Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Jundas» automodelistiem Latvijas čempionātā visas pirmās vietas

8.novembrī Rīgā notika Latvijas skolēnu sacensības trases automodelismā „Motormuzeja kauss 2014”. Dienas garumā savu braukšanas prasmi rādīja automodelisti no Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Bauskas, Mazsalacas, Valmieras, Bērzaines – kopumā no deviņiem klubiem tika pārstāvēti vairāk nekā 70 dalībnieku.

No „Jundas” piedalījās astoņi dalībnieki. Šīs sacensības, kuras notiek divas reizes gadā, skolēnu vidū tiek uzskatītas par prestižākajām Latvijā, kurās piedalās labākie dalībnieki.

Sacensības norisinājās trīs automodeļu klasēs: „iesācēju” klasē, „Open16” un „Production” klasē. Katra klase atšķiras ar tehniskajiem noteikumiem un automodeļa parametriem.

Jelgavas bērnu un jauniešu centra „Junda” automodelisti izcīnīja visas pirmās un visas trešās vietas šajās klasēs.

„Iesācēju” klasē, kurā bija visvairāk dalībnieku – 50 –, pēc priekšbraucieniem 16 labākie tika finālā, kur cīnījās par pirmo vietu. No „Jundas” finālā tika divi braucēji. Laba debija Latvijas mēroga sacensībās izdevās Kristapam Blūmanim, kuru no fināla šķīra vien divi metri.

Finālā par „iesācēju” klases čempionu kļuva jundietis Ralfs Leitis, savu labāko rezultātu karjerā uzrādīja Uģis Pumpurs, iegūstot 3.vietu.

„Open16” un „Production” klasē „spīdošu” aiziešanu no skolnieku sacensībām nodemonstrēja Mārtiņš Poga, kļūstot par čempionu abās klasēs. Saskaņā ar noteikumiem skolnieku sacensībās var piedalīties līdz 19 gadu vecumam (ieskaitot), tamdēļ skolnieku vērtējumā šīs Mārtiņam bija pēdējās sacensības.

Abas trešās vietas šajās klasēs ieguva Mārtiņš Reiņikovs. Jāuzslavē arī Emīls Tīsiņš par 4.vietu „Production” klasē – kā pagaidām labāko personīgo sasniegumu Latvijas sacensībās.

Savukārt, par spīti šiem panākumiem, „Junda” komandu vērtējumā ieņēma 2.vietu. Komandu vērtējumu nosaka, summējot četru braucēju nobraukto apļu summu priekšbraucienos. Komandai pirms starta, pirms tehniskās komisijas, ir jānolemj, kurš sportists, kurā klasē brauks komandas ieskaitē. Savā ziņā jāizplāno taktika. Bijām tuvu pirmajai vietai, jo mūs līdz tai šķīra vien nepilns aplis – „Jundai” – 463.12, Valmierai – 464.02 nobrauktie apļi.

Kā atzina gan dalībnieki, gan klubu skolotāji, gan kā to uzskatāmi parādīja rezultāti, šīs sacensības bija ļoti spraigas, dinamiskas, un uzvarētājs tika noskaidrots pašās sacensību beigās ar viena apļa vai nepilna apļa starpību.

Dienas garumā automodelistu gaitām sekoja arī raidījums „Ātruma cilts”, kurš šo ceturtdien rādīs sižetu par šīm sacīkstēm.

Pievieno komentāru

Citas ziņas