Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Jelgavas Jaunais teātris» uzsāk jauno sezonu, uzņemot jaunus aktierus

“Jelgavas Jaunais teātris” jauno sezonu uzsāk, aicinot jaunus aktieru savā kolektīvā, kura dalībnieki varēs teorētiski un praktiski apgūt un pilnveidot aktiermākslas pamatelementus – skatuves kustību un runu, skatuvisko ticamību un uzmanību, emocionālo noturību un atbrīvotību, improvizāciju un lomu radīšanu.

“Teātris izkops aktieru spējas atbrīvoties un improvizēt uz skatuves, iedziļināties mākslinieciskajā darbā un radoši darboties dotajos apstākļos, atrast un izstrādāt savu skatuvisko tēlu, atbalstīt un kontaktēties ar saviem skatuves partneriem. Tā mērķis ir atklāt katra cilvēka radošo potenciālu un aktieriskās spējas gan uz publiskās skatuves, gan ikdienas dzīvē ar teātra uzdevumu, vingrinājumu, tehniku, spēļu un etīžu palīdzību,” stāsta teātra direktore Indra Soika-Dreimane.

Teātrī aktieri ne vien mācīsies, bet arī iestudēs teātra izrādes un piedalīsies dažādos kultūras uzvedumos un pasākumos. Teātrī aicināti jaunieši no 16 gadiem, kā arī brieduma gadu un vidējās paaudzes interesenti. Uzņemšana norisināsies vēl divos datumos – 15. un 22. septembrī. Pieteikties uzņemšanai var teātra mājaslapā jaunaisteatris.lv, pa e-pastu teatris@jaunaisteatris.lv vai zvanot pa tālruni 20390060.

Melnbalta karikatūra par politiku, seksu un sapņiem

Savukārt 27. septembrī plkst.13 un 18 Jelgavas kultūras namā „Rota” būs iespēja redzēt „Jelgavas Jaunais teātra” melno komēdiju „Uz kailas pannas”, kas veidota pēc poļu karikatūrista un dramaturga Slavomira Mrožeka īso lugu motīviem. 

Stāsts sākas uz atklātā jūrā peldoša plosta, kur trīs vīri izlemj apēst vienu no sava vidus... Kā izrādās, izsalkums nav šīs necilvēciskās rīcības motīvs. Izrādes otrajā daļā skatītāji pārceļas uz nomaļu kafejnīcu, kas jau ilgāku laiku kalpojusi par satikšanās punktu divām pēc mīlestības izsalkušām sievām (nu jau atraitnēm)… Neviltots ir viņu pārsteigums, kad atklājas, ka abas gaida vienu un to pašu pavadoni. Iestudējums noslēdzas kādā pamestā pagrabā, kur saduras divas konkurējošas apbedīšanas biroju vadītājas, lai tiktos ar savu klienti… Viņas darīs visu, lai tikai dabūtu otru prom no šī pagraba.

„Mēs visi esam pēc kaut kā izsalkuši šajā dzīvē, bet ne vienmēr mums izdodas apmierināt savu „ēstgribu”, neapdedzinot sevi un citus. Par to tad arī mūsu stāsts – baiļu un iegribas, apmierinājuma un iekāres, atzinības un laimes alkstošiem cilvēkiem, kuri bieži vien domā tikai un vienīgi paši par sevi,” tā par izrādes motīviem „Jaunā teātra” režisors Rihards Svjatskis.

Izrāžu ieejas maksa – 2 un 1 eiro (pensionāriem, studentiem un skolniekiem). Izrāžu norises vieta – Jelgavas Kultūras nams „Rota”, Garozas iela 15.

Pievieno komentāru

Citas ziņas