Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karavīrs Spīdolas ģimnāzijā

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā 25. februārī plkst.19 notiks kustību un objektu mono izrāde, kurā spēlēs vīru kopas «Vilki» vadītājs un Leļļu teātra aktieris Edgars Lipors.

Izrāde "Karavīrs" ir vēstījums par sevis apzināšanos, piederību zemei, tautai, ģimenei, pašam sev. Izrāde labi sasaucas ar visu tautu tradīcijām. Tajā izpaužas pasaules kultūru vienotais pamats. Vēstījums vienlaicīgi uztverams vairākos līmeņos un atvērts katra personīgai interpretācijai, kur nav pareizo atbilžu. Ar izmeklētu kustību mākslu, kur netrūkst ne dinamiskas ekspresijas, ne viegla maiguma, aktieris Edgars Lipors meistarīgi iejūtas dažādos tēlos. Izrādei caurvijas mijiedarbība starp sievišķo un vīrišķo enerģiju, starp iekšējo un ārējo spēka apziņu. Tas ir stāsts par sevi, par ikvienu no mums.

Citāts no recenzijas Dance.lv žurnālā: “Karavīrs” ir smalks, jūtīgs, ārkārtīgi precīzi izstrādāts, pārdomāts un nospēlēts darbs. Edgara Lipora spēja manipulēt un rotaļāties gan ar savu ķermeni un balsi, gan objektiem un emocijām un iejušanās dažādos tēlos ir apbrīnojama. Lai arī Lilijas Liporas veidotā kustību partitūra ir gana saprotama un tieša (kā nekā izrādes veidotāji īpaši aicina studentu un skolēnu grupas), tā saglabā gaumīgu abstrakcijas un daudznozīmīguma pakāpi, ne mirkli nepārvēršoties par pantomīmisku rādīšanu vai ākstīšanos.

Izrādes vēstījums ir tikpat labi latviešu tradicionālajā kultūrā un dzīvesziņā balstīts, bet tikpat labi attiecināms uz jebkuru etnosu un laikmetu, uz jebkuru dzīves ceļu. Izrādē ir arī pāris ļoti izglītojošas epizodes, kurās tiek pārbaudīta skatītāju modrība un atbildība par savu rīcību. Vērtīgas pārdomas par to, cik viegli var aizspēlēties, nepadomājot par to, ar ko mēs spēlējamies. Bet esiet mierīgi – moralizēšanas nav. Ir gudri pielietoti mūsdienu teātra paņēmieni, kas maskējas it kā naivā interjerā."

Edgars Lipors – aktieris un mūzikas autors, Lilija Lipora – režisore, Valdis Pavlovskis – konsultants. 

Biļetes nopērkamas Spīdolas ģimnāzijā pirms izrādes. Biļetes cena 5 eiro. 

Pievieno komentāru

Citas ziņas