Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koru olimpiādē godalgas nopelna visi trīs Jelgavas un novada konkursanti 6

Līgas Celmas-Kursietes vadītais meiteņu koris SPĪGO viendabīgo jauniešu koru kategorijā izcīnījis zelta medaļu un trešo labāko rezultātu. Taču korim sacensības vēl nav beigušās – 17. jūlijā «Spīgo» startēs t.s. folkloras kategorijā. 

Senioru koru konkurencē zelta diploms – Jelgavas novada senioru jauktajam korim «Gaisma» (diriģente Zita Kurševa).

Gunta Pavilona un Zanes Stafeckas vadītais Jelgavas jauktais koris «Zemgale» arī nopelnījis zelta diplomu.

Latvija Pasaules koru olimpiādē kļuvusi par līderi iegūto medaļu skaita kopvērtējumā. Kopā mūsu valsts kori izcīnījuši 33 dažāda kaluma medaļas, otrajā vietā ir ASV kori ar 24 medaļām, trešajā – Indonēzija ar 17 medaļām, ziņo aģentūra LETA.

Šodien, noslēdzoties Pasaules koru olimpiādes otrajai apbalvošanas ceremonijai, paziņoti vēl septiņu kategoriju uzvarētāji.

Par čempionu sieviešu koru kategorijā kļuvis Dānijas koris "Aarhus Pigerkor". Zelta medaļas ieguvuši divi Latvijas kori – sieviešu koris "Balta" diriģentes Māras Marnauzas vadībā un sieviešu koris "Ausma" diriģenta Jāņa Zirņa vadībā. Savukārt sudraba medaļas ieguvis diriģentu Anitras Niedres un Rudītes Tālbergas koris "Venda" un diriģentes Guntas Vites koris "Asma".

Popumūzikas/šovu koru kategorijā uzvarējis koris no Dienvidāfrikas. Zelta medaļu šajā kategorijā ieguvis Zaļo pakalnu koris no Rēzeknes diriģenta Normunda Zuša vadībā, bet sudraba medaļu izcīnīja Jāņa Ķirša vadītais Rīgas zelta koris.

Emīļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas meiteņu koris Andra Kontauta vadībā kļuvis par čempionu viendabīgo jauniešu koru kategorijā. Zelta medaļas ieguvis meiteņu koris "Spīgo" (diriģente Līga Celma-Kursiete) un E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas meiteņu koris "Cantus" (diriģente Maruta Rozīte).

Par čempionu vīru koru kategorijā nosaukts Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris "Gaudeamus" (diriģents Ivars Cinkuss). Šajā kategorijā vīru koris "Ķekava" diriģenta Arvīda Platpera vadībā un vīru koris "Tēvzeme" diriģenta Tālivalža Gulbja vadībā ieguvis sudraba medaļas.

Jaukto koru konkurencē par čempionu atzīts Stellenbohas Universitātes koris no Dienvidāfrikas. Savukārt zelta medaļas ieguvuši trīs Latvijas kori – jauniešu koris "Maska" (diriģents Jānis Ozols), Emīla Dārziņa jauktais koris (diriģents Artūrs Ancāns) un Siguldas jauktais koris "Atvars" (diriģents Jānis Baltiņš). Sudraba medaļas ieguvis Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jauktais koris "Aura" diriģenta Edgara Vītola vadībā, jauktais koris "Laiks" diriģentes Ilzes Balodes vadībā un diriģentes Ilzes Valces vadītais Liepājas jauktais koris "Intis".

Bērnu koru kategorijā par čempionu kļuvis Ķīnas koris no Šanhajas.

Spiričuelu kategorijā triumfēja Dienvidāfrikas koris no Stellenbokas Universitātes.

Arī atklātajā konkursā Latvijas koriem šodien apbalvotajās kategorijās bijuši teicami panākumi - kopā iegūti seši zelta un četri sudraba diplomi.

Jauniešu vīru koru grupā uzvarēja koris no Honkongas, par labāko zēnu kori nosaukts koris no Sverdlovskas, Krievijā, bet starp jauktajiem jauniešu koriem par labāko atzīts koris no Pretorijas, Dienvidāfrikas Republikā (DĀR).

