Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas latviešu biedrība izdod devīto «Zemgales vācelīti» (FOTO)

Ceļu pie lasītājiem sākusi Jelgavas Latviešu biedrības dzejnieku kluba „Pieskāriens” devītais almanahs „Zemgales vācelīte”. Tajā publicēti 44 autoru dzejoļi un arī prozas sacerējumi. 

Grāmatas atvēršanas svētkos piektdien Jelgavas Kultūras namā starp klātesošajiem autoriem bija arī trīsdesmit divus gadus vecais jelgavnieks Dainis Deigelis. Viņš priecājas, ka „Zemgales vācelītes” atvēršana notiek tieši tajā pašā dienā, kad viņa dzejoļu kopa ar nosaukumu „Tikai nemākulīgs domraksts” publicēta arī interneta žurnālā „Satori”. Viņš ir dzimis, audzis Ziemeļvidzemē un īsti dzejot sācis, mācoties Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā, kur, kā pats saka, „nevar nedzejot”. Jelgavā viņš ir ieprecējies un dzīvo jau divus gadus. „Zemgales vācelīte” ir pirmā drukātā grāmata, kur publicēti viņa dzejoļi. Dainis strādā tirdzniecības jomā, taču tagad ir bērnu kopšanas atvaļinājumā.  

Savukārt pensionētais skolotājs Valdis Neļķe, kurš uz sarīkojumu bija atnācis ar kundzi Maiju, ir piedalījies visos deviņos Jelgavas literārajos almanahos, kuri ir iznākuši kopš 2007.gada. Viņš „Ziņām” teica, ka dzejoļus raksta, noskaņu rodot dabā, vai arī, piemēram, lūkojoties sievas un dēla Didža kopējā fotogrāfijā (dzejolis „Kad skats vērsts vienā virzienā”).  

Sarīkojumā piedalījās arī jelgavnieks Harijs Krūze, kas pazīstams ar saviem humora dzejoļiem, ko parasti atstāj uz beigām. Viņš ir gadu mācījies dzejnieka Ronalda Brieža meistardarbnīcā un piedalījies vairākās „Zemgales vācelītēs”, tomēr šo izlaidis. Harijs Krūze teic, ka autoriem dzejoļi tomēr būtu jāiesniedz laicīgāk un tie būtu arī jāizvērtē, atsijājot vājākos.

Grāmatas atvēršanas svētkus vadīja dzejas kluba „Pieskāriens” vadītāja Rasma Urtāne. Almanaha redaktore ir Skaidrīte Mitrēvica, māksliniecisko noformējumu veidojuši brāļi Jānis un Endijs Zariņi. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas