Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilsētā noslēgusies Skolēnu deju svētku atlases skate (FOTO) 9

Otrdien pilsētas skolēnu 12 deju kolektīvi jaunākajā grupā un 13 deju kolektīvi vecākajā grupā Jelgavas kultūras namā rādīja, kā sagatavojušies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas šovasar norisināsies Rīgā.

Rīgā braucējus atlasīja kompetenta komisija, ko vadīja žūrijas priekšsēdētāja, deju lielkoncerta «Līdz varavīksnei tikt» mākslinieciskā vadītāja Indra Ozoliņa, bet tās sastāvā bija pazīstamās deju speciālistes Ilze Mažāne, Iluta Mistre, Gunta Bāliņa un Indra Filipsone.

«Jundas» deju kolektīvu vadītāja Madlēna Bratkus «Ziņām» atklāja savu prieku par to, ka gan «Jundas», gan arī Aldas Skrastiņas vadītais «Vēja zirdziņš» abās vecuma grupās šodien ieguva laureātu pakāpi. Viņa arī uzsvēra, ka Jelgavā neviens kolektīvs neizpelnījās trešo pakāpi, un lielākā daļa kolektīvu ieguva 1. pakāpi, kas, pieredzējušās deju skolotājas vārdiem, ir absolūti pozitīvs un izcils rādītājs mūsu pilsētai. 2.pakāpi ieguvuši vien daži kolektīvi, kas pēc punktiem arī stāvējuši ļoti tuvu pirmajai pakāpei.

Madlēna Bratkus daudzkārt pati vērtējusi kolektīvu sniegumu citos novados un atzina, ka žūrijas vērtējums jebkurā gadījumā tomēr ir absolūti subjektīvs. «Sportā ir hronometrs, bet mākslā ir sirds, kas to visu mēra. Pēc maniem sirds mērījumiem gribu teikt – mani dejotāji nodejoja emocionāli izcili. Redzēt dejotāju acis, ka viņi ir pārņemti, tas man kā kolektīva vadītājai neapšaubāmi ir lielākais sasniegums. Vislielākais diploms ir ne jau kājas pacelšana pareizā leņķī, bet tas, ka emocijas sit augstu vilni, par ko es dejotājiem pasakos, jo uz to mēs esam gājuši,» par saviem audzēkņiem un vērtēšanas kritērijiem saka Madlēna Bratkus.

Foto: Raitis Puriņš un Ernests Treijs

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Velta

Skaisti, malači dejotāji, skolotāji!
Jelgavas novadā arī noslēdzās atlases skate, diemžēl neviena rindiņa, neviens foto!
Tālu bija jābrauc? Tikai līdz Jēkabniekiem!

pirms 3 gadiem, 2015.03.24 18:59

essss

Tapēc mēs dejojam pie Madlēnas, vnk perfekta skolotāja, perfekts domu gājiens, jo emocijas tiešām ir galvenais. Paldies Jums :)

pirms 3 gadiem, 2015.03.24 21:48

Pēteris

Nu Madlēna jau varēja līdz galam izstāstīt lietu, kaut vai iegūtos punktus paziņot.
Pareizāk būtu skanējis; "Prieks ka mēs arī tikām, ne tikai Aldas Skrastiņas "Vēja Zirdziņš!". "Vēja Zirdziņš" paņēma pārējos vienos vārtos, pēc punktiem!

pirms 3 gadiem, 2015.03.25 10:44

Pēterim

Pēter, izlasi vēlreiz rakstu un esi čalis, beidz kopleksot! ;)

pirms 3 gadiem, 2015.03.25 15:53

Jelgavas iedzīvotāja

Novadā notiek daudz labi pasākumi, taču par to ne rindiņas ne ZZ, ne Jelgavniekos, ne JRP mājas lapā. Bet negācijas, gānīšanos - to mēs manām un zinām kur kas noticis ļoti ātri. Arī vokālo ansambļu skati, kur 80% dalībnieku bija novada pašdarbnieki, nekur ne rindiņas. Tāda pateicība pašdarbniekiem par sava brīvā laika un naudas ieguldīšanu. Ja mēs nevienam neesam vajadzīgi, tad ļaujiet dziedāt to, kas pašiem patīk, neviss uzlieciet savus nolikumus. Citos novados pēc skates ir pasākums, balle, mums - nodziedājāt, brauciet mājās, atbrīvojiet telpas nākošajiem. Cienījamā Dz. Zimaišas kundze! Var būt laiks padomāt un aprunāties ar iedzīvotājiem, pašdarbniekiem, ne tikai uzspiest savas domas. Arī ši gada novada svētkiem ir dzirdēts uzmetums - kārtējā naudas izmešana. Sāciet taču domāt par vienkārīem iedzīvotājiem, bet kuri maksā nodokļus novadam un uztura to šausmīgo aparātu.

pirms 3 gadiem, 2015.03.24 22:27

Zaiga

Cien. Jelgavas iedzīvotāja, vai tad bez skatē dziedāmajām trīs dziesmām, citu neko savā kolektīvā Jums nēlau dziedāt?!? Tad nu gan, nekur tas neder! Un vai tad sievas vien būtu dikti ballējušās?

pirms 3 gadiem, 2015.03.25 12:49

...

Jelgavas novadā ir tikai viens normāls kultūras nams, kur var rīkot pasākumus - tas ir Līvbērzē. Kāpēc novada vadība cenšas rīkot tādus pasākumus, kur nav vietas ne skatītājiem, ne pašiem kolektīviem?

pirms 3 gadiem, 2015.03.24 23:06

Dzintra

Cienījamā Jelgavas iedzīvotāja,liels prieks ,ka Jūs interesējaties par novada kultūras dzīvi,varam personīgi tikties un izrunāt šos jautājumus ,kas Jūs satrauc.Kultūras nodaļa atrodas Jelgavā ,Pasta ielā 37,3.stāvā 302.kab.

pirms 3 gadiem, 2015.03.25 08:51

Citas ziņas