Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Mūzikas vidusskolā noticis I Zemgales reģiona koru festivāls (FOTO) 1

Sestdien ar kopkora izpildīto Ivara Vīgnera un Jāņa Petera «Lai sasaucamies, lai dziedam» izskanēja I Zemgales reģiona mūzikas skolu koru festivāls, kam dots šīs dziesmas nosaukums. «Ir jau labi censties dziedāt arvien labāk katram savā skolā, bet ik pa laikam gribas savu varējumu parādīt arī citiem,» festivāla rašanās ideju pamatoja Jelgavas Mūzikas vidusskolas direktors Artūrs Puķītis, piedāvājot iespēju nākamgad līdzīgā pasākumā tikties atkal.

«Adrenalīna pēc pat nekaitētu kaut vai no pašu pedagogu vidus izveidot žūriju un sarīkot īstu koru konkursu,» prātoja A.Puķītis. Jelgavas Mūzikas vidusskolas bērnu koris «Allemanda» Edītes Bergmanes vadībā komponista Jēkaba Mediņa 130 gadu jubilejai par godu bija izvēlējies divas viņa tautas dziesmu apdares – «Lakstīgala kroni pina» un «Man deviņi rožu dārzi», kas kopā ar Romualda Jermaka «Zirņu skolu» un Jāņa Lūsēna «Pavasara dziesmu mežā» rādīja pietiekami cienīgu līmeni, lai kļūtu par iespējamajiem laureātiem.

Lai gan to pašu var teikt arī par pārējiem kolektīviem – Dobeles Mūzikas skolas kori diriģentes Karīnas Zandersones vadībā, kas bija izvēlējies puiciski brašu manieri, uzstāšanos nobeigdams ar uzmundrinošo Ulda Marhilēviča «Tik un tā», kā arī  Bauskas Mūzikas skolas kori (diriģentes Inga Bukša un Ieva Ūdre), kas vairākas Sarmītes Skrūzmanes dziesmas un apdares centās izdaiļot ar kustību partitūru.

Un, ja vēl pieskaitām Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas kolektīvu (vadītāja Inita Kuģe), grūti prognozēt, kāds būtu sacensību iznākums, ja rezultātus vērtētu žūrija. Bet tagad, koncerta sākumā savu adrenalīna devu saņemot ar Birutas Derumas vadītā vokāli instrumentālā ansambļa «Zelta stīdziņas» priekšnesumu, beigās visi dalībnieki tika pie balvas garda kliņģera izskatā.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Linducis

Tā bija vēl viena lieliska iespēja, redzēt un dzirdēt, lielisku sniegumu. Paldies bērniem un pedagogiem. Man tikai ļoti žēl, ka šīs iespējas neizmanto bērnu vecāki, lai parādītu mūzikas pasauli, ka koros nedzied tikai vecas tantes, ka tas var būt aizraujoši un ļoti, ļoti skaisti. Gribu piebilst, ka mūzikas skolas koncerti visi ir ļoti labi organizēti, un tos var klausīties par brīvu velti !!! Atnāc un baudi.

pirms 3 gadiem, 2015.03.03 08:52

Citas ziņas