Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieku sniega skulptūra labākā arī Ķīnā (FOTO) 5

Ķīnā noslēdzies pasaules čempionāts sniega skulptūru veidošanā, un par uzvarētājiem kārtējo reizi atzīta Jelgavas mākslinieku komanda – Kārlis Īle, Mintauts Buškevics, Maija Puncule un Ainars Zingniks, kuri šogad pārstāv Latviju kā ES Padomes prezidējošo valsti, informē Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Marta Zīverte. 

Jelgavnieku veidotā skulptūra «Iekšējās robežas» stāsta par robežām, kas eksistē ikviena cilvēka prātā, un reizēm to pārvarēšana, lai gan nepieciešama, var būt ļoti grūta.

Kā stāsta K.Īle, konkursā piedalījās 28 komandas no visdažādākajām valstīm, turklāt no tādām, kas sniega skulptūru mākslā ir ļoti spēcīgas, – mongoļi, jakuti, japāņi, komandas no Itālijas, Francijas, Lielbritānijas. «Savā darbā mēģināju nesekot tam vilnim sniega un ledus skulptūru mākslā, kas iet dekoratīvisma virzienā. Kvalitāte nav mežģīnēs vai ļoti sarežģītā tehniskā izpildījumā, bet gan mākslinieciskajā vēstījumā. Un tas, vienkārši izsakoties, balstās pamatlietās: dot cilvēkam pārdzīvojumu, un šis pārdzīvojums var būt, pirmkārt, intelektuāls, otrkārt, emocionāls, treškārt – semiotisks,» skaidro K.Īle.

2015. gads Jelgavas ledus mākslinieku komandai iesācies īpaši veiksmīgi, jo pirms dažām dienām izcīnīts sudrabs pasaules čempionātā ledus skulptūru konkursā. 27 komandu konkurencē K.Īles un M.Buškevica skulptūra «Lietus suns» atzīta par otro labāko. Šajā īpaši smalkajā tehnikā veidotajā darbā attēlots izmircis suns, kurš pat lietusgāzē turpina uzticīgi sekot savam saimniekam. Savukārt M.Puncule pārī ar A.Zingniku darbā «Sēņotāji» savdabīgi un jautri attēloja latviešu iecienīto rudens nodarbi, izpelnoties žūrijas atzinību un piemiņas balvu.

Jau nākamnedēļ K.Īle kopā ar M.Punculi dosies uz Kanādu, kur noritēs darbs pie vēl vienas ledus mākslas skulptūras, sadarbojoties Latvijas vēstniecībai Kanādā un ziemas festivālam «Winterlude».

K.Īle, M.Puncule, M.Buškevics un A.Zingniks pasaules čempionātā Harbinā Jelgavu pārstāvēja, būdami četri no Latvijas nopelniem bagātākajiem māksliniekiem. Latvieši uz Harbinu pirmo reizi devās 2006. gadā, bet pirmo  godalgu Latvijai 2011. gadā ieguva K.Īle un M.Buškevics, ledū attēlojot stāstu par Alisi Brīnumzemē. 2012. gadā mūsus mākslinieku komanda atveda mājās veselas divas godalgas. K.Īle ieguva otro vietu ledus skulptūru konkursā ar kompozīciju «Dzīves grāmata». Savukārt sniega skulptūru konkursā par vislabāko tika atzīts darbs «Sapņotāji», ko veidoja K.Īle kopā ar Agnesi Rudzīti-Kirillovu un M.Punculi.

Ņemot vērā Latvijas mākslinieku līdzšinējos panākumus, viņu dalība Harbinas Ledus un sniega skulptūru festivālā tika iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā. Saņemot finansiālu atbalstu no prezidentūras, visi četri mākslinieki devās uz Harbinu un kārtējo reizi pierādīja pasaulei, ka Latvija ir ziemas mākslas lielvalsts.

Mākslinieku nākamos ledus mākslas darbus varēsim vērot 17. starptautiskajā ledus skulptūru festivālā no 6. līdz 8. februārim Jelgavā, Pasta salā, kad par godalgotajām vietām cīnīsies 30 mākslinieku no astoņām valstīm. Šis festivāls par tēmu «Ledus pasaka» tiks aizvadīts Jelgavas 750 gadu jubilejas zīmē. 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

latgals

Tas Mintauts Buškevics, kas ir Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» direktors un Jelgavas Domes deputāts?

pirms 3 gadiem, 2015.01.14 22:42

he.

Ir Jelgavā vēl citi?

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 09:44

Ārija

Tas ir fantastiski, ka mūsējie ir guvuši tādus panākumus! Lai veicas arī ledus skulptūrās!

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 10:09

vilnitis58

Prieks par viņiem.Vēlu veiksmi labiem cilvēkiem. Malači!

pirms 3 gadiem, 2015.01.20 18:18

Citas ziņas