Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Joņevs Briselē saņēmis ES Literatūras balvu 5

Rakstnieks Jānis Joņevs šodien Briseles saietu namā "Concert Noble", klātesot izglītības un kultūras eirokomisārei, Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem un Itālijas ES prezidentūras pārstāvjiem, saņēma Eiropas Savienības (ES) Literatūras balvu par savu romānu "Jelgava 94".

Balvu, kas kalpo par atzinību labākajiem jaunajiem autoriem Eiropā, šogad saņēmuši Bens Bluši (Albānija), Milens Ruskovs (Bulgārija), Jans Ņemecs (Čehija), Makis Tsits (Grieķija), Odnija Eira (Islande), Armins Ēri (Lihtenšteina), Pjērs Mejlaks (Malta), Ogņens Spahičs (Melnkalne), Marente de Mora (Nīderlande), Ugļeša Šajtinacs (Serbija), Birgila Oguza (Turcija) un Īvija Vailda (Lielbritānija), kā arī Joņevs.

"Šī balva tiek pasniegta labākajiem jaunajiem autoriem Eiropā neatkarīgi no viņu izcelsmes valsts un valodas. Mērķis ir izcelt labāko Eiropas mūsdienu literatūrā, veicināt pārrobežu tirdzniecību un rosināt citu valstu literatūras darbu tulkošanu, publicēšanu un lasīšanu. ES jaunā programma "Radošā Eiropa" piedāvā līdzekļus tulkošanai, lai palīdzētu autoriem piesaistīt citai tautībai piederīgu un citā valodā runājošu lasītāju uzmanību," sacīja ES izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu.

Katrs uzvarētājs saņem 5000 eiro, un autoru darbu izdevēji ir mudināti lūgt ES finansējumu godalgoto grāmatu tulkošanai citās valodās, lai tās sasniegtu jaunus tirgus.

Literatūras balvu rīkoja Eiropas Komisija (EK) sadarbībā ar Eiropas Grāmatu tirgotāju federāciju, Eiropas Rakstnieku padomi un Eiropas Izdevēju federāciju.

Joņeva romāns "Jelgava 94" ir par jaunu cilvēku vēlmi un centieniem nostāties pretī ierastajai pasaules kārtībai, atšķirties no citiem, meklēt savu ceļu. "Jelgava 94" ir pirmā rakstnieka grāmata.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

aina

Tā vienkārši un klusi un patiesi gūst panākumus. Lai tikpat veiksmīgi izdodas nākošais darbs!

pirms 3 gadiem, 2014.11.19 11:49

Jānis

Jauki!
Skumji, raksta autors visiem rakstniekiem vārdus zina, tikai mūsu Jānim Joņevam ne...

pirms 3 gadiem, 2014.11.19 14:59

ups

Skumji ir tas, ka apbalvo viduvēju darbu. Laikam nekas labāks par šo nav...

pirms 3 gadiem, 2014.11.23 16:59

membrāns

...kad es izlasīju to "niku" UPS,tad likās ka dzirdu kaut kur pilsētā uz asfalta nokrītot cilvēka SŪ-DA gabalu,nevis veselu,bet -gabalu...

pirms 3 gadiem, 2014.11.29 00:00

Ne

Nepiesaistīja mani šī grāmata. Nesaku,ka slikta, bet man nepatika. Bet visu cieņu par panākumiem !

pirms 3 gadiem, 2014.11.29 21:26

Citas ziņas