Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kori uzspīd Bauskā (FOTO) 5

Gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, martā un aprīlī notiek Latvijas koru skates. Skates ir būtisks sagatavošanās posms valsts nozīmes koru nozares 2017. gada pasākumiem – Dziesmu un deju svētku noslēguma modelēšanas koncertiem Talsos 27. maijā, Jēkabpilī 10. jūnijā, Dikļos 1. jūlijā un Rīgā pie Brīvības pieminekļa 21. jūlijā, kā arī Latvijas senioru koru svētkiem Siguldā 18. jūnijā. Tradicionāli skatēs tiek apzināts arī Dziesmu svētku koru dalībnieku kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs.

Jelgavas koru apriņķa skate norisināsies 22. aprīlī 4. vidusskolas aktu zālē, bet nolikums pieļauj, ka atsevišķos gadījumos, ja attiecīgajā dienā koris aizņemts citos pasākumos, tas savu sniegumu žūrijai var parādīt arī kāda cita reģiona skatē. Tā notika ar Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» jaukto kori «Balti» (diriģente Maija Branka), kas 8. aprīlī veiksmīgi startēja Bauskas koru apriņķa skatē un, iegūstot augstāko punktu summu – 44,67, A grupā saņēma I pakāpei atbilstošu vērtējumu.

B grupā augstāko vērtējumu (40 punktu) ieguva Jaunsvirlaukas un Salgales pagasta jauktais koris «Svīri» (diriģents Farhads Stade) – arī I pakāpes sniegums. Tūlīt aiz viņiem – Vilces pagasta jauktais koris (diriģents Pēteris Vaickovskis) ar II pakāpei atbilstošiem 39,22 punktiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam un norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Foto: no jauktā kora «Balti» albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 5

koriste

Atkal dalībnieki no citiem koriem! Diriģenti esiet godprātīgi!

pirms 2 gadiem, 2017.04.13 12:16

Anta

Nesapratu komentāru. Priecājos un apsveicu kori "Balti"un Maiju. Žēl,ka nevarēs kori redzēt Jelgavas skatē. Malač!

pirms 2 gadiem, 2017.04.13 12:32

Koriste, kura iet vairākos koros, jo viņa pati izv

Neviens nav no cita kora tikai iet papildus citos koros. Visi ir oficiāli kora dalībnieki ;)))))))))))

pirms 2 gadiem, 2017.04.13 22:00

gā ga

Oi, tikai nevajag! Paskaties uz "Dzīli"! Tur vispār ir kāds vietējais vai tikai Āboliņš atved viesstrādniekus no sava Rīgas kora?

pirms 2 gadiem, 2017.04.23 20:00

Citas ziņas