Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavniekiem – sasniegumi starptautiskā ielu deju konkursā 1

Godalgotas vietas Latvijas atklātajā čempionātā un Latvijas atklātajā kausa izcīņā ielu dejās deviņu valstu konkurencē dažādos deju stilos un vecuma grupās nopelnījuši arī Jelgavas dejotāji.

Latvijas atklātais čempionāts un Latvijas atklātā kausa izcīņa ielu dejās 20. reizi Rīgas Olimpiskajā sporta centrā kopā pulcēja 3500 dejotāju no Baltijas valstīm, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Norvēģijas, Polijas un Zviedrijas. 60 deju grupu sacentās «Show dance», «Streetdance show», «Hip-hop dance», «Disco dance» un citos deju stilos, informē ilggadējs sacensību organizators un Latvijas mūsdienu deju skolas «Dance of street» direktors Oļegs Pavlovs.

Sacensībās bagāta medaļu raža arī jelgavniekiem. Mazāko bērnu grupā hiphopa solo klasē par labāko atzīta Jelgavas «Night&Day» deju studijas audzēkne Poļina Matvejeva. Arī nākamajā vecuma grupā hiphopa solo klasē meitenēm panākumi studijas audzēknei Ksenijai Nikolajevai, kura ieguvusi 2. vietu. Savukārt 3. vieta hiphopa solo klasē junioriem studijas audzēknei Lianai Simurinai, bet Dmitrijam Filajevam – uzvara.

Hiphopa pāru dejās mazāko bērnu grupā uzvarējušas studijas audzēknes Poļina Matvejeva un Alisija Grebenika, bet 2. vietā šajā grupā ierindojās Adriana Bukovska un Misela Milentija. «Night&Day» audzēkņiem panākumi arī hiphopa pāru dejās junioriem – 2. vietā Liana Simurina un Dmitrijs Filajevs, savukārt trešie – Tatjana Jermolajeva un Ralfs Jānis Grinfelds.

Ar 1. vietu starp mazākajiem bērniem un junioriem novērtēts «Night&Day» mazo hiphopa grupu sniegums, bet 3. vieta «Electric Boogie» solo priekšnesumā junioriem Dmitrijam Filajevam.

«Arī šoreiz Latvijas atklātajā čempionātā un kausa izcīņā ielu dejās piedalījās daudz un patiešām labi sagatavotu dalībnieku, kā vienmēr viss bija labi noorganizēts, lai divās dienās savu dejotprasmi ar panākumiem spētu parādīt vairāki tūkstoši bērnu, junioru un pieaugušo dejotāju,» atzīst sacensību tiesnesis Aleksandrs Gladišs no Ukrainas.

«Pēc lielā dalībnieku skaita Latvijas atklātajā čempionātā redzam, ka ielu dejas jo īpaši aizrauj bērnus un jauniešus – populārākais viņu vidū ir hiphopa deju stils. Kā zināms, ielu deju pirmsākumi bijuši Amerikā, kurienes novitātēm aizvien sekojam. Internets un plaši pieejamā informācija būtiski veicinājusi ielu deju kultūras attīstību arī Latvijā, turklāt līdz ar to arī šajās sacensībās būtībā neatšķiras dejotāju sniegums no ārzemju, Rīgas vai reģionu deju klubiem. Treniņus ielu dejās uzsāk bērni, kuri veiksmīgi startē arī šāda mēroga sacensībās Latvijā un ārzemēs. Fiziskā slodze ielu dejās ir ievērojama, kas ir pozitīvi, lai augtu fiziski veseli un spēcīgi jaunieši. Aizvien uzsveru, ka skolā viņu attīstībai ir pārāk maz sporta nodarbību, tādēļ apsveicami, ja vien ir vēlme un iespējas iesaistīties šādās aktivitātēs,» stāsta Latvijas Mūsdienu deju asociācijas prezidents Igors Grīnbergs.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ralfs Jānis Grīnfelds

Ralfs Jānis Grīnfelds un Tatjana Jermolajeva izcīnīja 3. Vietu adults jeb pieaugušo konkurencē.

pirms 2 gadiem, 2016.03.03 21:51

Citas ziņas