Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas un Ozolnieku novada dejotāji skatē piedomājuši pie stāsta iznešanas (FOTO) 5

Tautas deju kolektīvu skate aizvadīta arī Svētes pagasta Jēkabnieku Kultūras namā, kur Jelgavas un Ozolnieku novada dejotāji sadalījuši augstākās, I un II pakāpes diplomus.

Augstākās pakāpes diplomus ieguva Lielplatones pagasta senioru deju kolektīvs «Mārtiņš» (vadītāja Lāsma Ivanova), vidējās paaudzes deju kolektīvs, kurā apvienojušies Platones pagasta deju kolektīvs «Pali» un Vircavas pagasta deju kolektīvs «Laimes lāči» (Līga Lapšina). Kopā ar Jelgavas novada dejotājiem skatē dejoja Ozolnieku novada senioru deju kolektīvs «Ozolnieki» (Mārīte Skrinda), kam tāpat piešķirts augstākās pakāpes diploms.

Lielākajai daļai Jelgavas novada kolektīvu piešķirta I pakāpe. To ieguvuši pārējie novada senioru kolektīvi – Vilces pagasta «Vecie vilki» (Inese Reinvalde), Valgundes pagasta «Saulgrieži» (Inga Feldmane), Svētes pagasta «Brūklenājs» un Zaļenieku pagasta «Zaļaisdancis» (abus vada Guna Stankeviča). I pakāpe arī E grupas vidējās paaudzes kolektīviem Jaunsvirlaukas pagasta «Svirlaukai» (Liene Liniņa), Līvbērzes pagasta «Miestiņam» (Guna Stankeviča), Kalnciema pagasta «Pavedienam» (Daina Majoka), Glūdas pagasta «Nākotnei» (Ilze Lomakina), Valgundes pagasta «Valgundietim» (Inga Feldmane), Vilces pagasta «Vilciņam» (Inese Reinvalde) un «Medagai» (Ivita Lejava-Majore), kā arī Svētes pagasta «Sānsolim» (Guna Stankeviča). Tāpat I pakāpes diplomu ieguva novada jaunieši B grupas Elejas jauniešu deju kolektīvs «Tracis» (Ivita Lejava-Majore), C grupas Līvbērzes kolektīvs «Spīgana» (Aiga Muzikante) un Valgundes «Trādirīdis» (Inga Feldmane).

Savukārt II pakāpes diploms piešķirts Zaļenieku pagasta E grupas vidējās paaudzes deju kolektīvam «Lustīgais» (Guna Stankeviča), Lielplatones C grupas jauniešu kolektīvam «Audzis» (Lāsma Ivanova) un Sesavas pagasta C grupas jauniešu kolektīvam «Pāris» (Līga Lapšina).

Jelgavas novada deju apriņķa virsvadītāja Ieva Karele ar novada dejotāju sniegumu ir apmierināta. «Kolektīvi bija rūpīgi piedomājuši pie tērpiem, emocionālā izpildījuma un dejas stāsta iznešanas. E grupas dejas šoreiz ir raksturdejas, katra ir ar savu stāstu, un tas nebūt nav vienkārši no dejotājiem pēkšņi kļūt par aktieriem,» stāsta I.Karele. Viņa piebilst, ka ar deju «Pielūgsme meitenei» novada E grupas kolektīvu izpildījumā bija apmierināts arī dejas autors žūrijas loceklis Jānis Ērglis.

Jelgavas un Ozolnieku novada dejotājus vērtēja žūrijas priekšsēdētāja horeogrāfe Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja Deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece, horeogrāfe Deju svētku virsvadītāja Siguldas deju apriņķa virsvadītāja Gunta Skuja, horeogrāfs Deju svētku virsvadītājs Agris Daņiļevičs, horeogrāfs deju lieluzveduma «Māras zeme» mākslinieciskais vadītājs Deju svētku virsvadītājs J.Ērglis un horeogrāfs deju lieluzveduma «Māras zeme» mākslinieciskais vadītājs Deju svētku virsvadītājs Liepājas deju apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ak,valodiņ!

Cik pacietīga esi... IZNES zārku, mantu utt. Stāstus stāsta, lasa un citi varianti. Kareles kundze! Kā Jums ar VALSTS valodu?

pirms 2 gadiem, 2017.03.13 12:09

Pēc būtības

ja skatāmies- šo rakstu rakstījusi cita persona. BET KOMENTĒTĀJAS KLAJI PAUSTAIS NAIDS IR SKAIDRI REDZAMS..... Tad, varbūt, pasakam to tieši acīs.... - DROSMES TRŪKST!!! Ne jau nu Kareles kundzes fane, bet zināma taisnības cīnītāja, bijusī senioru deju kopas dejotāja. P.S. Es arī neciešu ieviesušos latviešu valodas kropļojumus, ko virsrakstā pamanīju uzreiz, jo esmu bijusī latviešu valodas ļ. cien. skolotāja Dziedātāja audzēkne.

pirms 2 gadiem, 2017.03.13 18:43

Cienījamā dejotāja!

Šodien skaista, pavasarīga diena - zila debess, spoža saule. Nomierinieties! Ceru, ka pamanījāt - teksts ir citēts, ''cita persona'' rakstīja tā, kā teica I. Karele. ''DROSMES TRŪKST, KLAJŠ NAIDS" - līdz tam ļoti tālu.

pirms 2 gadiem, 2017.03.14 13:34

gugu

Un kur tad ir Augstākās pakāpes ieguvēju -Ozolnieku DK bildes? Fotogrāfam filmiņa izbeidzās vai mājās govs bija jāslauc, ka tā jāsteidzas? Kā apriebušies ZZ.LV kultūras atspoguļotāji!

pirms 2 gadiem, 2017.03.13 23:54

Inguna

Zināju, ka dejotāji ir īpaša tauta, bet ka arī skaudīga un žults pilna... Tikko manis nav bildē, tā visi citi ir slikti, sākam piesieties pie neiedomājamām lietām. Pieminēti taču visi, priecāsimies par kopīgiem panākumiem! Kas liedz sarunāt fotogrāfu, kurš bildēs tikai jūsu kolektīvu, pēc tam varēsiet priecāties! Skates taču ilgst stundām, varbūt fotogrāfam tajā dienā bija vēl citi darbi (paldies, Ruslan, par skaistajām bildēm!). Lai visiem skaista diena!

pirms 2 gadiem, 2017.03.14 13:51

Citas ziņas