatē – emocijas un pleca sajūta (FOTO) 12

Jelgavas apriņķa koru skatē, kas sestdien norisinājās Jelgavas 3. sākumskolā, piedalījās 16 kori no Jelgavas, Jelgavas novada, Ozolnieku novada un Olaines novada. Skates dalībnieki dziedāja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuārā iekļautās dziesmas, un žūrija koriem piešķīra pakāpes.

Līdzīgi kā vokālo ansambļu skatē, arī kori dziedāja trīs dziesmas – vienu pēc izvēles, bet divas izlozes kārtībā. Dziesmu izloze noritēja 28. martā, kad diriģenti varēja izvēlēties lozēt dziesmas telefoniski vai arī klātienē Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Koru sniegumu vērtēja LNKC apstiprināta žūrija: diriģenti Romāns Vanags, Aira Birziņa, Jānis Ozols, Juris Kļaviņš un Māra Marnauza. Skati vēroja arī Jelgavas koru apriņķa virsdiriģents Edgars Vītols.

“Tie bija brīnišķīgi svētki, ko jūs paši sev sagādājāt – nevis repertuāra pārbaude, bet aizkustinošs priekšnesums, ko mēs redzējām, vērojot katru seju, kas nebija grāmatā,” noslēgumā sacīja Romāns Vanags, aicinot korus tikt vaļā no lasīšanas no grāmatām un turpināt gatavoties Dziesmu svētkiem, jo priekšā vēl ir kopmēģinājumi, kuros kopā dziedāt tās dziesmas, kas šodien netika izpildītas.

Arī Aira Birziņa uzsvēra: “Bija fantastiski sajust un redzēt, ka lielākā daļa koru darbojas kā vienots organisms, lido, deg un ir gatavi lidot augšā no skatuves.”

Pirmo pakāpi ieguva Jelgavas novada senioru koris “Gaisma”, LLU vīru koris “Ozols” un Jelgavas 4. vidusskolas vīru koris “Kārkli pelēkie zied”.

Sieviešu koru grupā Zaļenieku sieviešu koris un LLU sieviešu koris “Liepa” izcīnīja pirmo pakāpi. Pirmā pakāpe arī Jaunsvirlaukas un Salgales pagasta jauktajam korim “'Svīri”.

A grupas koru grupā Platones, Lielplatones un Elejas korim “Sidrabe”, Jelgavas Amatu vidusskolas jauktajam korim “Riti” un Jelgavas jauktajam korim “Zemgale” – otrā pakāpe.

Jelgavas novada Vilces pagasta jauktais koris “Vilce” tika novērtēts ar pirmo pakāpi. Pirmo pakāpi ieguva arī Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” jauktais koris “Tik un tā”, kā arī jauktais koris “Tērvete” un Olaines jauktais koris “Dziesma”. Pirmā pakāpe arī Jelgavas Latviešu biedrības korim “Re, kā!”, Ozolnieku jauktajam korim “Līga” un Jelgavas jauktajam korim “Balti”.

Savukārt Jelgavas kamerkorim “Mītava” vienīgajam šajā skatē tika piešķirta augstākā pakāpe.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 12

nu gan

Kopš kura laika 4.vidusskolas vīru koris "Kārkli pelēkie zied"kļuvis par senioru kori. Varbūt vajadzētu noprecizēt kas ir kas un tad rakstīt. Cik es zinu,tad vienīgais senioru koris ir Jelgavas novada koris "Gaisma".
Visi kori bija labā līmenī. Īpaši patika "Balti"un "Mītava", un 4.vidusskolas vīru koris.

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.07 23:16

Pareizāk

Nereproduktīvā vecuma koris.

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.08 09:25

laiks

Tu pavisam drīz tādā dziedāsi!

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.08 15:44

.

Bet tā arī ir rakstīts, ka "Gaisma " ir senioru koris. Ko tu cepies, izlasi vēlreiz!

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.08 22:21

Mūza

Paldies koriem par brīnišķīgo sniegumu skatē un diriģentiem par milzīgo ieguldījumu!
Kādēļ šajā rakstā nav minēti koru diriģentu vārdi??? Tieši viņi sagatavoja korus šai dienai!

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.07 23:38

Malači

Korim “Riti” labi skanēja pavisam nedaudz pietrūka lîdz pirmajai pakāpei.

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.08 02:46

SiSi

Vislabāk patika kamerkoris "Mītava". Vienkārši super! Skaisti pārdomāti tērpi! Paldies, malači!

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.08 13:23

Anna

Jelgava, jums ir brīnišķigs virsdiriģents.
Mums gan skate vēl priekšā, bet šis bija sirsnīgi, cik redzēju youtubā.

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.08 14:29

Gaisma

Vai nebūtu bijis loģiskāk, ka no katra kora pa bildei, nevis Mītava visās pozās aun rakursos? Tomēr Zemgales Ziņas, nevis Jelgavas aģentūras ...

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.08 21:02

Tomēr

atšķiras vērtējumi pārāk dramatiski.
Viens žūrijā dod 41, bet cits 46 par to pašu dziesmu? Vai nav par lielu atšķirība? Viens kanpi pārkāpj 1. pakāpei, bet otrs dod "Koru karu" ceļazīmi? Labrīt :)

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.08 23:20

ups

Interesanti tiešām šis. Kurš ielika 41?

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.09 21:25

Pol Žuk

Mītava-dinamisms,enerģija,skaistums!Diriģente-Burve!!!

pirms 12 mēnešiem, 2018.04.09 08:41

Citas ziņas