Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koristi un basketbolisti iedzied Kārļa Lāča dziesmu (FOTO/VIDEO) 3

Popularizējot Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkus un Eiropas basketbola čempionātu, kas šogad notiks arī Latvijā, Jelgavas 4. vidusskolas jaunieši un VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas basketbolisti tikās Jelgavā, lai iedziedātu komponista Kārļa Lāča dziesmu «Ja tu teiksi» un uzspēlētu basketbolu.

Jaunatnes basketbola līgas tradicionālās Talantu nedēļas ietvaros šogad basketbolisti devās uz Jelgavu, lai kopā ar daļu 4. vidusskolas koru ««Spīgo» studija», «Spīguņi» un «Kārkli pelēkie zied» dziedātājiem diriģenta Romāna Vanaga vadībā vienotos K.Lāča dziesmā «Ja tu teiksi». Tā ir iekļauta šī gada Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku repertuārā.

Stāstot par tradīcijas aizsākumu, kad ik gadu satiekas jaunie basketbolisti un dziedātāji, R.Vanags teic, ka jāatceras iepriekšējie Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētki. «Mēs ar Edgaru Šnepu, kurš strādāja Izglītības ministrijā, bet tagad ir Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs, esam labi draugi. Kad viņš kļuva par ģenerālsekretāru, sāka domāt, kā bērnus piesaistīt sportam, līdzīgi kā mēs domājam, kā bērnus piesaistīt mūzikai. Tas bija 2010. gadā, kad Latvijas basketbola zvaigznes, piemēram, Rolands Freimanis, Dziesmu svētkos atbrauca pie mums uz Mežaparku. Mēs atvedām grozus un pēc mēģinājuma sarīkojām sacensības, stafetes, lielie meistari rādīja, kā var bumbu griezt uz viena pirksta,» atminas R.Vanags. Pēc tam vēl ilgi dzirdētas sajūsmas pilnas atsauksmes no pārsimts puikām, kam aktivitātes palikušas spilgtā atmiņā.

Pēc laika zēnu koru salidojumā Cēsīs sarīkots neliels basketbola turnīrs, kurā divu dienu garumā sacentās 57 komandas. Tad E.Šnepam radusies doma, ka vajadzētu savienot basketbolu ar koru dziedāšanu. Pieaicināts komponists Uldis Marhilevičs, kurš sarakstījis dziesmu «Bumbu grozā», tā ierakstīta profesionālā studijā. Bērniem tas iepaticies, un viņi jautājuši, vai nākamajā gadā nevarētu noorganizēt ko līdzīgu. Toreiz sarunāti Renārs Kaupers un Jānis Jubalts, uzrakstīta arī dziesma.

Šogad bērni vienojās komponista K.Lāča dziesmā. R.Vanagam tā iepatikusies, turklāt dziesmas izpildījumā ietvertas arī plaukstu sišanas darbības, kas izpildījumu padara aktīvāku. Ideja par filmēšanu Jelgavā radusies E.Šnepam, kurš pats ir absolvējis 4. vidusskolu. Turklāt skolas koru augstais profesionālais līmenis sekmējis lēmuma pieņemšanu. 

«Pamazām veidojas tradīcija. Šogad Latvijā ir divi lieli notikumi – bērnu Dziesmu svētki un Eiropas basketbola čempionāts. Ceru, ka arī estrādē būs Basketbola savienības cilvēki un radīsies atpazīstamība, ka pie mums notiek čempionāts. Tā mēs soli pa solītim ejam kopā ar basketbolu,» teic R.Vanags, piebilstot, ka basketbolu savulaik ir spēlējis pats un tagad to dara viņa dēli.

Lai gan tās pašas dienas vakarā 4. vidusskolā norisinājās koncerts «Mēs tikāmies martā» un darba bija pilnas rokas, diriģente Arta Jurgenovska teic, ka piekrist piedalīties pasākumā bija tā vērts. «Dziesmas izvēle man šķiet fantastiska – tipiskajos Kārļa Lāča ritmos un intonācijās. Bērni ir tik priecīgi, un vide ceļ to garu – daudz no mums tas tiešām neprasīja. Mums ir liels gods palīdzēt un piedalīties,» tā diriģente.

Jaunā basketboliste Elīna Dančauska no Ogres 1. vidusskolas stāsta, ka viņai visvairāk patikusi atmosfēra. «Arī tas, ka bērni gribēja uzspēlēt basketbolu, nenobīstoties no lielākiem pretiniekiem. Domāju, tas bija pats galvenais šajā dienā. Mēs iedziedājām skaistu dziesmu, un es ceru, ka visiem būs prieks,» teic Elīna. Viņa piebilst, ka, spēlējot basketbolu, jūtas drošāk nekā dziedot, jo tad pārņem bailes, ka varētu ko sajaukt vai neizdarīt, kā vajag. 

Arī basketbola kluba «Jelgava» spēlētāji Rihards Lomažs, Dāvis Geks un Andris Justovičs priekšroku dod basketbola laukumam. Viņi ne vien kopā ar 4. vidusskolas audzēkņiem iedziedāja K.Lāča dziesmu, bet arī vadīja jauniešu komandas spēles laukumā. Tomēr dziedāšana puišiem nav sveša. Dāvis divus gadus ir dziedājis korī, sanāk uzdziedāt arī ballītēs. Tāpat puiši atklāj – lai noskaņotos, mēdz uzdziedāt pirms spēles, dungojot līdzi mūzikai, kas skan. Biežāk tas ir hiphops, taču katram noskaņoties palīdz kāda cita dziesma.

Katrs pasākuma dalībnieks saņēma T kreklu un atslēgu piekariņu no Latvijas Basketbola savienības.


Foto/video: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Komentāri 3

!!

4.videnē kā vienmēr-pozitīvs radošs nemiers!.....

pirms 3 gadiem, 2015.02.28 13:05

Dana

Malači!!! J4vsk vienmēr izceļās ar savu radošumu, inovatīvām idejām, pozītīvismu, burvīgiem koncertiem un jauko auru skolā un smaidu bērnos!!! LAi veicas un MALAČI!!! LAi citām skolām piemērs- LABS!!!!MALAČI!!!

pirms 3 gadiem, 2015.03.02 15:38

Citas ziņas