Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilsētas un novada bigbenda jauniešiem izcili sasniegumi starptautiskā konkursā Beļģijā (FOTO) 1

Ar izciliem sasniegumiem no 65. starptautiskā Eiropas jauniešu mūzikas konkursa “Neerpelt” Beļģijā maija sākumā atgriezies Jelgavas novada un pilsētas jauniešu bigbends Raita Ašmaņa vadībā, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Konkurss norisinājās no 29. aprīļa līdz 1. maijam septiņās dažādās kategorijās. Jauniešu bigbends startēja džeza ansambļu un bigbendu kategorijā, piedaloties ar abiem sastāviem – abi izpelnījās augstāko žūrijas novērtējumu. Mazais sastāvs (11 mūziķi) ieguva 1. vietas augstāko pakāpi, savukārt lielais sastāvs (muzicē 26 jaunieši) izcīnīja augstāko punktu skaitu starp visiem festivāla dalībniekiem, iegūstot tiesības uzstāties festivāla laureātu koncertā.

Starptautiskais Eiropas jauniešu mūzikas festivāls “Neerpelt” tiek organizēts jau kopš 1952. gada. Tas ir festivāls, kas mūziķu pasaulē ir labi zināms un kas izslavēts ar savu profesionalitāti. Tajā ik gadu tiek pārstāvētas dažādas valstis, pulcējot jaunos mūziķus pat no tādām valstīm kā Ķīna, Kolumbija, Honkonga un citām. Festivāls ik gadu piesaista arī mūziķu pasaulē zināmus ekspertus, kas piedalās ne vien žūrijā, bet arī muzicē kopā ar dalībniekiem un piedalās noslēguma koncertos. Lai piedalītos šajā festivālā, dalībniekiem jāiesūta savs pieteikums, kuru izvērtē profesionāla žūrija un pēc kura tiek nolemts, vai uzaicināt dalībniekus piedalīties festivālā.

“Konkursam pieteicāmies jau vairākus mēnešus iepriekš cerībā, ka tiksim apstiprināti. Es kā diriģents vienmēr tiecos uz izcilību, proti, jau kopš brīža, kad izveidojām jauniešu bigbendu pirms sešiem gadiem, mērķis bija izveidot stabilu un uz labiem rezultātiem vērstu bigbendu. Ar šādu vīziju strādājam arī ikdienā un intensīvā darbā esam sasnieguši labu līmeni, un nu redzam darba augļus, lai arī šajā festivālā piedalāmies vien pirmo reizi,” stāsta bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis.

Īpašu žūrijas novērtējumu un atzinību guva lielais bigbenda sastāvs. “Žūrijai nereti patīk, ja dalībnieki repertuārā iekļauj savu valstu mūziķu skaņdarbus. Uzskatu, ka mūsu augstais novērtējums ir, lielā mērā pateicoties pareizi izvēlētam repertuāram. Izvēlējāmies atskaņot galvenokārt Latvijas džeza meistara Gunāra Rozenberga skaņdarbus. Liels gods mums bija uzstāties festivāla noslēguma koncertā. Šajā koncertā uzstājās tikai pirmo vietu ieguvēji,” bilst R.Ašmanis.

Šogad festivālā piedalījās 76 kolektīvi ar 3000 dalībniekiem no 21 valsts, dalībniekus vērtēja 32 kompetenti žūrijas locekļi.

Šis nav pirmais bigbenda panākums starptautiskā mūzikas festivālā. Iepriekš bigbends piedalījies arī svinga mūzikas festivālā Vācijā un kultūras festivālā “Tulpju simfonija” Rumānijā. Abos festivālos jaunie mūziķi uzrādīja augstu māksliniecisko līmeni.


Foto: no bigbenda albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 1

malači!

Tas, ko šie jaunieši R. Ašmaņa vadībā dabū gatavu, ir tiešām apbrīnas vērts! Dinamiski, muzikāli un aizrautīgi!
Labprāt dotos uz viņu koncertu!

pirms 2 gadiem, 2017.05.11 11:59

Citas ziņas