Zelta medaļu jaukto jauniešu koru grupā izcīnīja Rīgas Valsts 1. Ģimnāzijas jauktais koris ar diriģentu Kasparu Vēveru.

Sakrālās mūzikas ar pavadījumu konkursā Latvija ieguva divas zelta un sešas sudraba medaļas.

Par čempionu šajā grupā kļuva koris no DĀR. Zelta medaļu saņēma koris "Via Stella" ar diriģenti Lieni Batņu un Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jauktais koris "Aura" ar diriģentu Edgaru Vītolu.

Sudraba medaļas ieguva Siguldas jauktais koris "Atvars" (diriģents Jānis Baltiņš), bērnu koris "Lielvārde" (diriģente Baiba Klepere), jauktais koris "Anima" (diriģents Kārlis Rūtentāls), Liepājas jauniešu koris "Intis" (diriģente Ilze Valce), jauktais kamerkoris "Matejs' (diriģenti Rudīte Tālberga un Māris Dravnieks) un Rīgas Valsts 1.Ģimnāzijas jauktais koris (diriģents Kaspars Vēvers).

"Barbershop" kvartetu kategorijā uzvarēja "KeyChord" no Nīderlandes, bet sudraba medaļu ieguva "Harmony 4 Riga" ar diriģentu Āriju Šķepastu. "Barbershop" koru grupā par čempionu kļuva koris "The Old Joe's Choir" no Šrilanka. Kāds koris no šīs valsts par olimpiādes uzvarētāju kļūst pirmo reizi.

Skatuviskā tautas mūzika konkursā uzvarēja studentu koris no Ķīnas, bet sudraba medaļas ieguva trīs Latvijas kori - Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jauktais koris "Aura" (diriģents Edgars Vītols), bērnu koris "Lielvārde" (diriģente Baiba Klepere) un jauniešu koris "Mēs lidosim…" (diriģente Liene Batņa).

Atklātā konkursa uzvarētāji tika nosaukti astoņās kategorijā. Zelta diplomus saņēma Jelgavas novada senioru koris "Gaisma" (diriģente Zita Kurševa), Rīgas Latviešu biedrības senioru koris "eReLBe" (diriģente Zaiga Lazdiņa), senioru koris "Atvasara" (diriģente Skaidrīte Pugača), koris "Vivat" (diriģenti Ināra Freimane un Jānis Veļičko), jauktais koris "Vidzemīte" (diriģenti Dzidra Jēkabsone un Baiba Žēbina) un Ogres kultūra centra jauniešu koris (diriģentes Gunita Bičule un Daina Čudare).

Savukārt pie sudraba diplomiem tika senioru sieviešu koris "Noktirne" (diriģente Ilga Bērziņa), senioru sieviešu koris "Atvasara" (diriģente Daiga Galeja), kamerkoris "Amadeus" (diriģente Inga Dziļuma) un Rīgas 84. vidusskolas jauktais koris "Harmonija" (diriģente Justīne Voitkeviča).

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9.jūlija līdz 19. jūlijam Rīgā pulcēs piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus. Tās mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu.

Desmit dienu laikā Rīgas koncertzālēs un parkos norisināsies konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un koru sadraudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi pasākumi.

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīko nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju "Interkultur".


Pievieno komentāru

Komentāri 6

:)

Paldies par nomainīto bildi!

pirms 4 gadiem, 2014.07.16 17:42

skolotāja

Malači gan seniori, gan meitenes. Paldies viņu diriģentiem un kormeistariem! Tie ir cilvēki ar entuziasmu.

pirms 4 gadiem, 2014.07.13 19:35

janis

Līga, mīļās meitenes paldies Jums par izcilību!!!!

pirms 4 gadiem, 2014.07.14 09:23

mamma

Paldies skolotāju komandai ,meitenēm un līdzjūtējiem!

pirms 4 gadiem, 2014.07.14 10:42

es

Skaisti tērpi,lai veicas arī tautas mūzikas programmā!

pirms 4 gadiem, 2014.07.14 10:43

Citas ziņas