Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas, Bauskas un Dobeles vecpilsētās atjaunos kultūrvēsturiskā mantojuma objektus 2

Trīs Zemgales pašvaldības – Jelgava, Dobele un Bauska –, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, īstenos kopīgu kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas projektu “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā”, informē Kultūras ministrijas ES fondu uzraudzības nodaļas vecākā referente Ilze Rokpelne.

Projekta laikā Jelgavā plānots sakārtot Vecpilsētas ielas apkārtni, attīstot to kā radošo kvartālu un izveidojot jaunu tūrisma objektu – Zemgales restaurācijas centru, kurā būtu pieejami reģiona mērogā unikāli restauratoru pakalpojumi kultūrvēsturisku un citu nozīmīgu priekšmetu atjaunošanai. Tāpat nozīmīgas investīcijas paredzētas Jelgavas dievnamu atjaunošanā.

Bauskā tiks sakārtoti un nostiprināti Bauskas pilskalna ziemeļu nogāze un Bauskas pils tornis, lai izbūvētu vairākus skatu laukumus pilsdrupu un apkārtējās ainavas apskatei, kā arī iekārtotu pils būvvēstures digitālu ekspozīciju.

Savukārt Dobelē pārbūvi piedzīvos Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija.

Projekta iesniedzēja un galvenā partnere ir Jelgavas dome, tās sadarbības partneres projektā ir Dobeles un Bauskas novada pašvaldība, kā arī Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāle, Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle.

Līgumu par projekta īstenošanu Jelgavas dome un Centrālā finanšu un līgumu aģentūru noslēdza 2. janvārī. Plānotos darbus paredzēts veikt 32 mēnešu laikā – līdz 2020. gada 1. septembrim.

Projekts tiks īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētajā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķī “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus”. Kopējās projekta izmaksas ir 5 988 080,75 eiro, tai skaitā ERAF finansējums 2 347 500 eiro, savukārt nacionālais finansējums – 3 418 383,73 eiro (tai skaitā valsts budžeta dotācija pašvaldībām 105 308,82 eiro un pašvaldību finansējums 3 313 074,91 eiro).Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

paldies!

Glābjam to, kas vēl palicis! Apsveicami, ka saņēmās beidzot arī glābt, ne tikai iznīcināt. Nākošo glābiet skaisto, bet nolaisto muižiņu pie keramikas,ceļa malā... Izlūzušiem reliņiem, nodilusi kādreizējā skaistule. Kas tur dzīvo? Kāpēc nav izsvēpēti apšaubāmie elementi- tur dzīvojošie, kas dara kaunu namam? Normāls cilvēks elementāri censtos uzturēt māju, kurā dzīvo.

pirms gada, 2018.01.16 20:34

Citas ziņas