Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada Grāmatu svētkos – grāmatas, diskusijas un tikšanās

Iepazīties ar jaunākajām grāmatām, satikt literāro darbu autorus, piedalīties paneļdiskusijā par Latvijas tautsaimniecības vēsturi Jelgavas novada iedzīvotāji un citi interesanti aicināti jau 16. novada Grāmatu svētkos, kas notiks 19. augustā Sesavā.

Lai aptvertu plašāku svētku apmeklētāju pulku, šoreiz tie organizēti sestdienā, informē Jelgavas novada pašvaldība. Pirmo reizi Grāmatu svētkos darbosies atvērtā bibliotēka, kurā apmeklētāji varēs mainīties ar grāmatām. “Līdz šim Grāmatu svētki notikuši piektdienā, taču, lai varētu piedalīties visa ģimene, nolēmām, ka šogad tie būs brīvdienā,” stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietniece un novada bibliotēku metodiskā darba vadītāja Dzintra Punga, aicinot uz svētkiem Sesavas Tautas namā un tā apkārtnē.

Tradicionāli svētku apmeklētājiem būs iespēja tirdziņā iegādāties grāmatas par zemākām cenām. Dz.Punga norāda, ka tajā piedalīsies apgādi “Jumava”, “Avots”, tāpat uzrunātas vairākas citas izdevniecības. Grāmatu tirdzniecība notiks no pulksten 9.30 līdz 15 pie tautas nama. Turpat darbosies arī neliels mājražotāju tirdziņš. Oficiālā svētku atklāšana paredzēta pulksten 10 tautas namā, tai sekos programma pieaugušajiem un bērniem.

Pieaugušie aicināti uz paneļdiskusiju, kuru vadīs Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš. “Maijā apgāds “Jumava” izdeva monumentālu izdevumu “Latvijas tautsaimniecības vēsture”. Uz diskusiju esam lūguši Latvijā pazīstamus cilvēkus, kuri piedalījušies grāmatas tapšanā. 2017. gadā ES svin 60. jubileju, un 2018. gadā Latvija savu simtgadi sagaidīs situācijā, kas ir izaicinājumu pilna gan ES kopumā, gan dalībvalstīm atsevišķi un liek meklēt risinājumus gan ekonomikā, gan sociālajā jomā. Par to, kādas iespējas paveras un kādi izaicinājumi jāsastop un jārisina, diskutēsim kopā ar Eiropas un Latvijas ekspertiem. Tāpat aicinām iedzīvotājus iesaistīties un uzdot savus jautājumus,” mudina Dz.Punga.

Savukārt pusdienlaikā pieaugušie gaidīti uz tikšanos ar farmācijas zinātņu doktori Viju Eniņu, kurai maijā iznāca grāmata “Veselība pie mājas sliekšņa”. Pašlaik tā ir viena no pirktākajām un lasītākajām grāmatām, kas vēsta par dažādiem ārstniecības augiem un papildināta kvalitatīvām fotogrāfijām.

Interesenta solās būt literāri muzikālā programma “Skeleti skapī”, kuru piedāvās Latvijā populārākā un ražīgākā detektīvromānu autore Dace Judina un komponists Artūrs Nīmanis. Vēl nebijušā Grāmatu svētku projektā – biodejā – aicināti piedalīties vecāki kopā ar četrus līdz 12 gadus veciem bērniem.

Lai runātu par atbildību pret dzīvniekiem, uz tikšanos bērnus aicina suņu meitene Lote un viņas saimniece Zanda Radziņa, kura pirms vairākiem gadiem sunīti pieņēma no patversmes un šobrīd strādā par brīvprātīgo lielākajā Latvijas dzīvnieku patversmē “Ulubele”. Dz.Punga piebilst, ka bērni visas dienas garumā tautas nama pagalmā un pie skolas aicināti piedalīties arī radošajās darbnīcās, izmēģināt Mārtiņa koka spēles. Svētkos darbosies īpašs fotostūrītis un varēs tuvāk iepazīt Sesavas vēsturi, ielūkojoties Dzidras Šulcas veidotajā vēstures krātuvītē.

Pirmo reizi Grāmatu svētkos darbosies brīvdabas bibliotēka, kurā lasītāji būs aicināti dāvināt lasītājiem. “Līdz šim brīvdabas bibliotēka mums ir labi darbojusies Dzejas dienās Jelgavā, un šķiet, ka tā varētu būt saistoša arī Grāmatu svētku dalībniekiem. Proti, ideja ir tāda, ka apmeklētājs uz svētkiem atnāk ar savu grāmatu, kuru izlasījis un labprāt gribētu, lai izlasa vēl kāds. Viņš šo grāmatu ieliek īpašajā plauktā, no kura savukārt paņem kāda cita atnestu grāmatu,” stāsta Dz.Punga.

Dalība Grāmatu svētku pasākumos ir bez maksas. No pagastiem tiks organizēts transports uz Sesavu. Par transportu var interesēties sava pagasta bibliotēkā.


Pasākuma programma:

9.3015 grāmatu komercizstāde un mājražotāju tirdziņš (pie Sesavas Tautas nama)
1014 “Europe Direct” informācijas centra stends ar ES informācijas materiāliem un atraktīvām nodarbībām bērniem un jauniešiem
10 Grāmatu svētku atklāšana (tautas namaLielajā zālē)
10.3012 paneļdiskusija par Latvijas tautsaimniecības vēsturi, vada Andris Gobiņš (tautas nama Lielajā zālē)
10.30 “Iepazīsim biodeju!” – aicināti piedalīties vecāki ar bērniem vecumā no četriem līdz 12 gadiem (tautas nama Mazajā zālē)
12.30 “Veselība pie mājas sliekšņa” – saruna ar grāmatas autori farmācijas doktori Grindeļa prēmijas laureāti Viju Eniņu
12.30 “Atbildības stunda” – stundu vada suņu meitene Lote un viņas saimniece žurnāliste brīvprātīgā dzīvnieku patversmē “Ulubele” Zanda Radziņa (tautas nama Mazajā zālē)
14 literāri muzikāla programma “Skeleti skapī”. Piedalās populāro detektīvu autore Dace Judina un komponists Arturs Nīmanis (tautas nama Lielajā zālē)

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Citas ziņas