Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavniece skaistumkonkursa finālā Čehijā prezentē Daigas Latkovskas etnogrāfisko kolekciju 1

No skaistumkonkursa «Miss Princess of the World» atgriezusies jelgavniece «Mis Latvija 2013» Lāsma Zemene, raksta pašvaldības medijs. Kaut arī rezultātu ziņā viņa panākumus konkursā nav guvusi, meitenes fināla iznāciens novērtēts atzinīgi – konkursā nepieciešamo etnogrāfisko motīvu viņa prezentējusi caur Daigas Latkovskas etnogrāfisko tērpu kolekciju «Saule».

Abu jelgavnieču sadarbība nav veidojusies nejauši, jo abas ir pazīstamas un kopīgos projektos sadarbojas jau apmēram astoņus gadus. «Atceros, kad Lāsma 16 gadu vecumā atnāca pie manis uz modeļu skolu un tolaik spēra pirmos soļus modeles karjerā,» atceras dizainere Daiga Latkovska, piebilstot, ka Lāsma labprāt vienmēr atsaukusies arī dalībai citos projektos, tāpēc ik pa laikam viņu ceļu krustojušies visus šos gadus.

Kopumā Lāsma uz skaistumkonkursu, kas oktobra vidū norisinājās Čehijā, līdzi bija paņēmusi piecus modes nama «Tēma» tērpus. Taču nozīmīgākais vienmēr ir fināls, un Lāsma teic, ka jau laikus, tiklīdz uzzinājusi par dalību skaistumkonkursā, sākusi apsvērt dažādus variantus un sadarbības iespējas tērpu izmantošanai. «Latvijā modelēm ir diezgan grūti šajā ziņā, jo sponsoru ir maz, un dizaineri nemaz tā labprāt negrib sadarboties, lai ļautu startēt savos tērpos. Ar to saskaras visas latviešu meitenes, kas piedalās starptautiskos skaistumkonkursos. Arī es jau laikus sāku domāt, un man bija padomā vairāki citi, sevi jau pierādījuši D.Latkovskas tērpi. Cerēju, ka viņa neatteiks palīdzību. Taču, kad ieraudzīju šo etnogrāfisko kolekciju, sapratu – tas ir tieši tas, kas man vajadzīgs,» tā Lāsma.

Taču krāšņais sarkanais tērps, ko rotā ar etnogrāfiskiem motīviem veidota korsetjosta, nebūt nebija vienīgais variants, ko uzreiz abas izvēlējušās kā piemērotāko. «Pirms vairākiem mēnešiem savu jaunāko kolekciju «Saule» prezentēju Dobelē, un kā modele piedalījās arī Lāsma. Toreiz viņa noskatīja dzelteno tērpu no šīs kolekcijas, un novienojāmies, ka viņa var nākt mērīt, skatīties, ka, protams, palīdzēšu un tērpu ļaušu izmantot skaistumkonkursā,» stāsta D.Latkovska. Taču, uzmērot vairākus no tērpiem, izlemts, ka sarkanais ir tieši tas, kas vajadzīgs skaistumkonkursa fināla iznācienam.

Jāpiebilst, ka skaistumkonkursā etnogrāfiskie elementi fināla uznācienā bija nosacījums. «Varēja jau vilkt tautastērpu, taču tas nebija obligāti, tāpēc mums šķita, ka šis etnogrāfiskā un laikmetīgā savienojums ir daudz piemērotāks – gan vizuāli, gan arī praktiski, jo tas ir daudz mobilāk – nav tik smags, piemēram,» vērtē mis Latvija.

Stāstot par Lāsmas izvēlēto tērpu, D.Latkovska norāda, ka tērpam speciāli Lāsmas vajadzībām pārveidota un papildināta galvas rota, kas ir kā improvizēts vainags. «Pārējais viss jau bija gatavs, Lāsmai atlika tikai izvēlēties sev tīkamāko,» tā dizainere. Viņa norāda, ka kopumā kolekcijā ir 12 dažādi tērpi, kurus var savstarpēji kombinēt. «Priecājos, ka Lāsmai šis tērps noderēja. Man šķiet, ka šī kolekcija ir mazliet bezgalīga, jo man to gribas papildināt vēl un vēl. Latviskais ir mūsu bāze, tas ir īpašs kods katrā latvietī, un domāju, ka to neietekmē mode,» par kolekciju, kas tapusi pēdējā pusgada laikā, stāsta D.Latkovska.

Savukārt pašu skaistumkonkursu Lāsma vērtē visai kritiski. «Es izklausīšos vīlusies, bet jāsaka diezgan skarbi – tur viss jau bija zināms un sarunāts. Jau iepriekš bija nojaušams, ka pirmajā trijniekā visas būs čehietes. Turklāt tas bija jūtams visu konkursa norises laiku,» tā Lāsma. Vaicāta, vai pati nav guvusi nekādu atzinību, viņa teic: «Ja neskaita atzinīgos vārdus aizkadrā pēc pasākuma, tad man konkurss pagājis pilnīgi pa tukšo.» Taču viņa šo konkursu uztver kā mācību un tādu kā treniņnometni pirms «Miss World», kur nākamgad Latviju pārstāvēs tieši Lāsma.

Savukārt kolekcijai «Saule» vairāki nozīmīgi uznācieni vēl priekšā, tostarp novembrī Jelgavā (datums vēl nav zināms), bet 17. novembrī tā tiks demonstrēta Labdarības klubu ballē Rīgas Latviešu biedrības namā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zinātājs

Lāsma Zemene ir Mis Latvija 2014, nevis 2013!

pirms 3 gadiem, 2014.12.09 18:12

Citas ziņas