Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieka Kārļa Vērdiņa dzejolis – starp 50 labākajiem mūsdienu mīlas dzejoļiem 19

Latviešu dzejnieka Kārļa Vērdiņa dzejolis "Come to me" iekļauts starp 50 labākajiem mūsdienu mīlas dzejoļiem, vēsta laikraksts "The Guardian".

Lielbritānijas mākslas centra "Southbank Centre" dzejas eksperti atlasījuši 50 mūsdienu mīlas dzejoļus, kas tapuši aizvadīto 50 gadu laikā. Kopumā starp 50 labākajiem mūsdienu mīlas dzejoļu autoriem ir dzejnieki no 30 pasaules valstīm.

"Southbank Centre" pie dzejoļu atlases strādāja aptuveni gadu, atzīstot, ka ekspertiem bijis grūti izvēlēties tikai 50 kaismīgākos un skaistākos dzejoļus no visas pasaules dzejnieku veikuma.

Izraudzītie 50 labākie mīlas dzejoļi tiks nolasīti 20.jūlijā mākslas centrā "Southbank Centre" rīkotajā "Mīlestības festivālā", kas notiks Starptautiskā dzejas festivāla laikā.

Dzejoli latviešu un angļu valodā varat lasīt šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Doma

......esmu mēma .....nav vārdu , lai komentētu!

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 00:29

Doma

Izlasīju vēlreiz un pie dažām vietām apstājos :
""tu gulēji bēdīgs, ....
.... Būtu es drosmīgāks....."
Vai tas būtu geju mīlestības dzejolis 50 mūsdienu dzejoļu krājumā?

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 00:37

puaro

Nu ir viņš tāds, ko lai dara...

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 11:41

tas tikai

pierāda, cik izkurtējusi ir vecā Eiropa. Bet sarežģīta te nekā nav - čiekurkalnā vēlē mis, paši vēlē, paši pi...ešķir apbalvojumus.

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 10:14

Resnais

Mīlestībai nav dzimuma !


Mīlestībai nav dzimuma !


Mīlestībai nav dzimuma !

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 10:34

7kadri

Uzteicami, ka virsrakstā "jelgavnieks" nevis "dzejnieks".

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 11:48

nevaru izdomāt.

Dzejolis ar visaptverošu domu, piesātināts ar labestību, ierosinošs, kaut vairāk tādi būtu!
paldies autoram!
Dažiem komentētājiem derētu attīrīties no savām negācijām.

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 11:54

Jānis

Viena lieta, kad dzeja aicina uz kaut ko gaišu, cēlu, sevis/citu iekšējās pasaules sakārtošanu un tml., kaut vārdi var būt nesaprotami, murgaini, bet ja dzejolis/dzeja uz to vedina, tad mērķis ir sasniegts (nu ja vispār dzejā ir mērķis).
Bet, kad jau Latvijā ienāk interneta portālos slavas dziesmas dzejolim, kurš vedina uz homo attiecību normālu uztveršanu (nu ja jau pasaulē 50tniekā dzejolis iekļuvis, oho, tas ir kruta!). Tad tomēr ir jāaizdomājas kas tam ‘’50nieka’’ izdomātājam (laikraksts "The Guardian"?) patīk dzejolī?! Nebūtu tur vīrietis vīrietim to darījis – pamanītu šādu dzejoli pasaulē????????
Cilvēkiem Latvijā vēl vajadzētu spēt pateikt skaļi par to, ka mēs vēl esam saglabājuši spēju novērtēt, ka mīla ir tikai starp vīrieti un sievieti. Bet nē, mūs kaut kādi Eiropas/pasaules ‘’cilvēki’’ aicina būt tolerantiem, aizstāvēt cilvēktiesības. A ko mēs kā auni tam visam ticēsim uz vārda?
Bija mēģinājums Dānijas (?) grāmatu iebāzt bērnudārzos par viena dzimuma attiecību normālu atspoguļojumu. Prieks, ka tomēr cilvēki saņēmās un ideja tika aizmesta prom.
Bet pa laikam šādi sīkumi (kruts dzejolis par homo, Dānijas grāmatas bērnudārziem, gājieni), kas sit pat ne uz apziņu, bet zemapziņu vai pat bezapziņu, tiek mesti Latvijā un tad tiek gaidīts vai dīglis parādīsies.
Tādus dīgļus – idejas/vēlmes jāatmet… un diezgan noteikti jāatmet.

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 13:08

mia

Tavai zināšanai, homoseksuālas attiecības ir pilnīgi normālas, sabiedrībai uztverošas kā pilnīgi normālas. Un tas ir jāmaca gan bērniem, gan tādiem kā tu, kas dzīvo tumsonībā un pār savu durvju slieksni nav tālāk ticis.

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 15:02

s

Cik es sapratu viens pa nakti noblandījies p***ars veda buķiku otram, pa ceļam ieklīda kaut kādā zaņķī un
trīs sutkas nopļēguroja un vēl izdarīja savas p***aru lietas, tad atcerējās, ka tas tur vēl guļ badā un gaida vecu samīcītu siermaizīti devās ceļā tālāk....fu,fu, fu, Iespējams dzejolis radies per godu eirovīzjijas uzvarētājai/uzvarētājam Končitai? Nu ko, tādas ir eiropas vērtības....

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 17:23

sisley

Taču nometiet savas stereotipu un aizspriedumu bruņas un paskataties uz pasauli citām acīm. Nav šeit tikai melns un balts, ir arī citas krāsas, sajūtas, attiecības un mīlestība. Ja sēdi savā mazajā dzīvoklītī pilnā ar aizspriedumiem, tad paturi savu komentāru pie sevis, ja esi gatavs kaut kam plašākam, tad saki kaut ko sakarīgu! Kārli, visu cieņu, lai vairāk uz pasaules cilvēku kā Tu...

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 22:31

s

Padomju laikā bija cenzūra, bet ar visu to radās brīnišķīga dzeja par mīlestību,jūtām.Tagad cenzūras nav un katrs perdelis var uzrakstīt pilnīgu kaku, un citi perdeļi to augstu novērtē...

pirms 4 gadiem, 2014.07.03 22:33

membrāns

viņš ved viņam...P-I-D-A-R-S ved P-I-D-A-R-A-M maizīti...lai ved,man par to būtu jāpriecājās ???No pakaļas dabīgi nāk ĀRĀ tas,kam jānāk ārā no organisma,bet ja TUR bāž iekšā savu "LEPNUMU"lai cik centimetru viņš būtu garš,tas jau ir PRETDABISKI...

pirms 4 gadiem, 2014.07.05 13:00

membrāns

un vēl piebildīšu- nu neesat jūs normāli,nē P-I-D-E-R-A-S-T-I ne P-E-Ž-L-A-I-Z-E-S, nu neesat normāli,neesat...

pirms 4 gadiem, 2014.07.05 13:05

dille

Nu ja, NORMĀLS ir tikai TAS, kas grib publiski uzrakstīt visus tos vārdus uz P........

pirms 4 gadiem, 2014.07.09 14:01

Citas ziņas