Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolniece saņems piemiņas velti no Valsts prezidenta 8

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 10.inženierklases skolniece Margarita Broša ir kļuvusi par Valsts prezidenta kancelejas organizētā konkursa „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā” laureāti un kopā ar 20 pārējiem konkursa laureātiem no visas Latvijas uzaicināta uz Melngalvju namu Rīgā 14.novembrī, lai saņemtu piemiņas velti no Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa.
Kā vēsta Latvijas Valsts prezidenta mājas lapa, Margarita Broša kļuvusi par laureāti nopietnā konkursā – konkursa žūrija kopumā izvērtējusi vairāk nekā 200 skolēnu uzrunu.

Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā...

Labvakar, mana Latvijas tauta! Televīzijas skatītāji un radio klausītāji!

Šodien Latvijai ir visnozīmīgākie svētki – tās neatkarības proklamēšanas diena. 

Ne vien 18.novembris, bet arī šis gads mūsu valstij ir bijis īpaši nozīmīgs. Rīga ir tikusi pasludināta par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. Ne tikai viesiem no ārvalstīm bija iespēja rādīt mums savas tradīcijas, bet arī mēs paši spējām tiem pierādīt savu latvju garu un mīlestību pret Latviju.

Pasaules 8. koru olimpiāde, kas norisinājās Rīgā no š.g. 9. līdz 19. jūlijam, vēl vairāk satuvināja un saliedēja Eiropas tautas, kā arī ļāva ciemiņiem no ārzemēm iepazīt mūsu kultūru un tautiskās vērtības. Es vēlos teikt, ka tas pierāda, cik svarīga ir mūsu neatkarība, pēc kuras gadu simteņiem ilgojās latviešu tauta. Mūsu mīlestība un piederība šai zemei ir vienreizēja!  Vārdu ‘’Latvija’’ tagad zina visā pasaulē, pateicoties tautas spēkam un stiprai gribai.

Bez nozīmīgiem notikumiem kultūrā mums bija svarīgas izmaiņas arī pašā valstī. Šogad 4. oktobrī notika 12. Saeimas vēlēšanas. Rīga, Vidzeme, Latgale, Zemgale un Kurzeme balsoja par turpmāko Latvijas nākotni – deputātiem, kas atvērs jaunas durvis vēl neskaitāmām iespējām. Mūsu valsts vērtība ir mūsu cilvēki, tāpēc uz tiem tiek liktas tik lielas cerības.

Dārgie tautieši! Mūsos ir nebeidzams spēks un spēja sevi aizstāvēt. Ne vien 1918. un 1991. gadā mēs neatlaidīgi turējāmies un cīnījāmies par savu brīvību, bet gan turpinām to darīt katru dienu. Ik uz soļa būs kāds šķērslis, kas traucēs spert nākamo soli, bet mēs to varam pārvarēt, jo mūsos ir mūsu senču izturība un sirdīs deg patriota uguns. Savu drošību mēs spējam nosargāt, lai cik grūti tas varētu šķist. Lai arī kā mūs censtos ietekmēt, mēs būsim nelokāmi un cieti kā vairogs, kas nosedz visu latviešu zemi.

Mēs sev varētu jautāt: vai tas ir iespējams? Es Latviju redzu kā varenu valsti  ar neatkārtojamu kultūru un tradīcijām, ar izciliem cilvēkiem – aktieriem, dzejniekiem, dziedātājiem, režisoriem, uzņēmējiem, skolotājiem… Varētu turpināt bezgalīgi, bet tas ir mūsu tautas nopelns, tā ir mūsu zeme, mūsu Latvija, kas ir brīva un spēcīga. Lūk, tas ir mūsu vairogs, mūsu aizsargs un spēks! Tie ir cilvēki, tā ir tauta, ticība valstij un sirdīs mītošā mīlestība pret to!

Paldies, jums visiem, kas izcīnīja mūsu neatkarību! Paldies tautiešiem, kas nesa Latvijas vārdu pasaulē! Paldies vecākiem un skolotājiem, kas mūsu jaunatnei, lielākajam valsts dārgumam, iemācīja šo valodu un ieaudzināja piederību  valstij! Paldies visiem cilvēkiem, kas ik dienu dara Latviju skaistāku, tīrāku, attīstītāku, atpazīstamāku un varenāku!

Sveicu jūs visus Latvijas deviņdesmit sestajā dzimšanas dienā! Lai mūžam jūsu sirdīs dzīvo mīlestība pret šo valsti!

Dievs, svētī Latviju!

Pievieno komentāru

Komentāri 8

vietējais

Skolniece un tik spēcīgi uzraksta apsveikumu Valsts dzimšanas dienai !!!
Nav, ko piebilst kā tikai piekrist un arī apsveikt visus.

pirms 3 gadiem, 2014.11.10 08:39

Resnais

jā, vecais krabis tā runāt nemāk... sola ilgi sist.

pirms 3 gadiem, 2014.11.10 14:24

IR

Jaunajai paaudzei ir vēl vairāk ko teikt, ja vien nezustu vēlme ko teikt, nepietrūktu iespēju kad teikt un dzirdīgu ausu, kas sadzirdētu!!!

pirms 3 gadiem, 2014.11.10 16:03

Santa

diez vai. zinu daudzus tik pat talantīgus jauniešus Jelgavā.

pirms 3 gadiem, 2014.11.10 22:13

.

Si valsts lieliski iztiktu bez prezidenta kuram nav jega!

Sveicieni Margaritai.

pirms 3 gadiem, 2014.11.11 01:05

aija

ari bez tevis si valt iztiktu.jega katram sevi jamekle.

pirms 3 gadiem, 2014.11.11 10:16

Citas ziņas