Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā Jelgavas bērni septiņus ķīniešu korus pievārēja 5

Tas, ka ne tikai Jelgavā labi zināmais 4. vidusskolas meiteņu koris «Spīgo» kādu balvu nule aizvadītajā Pasaules koru olimpiādē jau nu nopelnīs, bija it kā pašsaprotams fakts (cita lieta, ka arī elites klases koriem jāiegulda milzu darbs, lai augsto līmeni noturētu – ārvalstu un pašmāju konkurentu skaits nevis sarūk, bet palielinās). Līgas Celmas-Kursietes vadībā «Spīgo» meitenes savu varēšanu pierādīja godam, pie tam divreiz, izcīnot zelta medaļas gan viendabīgo jauniešu koru, gan folkloras kategorijās. (Piedevām Līga vēl paspēja līdz zelta medaļām garīgās mūzikas kategorijā aizvest arī Latvijas Mūzikas akadēmijas pedagoģijas nodaļas sieviešu kori.)

Tomēr koru olimpiāde no sporta olimpiādes atšķiras ar to, ka ne katra zelta medaļa nozīmē arī čempionu titulu. Par sprīža jeb 1,38 punktu tiesu (93,38 pret 92,0) viendabīgo jauniešu koru kategorijā čempionu goda cienīgāks izrādījās Liepājas E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas Andra Kontauta vadītais meiteņu koris, bet tikai 0,13 punktu vairāk nekā «Spīgo» žūrija piešķīra Radio korim no Dānijas, tam otrais rezultāts.

Tikpat lielas zelta medaļas vērts ir «Spīgo» otrais labākais rezultāts folkloras kategorijā – tieši vienu punktu aiz Jāņa Ozola vadītā jauniešu kora «Maska», kas kļuva par čempioniem. Aiz abiem latviešu koriem – Venecuēlas, Singapūras, Indonēzijas un citu ne mazāk eksotisku folkloru pārstāvji.

Jelgavas 4. vidusskolai neizpalika arī čempionu tituls. Varbūt ne gluži tajā jomā, kur to visvairāk gaidījām – šoreiz par to parūpējās skolas bērnu koris. «Mēs jau arī neesam pēkšņi uzradušies no kaut kurienes, tāpat visu laiku strādājam un, uzdrošinos teikt, ar pilnu atbildības sajūtu. Vienīgi mūsu darbošanās līdz šim izpaudusies vairāk Latvijas mērogā, vietējos konkursos un obligātajās skatēs, līdz šim nebija iespējas sevi īpaši parādīt starptautiskā mērogā,» stāsta čempionu kora mākslinieciskā vadītāja Arta Jurgenovska. 

– Ir gan dzirdēts, ka šis kora variants radīts speciāli koru olimpiādei.

Šajā vecuma posmā mums meitenes un zēni skolā dzied atsevišķi. Faktiski Līga Celma-Kursiete bija tā, kas ierosināja zēnu un meiteņu korus apvienot. Lai gan tas nav nekas jauns, cik atceros, arī agrāk, kad es vēl mācījos šajā skolā, mums bija kopīgs bērnu koris, nešķirojot pa dzimumiem.

Tā apvienošana gan iznāca ne gluži tā, kā iecerēts. Ar zēniem nekad neko nevar zināt, gada sākumā viņam ir viena balss, bet gada beigās jau pavisam cita – nolūzusi, tāpēc gala rezultātā puiši apvienotajā korī palika tikai pieci.

– Ar kādiem izcilniekiem tad nācās sacensties?

Pavisam mūsu kategorijā bija 23, čempionu līgā – vienpadsmit koru, un no tiem septiņi (!) pārstāvēja Ķīnu.

Visu interviju ar Artu Jurgenovsku lasiet ceturtdienas, 24. jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Greex

Domes oficiozs raksta, ka ķīniešu koru esot bijis 17 (septiņpadsmit). Kam ticēt? :)))

pirms 4 gadiem, 2014.07.24 21:49

Autors - Greex

Čempionu līgā kategorijā C1 startēja 7 ķīniešu bērnu kori (ja precīzāk, 6 ĶTR plus Honkongas koris). Rezultāti publicēti www.singriga.lv. Varbūt otrs laikraksts skaitīja kopā ar atklāto konkursu, nezinu...

pirms 4 gadiem, 2014.07.26 18:40

jalabo

Pievārēja- gramatiski nepareizi lietota forma.

pirms 4 gadiem, 2014.07.27 08:48

Citas ziņas