Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas dejotāji skati izdejo ar emocijām (FOTO) 3

«Kopš oktobra mēs visi kopā esam izdzīvojuši visdažādāko emociju gammu. Kā īstā mīlestībā – no lielas mīlestības līdz tam, ka vai nu paliekam kopā, vai dodamies katrs uz savu pusi. Pēc tā, ko redzējām šodien, mums ir sajūta, ka Deju svētki ir jau rīt, jo jūs esat tik gatavi un emocijām pilni! Jūs dejas izpildījāt tik piepildīti, ka gribējās teikt – dejojiet vēl! Gribas tās emocijas vēlreiz izdzīvot un vēl dziļāk noglabāt, jo tas dod mums visiem spēku un to apsolījumu, ka Deju svētki būs brīnišķīgi,» uzrunājot Jelgavas dejotājus pēc tautas deju kolektīvu skates, kas pilsētas kultūras namā piektdienas vakarā aizvadīta kā pirmā visā valstī, sacīja žūrijas priekšsēdētāja Deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece.

Gatavojoties nākamvasar gaidāmajam Deju svētku lieluzvedumam «Māras zeme», līdz 12. maijam visā Latvijā notiks lieluzveduma repertuāra apguves skates, kurās tiks noteikts tā apguves līmenis sagatavošanas pirmajā posmā, kā arī deju lielkoncerta «Vēl simts gadu dejai» potenciālie dalībnieki. Katrs kolektīvs skatē izpilda divas dejas pēc izvēles. Kā iepriekš informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa, žūrija vērtē dejas māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi, horeogrāfiskā teksta precizitāti, izpildījuma muzikalitāti, tautas tērpa valkāšanas kultūru un pareizību, kā arī kolektīva skatuves kultūru un kopiespaidu.

Pirms skates rezultātu paziņošanas žūrija sevišķi uzteica vairākus Jelgavas kolektīvus. Par visu dejotāju tādu sagatavošanu dejas un skatuves dzīvei, kas «mums lika noticēt ikviena dejotāja solim uz skatuves un deva pārliecību, ka deja ir dzīva un dzīvos», Z.Mūrniece uzteica bērnu un jauniešu deju kolektīvu «Vēja zirdziņš». «Paldies «Lielupes» un «Vēja zirdziņa» izpildītajam «Cīrulīti, mazputniņi»! Kā meitu mamma varu teikt – es gribētu, lai tādi ir arī mani znoti un visi Latvijas vīri, gatavi iet par Latviju,» tā žūrijas priekšsēdētāja.

No vidējās paaudzes kolektīviem tika izcelti «Laipas» dejotāji par dejas «Pats par savu naudu dzēru» izpildījumu, kā arī «Lielupes» un «Rituma» dejotāji par deju kolāžu «Ciemā teku meitas celt».

«Un kur vēl tik bagāta pilsēta ar A grupas deju ansambļiem kā Jelgava! Tas, ka pilsētā ir četri A grupas deju ansambļi, jums katram liek vēl vairāk meklēt sevi, urdīt sevī to māksliniecisko spēju un atdot sevi arī fiziski,» teic Z.Mūrniece. ««Lielupes» «Spīdi, vizi, vainadziņi» bija tāda pilnība, kurā fiziskais spēks un solistes bagātā emociju pasaule mūs ir apbūrusi un kura mūsos vēl dzīvos kādu laiku. Paldies «Kalvei» par «Kāzu deju» un paldies autorei («Kalves» mākslinieciskajai vadītājai Guntai Skujai – red.) par tik dziļu un it kā savā horeogrāfiskajā leksikā vienkāršu deju. Bet šī deja ievelk tā, ka mums gribas piedzīvot «Kāzu dejas» brīnumu vēl un vēl. Un no sirds paldies «Diždancim» par «Dzintara zemē dzintara ļaudis»! Tādi jūs arī bijāt – noturīgi, stingri un tajā pašā laikā ar dzintara dziļumu un spīdumu gan savās sirdīs, gan izpildījumā,» dejotājus slavē Z.Mūrniece, noslēgumā sakot paldies arī Jelgavas kultūras dzīves vadītājiem.

Latvijas Nacionālā kultūras centra diplomu par augstāko pakāpi skatē nopelnīja Tautas deju ansambļa (TDA) «Lielupe» A, B un D grupas dejotāji (vadītāja Elita Simsone), TDA «Diždancis» (A grupa) un «Ritums» (D) (vadītāja Ieva Karele), LLU TDA «Kalve» (A) (vadītāja Gunta Skuja), vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) «Laipa» (D) (vadītāja Mārīte Skrinda), bērnu un jauniešu centra «Junda» bērnu deju kolektīva «Jundēni» pirmais sastāvs un B grupas jauniešu deju kolektīvs «Jundari» (vadītāja Madlēna Bratkus), bērnu un jauniešu deju kolektīva «Vēja zirdziņš» bērni un C grupas kolektīvs (vadītāja Alda Skrastiņa).

I pakāpes diplomu ieguva TDA «Jaunība» (vadītājs Arvils Noviks), «Jundēnu» otrais sastāvs, LLU B grupas jauniešu deju kolektīvs «Skalbe» (vadītāja Liene Liniņa) un VPDK «Kalve» (D) (vadītājs Lauris Galejs), «Lielupes», kā arī VPDK «Rota» (vadītāja Ludmila Muskare)  E grupas dejotāji.

Savukārt ar II pakāpes diplomu novērtēti C grupas jauniešu deju kolektīvs «Zemgaļi» (vadītāja Daina Kjakste) un Jelgavas tehnikuma deju kolektīvs (vadītāja Sanita Laganovska), bet III pakāpe piešķirta Spīdolas ģimnāzijas jauniešiem (vadītājs Jānis Sālzirnis).

Dejotājus vērtēja žūrijas priekšsēdētāja horeogrāfe Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece, horeogrāfs Deju svētku virsvadītājs Agris Daņiļevičs, horeogrāfs Deju svētku virsvadītājs Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs Ilmārs Dreļs, horeogrāfs deju lieluzveduma «Māras zeme» mākslinieciskais vadītājs Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis un horeogrāfs deju lieluzveduma «Māras zeme» mākslinieciskais vadītājs Deju svētku virsvadītājs Liepājas deju apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ai,ai

Nu kur nu fotogrāfs tik vēlu vakarā fotografēs. Skate beidzās 22,00, tajā laikā visi normāli cilvēki sen mājās. Dejotāji jau ir īpaša šķira un liels paldies par skaisto izpildījumi, tieši 2. daļas dejotājiem,jo pirmo visu neredzēju.

pirms 2 gadiem, 2017.03.06 13:31

Sane

Tas ir fotogrāfa darbs, uzbildēt šādu svarīgu pasākumu no Alidz Z. 2.DAĻAS DEJOTĀJI BŪTU PELNĪJUŠI!!!

pirms 2 gadiem, 2017.03.15 13:18

Citas ziņas