Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis 21. janvārī svinēs 70 gadu jubileju (FOTO)

Mūžam aizņemto un dažādos darbos «ierakušos» (tiesa gan, labprātīgi) dažas dienas pirms apaļās jubilejas (nezinātājam grūti pateikt, ka allaž darbīgajam mūsu pilsētas mākslas dzīves virsvadonim tūlīt apritēs jau 70) Māri Branci izdodas sastapt Jelgavas pilsētas bibliotēkā, kur tiek iekārtota tēlnieka Kārļa Baumaņa simtgadei veltītā izstāde. Bez M.Branča līdzdalības jelgavniekiem nebūtu tik daudz iespēju baudīt izcilus mākslas darbus, un nu jau gandrīz desmit gadu viņš uztur rūpi par visu pilsētas un tuvākās apkārtnes mākslas dzīvi un tās veidotājiem.

Esi bijis uzticīgs mūsu laikrakstam jau ilgus gadus. Vismaz no tiem, kuri regulāri raksta par mākslas un kultūras sfēru, šķiet, esi palicis vienīgais. 
Kopš atnācu dzīvot uz Jelgavu, mani raksti vietējā presē, sākot jau ar jūsu priekšteci laikrakstu «Darba Uzvara», parādījās diezgan bieži. Aizsākums bija 1966. vai 1967. gadā tūlīt pēc Kultūras un izglītības darbinieku tehnikuma absolvēšanas.

Vienmēr esi rūpējies, lai par mākslinieku veikumu uzzinātu arvien plašāks interesentu loks, tavas recenzijas ir «Ziņu» slejās, bet paliekošākais veikums droši vien ir grāmatas. Ko šajā jomā rāda skaitļi?
Pirms pieciem gadiem savā «pusapaļajā» jubilejā no toreizējās Zinātniskās bibliotēkas saņēmu vērtīgu dāvanu – savu «Biobibliogrāfiju», kur katalogā iegrāmatotas 856 manas rakstu vienības. Protams, daži ir tikai nelieli rakstiņi. Ar tiem sāku jau diezgan sen – rakstīju Ņujorkas latviešu izdevumam «Laiks».
Vispār rakstīt sāku pagājušā gadsimta 80. gados, mana pirmā recenzija gan nebija Jelgavas presē, bet laikrakstā «Padomju Jaunatne» par jauno mākslinieku izstādi 1981. gadā.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 19. janvāra «Zemgales Ziņās»

Pievieno komentāru

Citas ziņas