Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karā šķirti brāļi viens otru atrod pēc 72 gadiem (FOTO) 12

Necerēti priecīgs 2015. gads izvērtās savulaik vecākajam Jelgavas uzņēmējam Imantam Lielaisramanam. Gada sākumā mazdēls Arnis (viņš turpina vadīt vectēva dibināto uzņēmumu «Ramans un partneri») atrada tīmeklī Otrajā pasaules karā pazudušā vectēva brāļa Edvīna Lielaisramana vārdu un adresi, kas bija publicēta kādā Vācijas adrešu katalogā. Kad piezvanījuši uz norādīto numuru, klausuli pacēla kāds vīrs, kas runāja tikai vāciski un noliedza, ka viņam būtu kāds sakars ar Latviju. Tomēr 22. novembrī – Edvīna Lielaisramana 91. dzimšanas dienā – abi brāļi laimīgi satikās.  

Pēkšņi kādā augusta sestdienā, kad ģimene bija izbraukusi sakopt dzimtas kapus, piezvanījusi nepazīstama vāciete. Bez tulka palīdzības Imants varējis saprast, ka viņa atrodas Jelgavā, Tērvetes ielā, pie viņa uzņēmuma un reizē arī mājas durvīm. «Sarunājām, ka tiksimies pirmdienas rītā, kad man būs klāt radinieks, kas var sarunu iztulkot,» stāsta Imants Lielaisramans. Tad arī pirmdienas rītā atklājās, ka ir atbraukusi brāļa meita Karīna. «Viņa priecājās, ka Latvijā iepazinusies ar onkuli, bet tad uzdevu savu galveno jautājumu: «Vai brālis ir dzīvs?» Karīna pastiepa pretī mobilo telefonu, kura ekrānā bija redzams vecs vīrs, un teica: «Tas ir viņš.» Protams, pēc 72 atšķirtības gadiem es savu brāli vairs nepazinu,» pasmaida Imants Lielaisramans. 

Tai pašā pirmdienā Karīna aizlidojusi mājup uz Vāciju. Pirms tam sarunājuši, ka 22. novembrī Imants ieradīsies pie Edvīna uz viņa 91 gada svinībām.          

Sava pusbrāļa un viņa ģimenes, bērnu, mazbērnu fotogrāfijas Karīna šoreiz līdzi neņēma. Onkulim viņa paskaidroja, ka tēvs mātei neko nav stāstījis par dēlu Latvijā. Viņaprāt, pirmajā tikšanās reizē 91 gadu vecajam vīram to aptvert būtu grūti. 

Brāļi Vācijā satikās Edvīna dzīvoklī Lībekā. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 11. decembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš, Gaitis Grūtups un no personīgā albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 12

kurmis

interesanti, kāpēc noliedza, ka viņam būtu kāds sakars ar Latviju ?
72 gadi atpakaļ ir 1943.gads...

pirms 2 gadiem, 2015.12.13 08:29

Nejēga

Man šķiet, Grūtups kaut ko saputrojis radu rakstos:
Sava pusbrāļa un viņa ģimenes, bērnu, mazbērnu fotogrāfijas Karīna šoreiz līdzi neņēma. Onkulim viņa paskaidroja, ka tēvs mātei neko nav stāstījis par dēlu Latvijā.

pirms 2 gadiem, 2015.12.11 18:25

zinātājs

Vispār varēja labāk neko nerakstīt...jo tur ir minēta puspatiesība...

pirms 2 gadiem, 2015.12.11 21:58

gundega

gribu zināt taisnību. pastāstiet, lūdzu!

pirms 2 gadiem, 2015.12.12 00:22

labi būtu

Labi būtu, ja par to Karīnu rakstam uz beigām visu saprastu.

pirms 2 gadiem, 2015.12.11 22:23

ytr

Viss raksts vienmeer ir tikai drukaatajaa aviizee! Izlasiet un nebuus neviena jautaajuma

pirms 2 gadiem, 2015.12.14 12:30

kurmis

interesanti, kāpēc noliedza, ka viņam būtu kāds sakars ar Latviju ?
72 gadi atpakaļ ir 1943.gads...

pirms 2 gadiem, 2015.12.13 08:27

To Kurmim

Tāpēc, ka tā paaudze dzīvo joprojām bailēs no PSRS , kā rēga. Viens otram neuzticās.Tas nav viegli. Mums arī bija onkulis Vācijā, sakari pārtrūka 70- gados. Māsai toreiz bija 40 gadi gribēja paceļot pa ārzemām un viņa mammai aizliedza uzturēt sakarus ar brāli, jo viss tika kontrolēts un kur nu vēl radi ārzemēs. Nemūžam PSRS laikos netikt. Onkoli mamma atrada caur Sarkano krustu. Veselību Ramanītim un satikt vienam otru pēc iespējas biežāk.

pirms 2 gadiem, 2015.12.13 11:25

...

Pie mums Elejā viena tante atrada karā pazuduša brāļa radiniekus Anglijā vai Īrijā

pirms 2 gadiem, 2015.12.13 17:51

Citas ziņas