Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koru olimpiādes kopkoncertā bez dziedātāju un skatītāju tūkstošiem iesaistās arī spēcīgs lietus (ar foto) 1

Mežaparka Lielo estrādi, kur reizi piecos gados pulcējas Latvijas labākie kori, 13. jūlija vakarā, noslēdzot Pasaules koru olimpiādes pirmo daļu, pieskandināja pasaules apvienotais koris. 10 tūkstošiem Latvijas koru dziedātāju līdzās Mežaparka estrādē stājās aptuveni 5000 dziedātāju no visas pasaules.

Latviešu Dziesmu svētku klasisko repertuāru (Emiļa Melngaiļa «Jāņu vakars», Emīla Dārziņa un Aspazijas «Mēness starus stīgo», Jāzepa Vītola un Ausekļa «Gaismas pili» šoreiz papildināja gan spiričuelu dziedājumi ārvalstu viesu izpildījumā, gan Džuzepes Verdi Vergu koris no operas «Nabuko» visu koncerta dalībnieku izpildījumā, bet Mārtiņa Brauna un Raiņa «Saule. Pērkons. Daugava» kļuvusi par īstu hītu, jo to pavisam nelatviska izskata olimpiādes dalībnieku sniegumā varēja dzirdēt dungojam arī ārpus dziesmotās arēnas.

Tāpat kā speciāli olimpiādei sacerētais Ērika Ešenvalda «My Song» ar Tagores vārdiem, kura solopartiju izpilda Intars Busulis. Un protams, jaunu skanējumu no tik dažādiem izpildītājiem izraisīja kulminācijai pietaupītais «Pūt, vējiņi» kādreiz tik iecienītajā, bet nu nepelnīti nedaudz piemirstajā Jurjānu Andreja apdarē.

Visu svētdienu (izņemot nelielu brīdi agrā pēcpusdienā) spīdējusī saule, tuvojoties kopkoncerta sākumam, apsedzās tumšiem un darbīgiem lietus mākoņiem, izjaukdama mēģinājuma beigas un krietni pabojājot gan dalībnieku, gan skatītāju labsajūtu pašā koncertā un ceļā uz to. Tomēr dziesmas spēks kārtējo reizi pierādīja, ka ir stiprāks par lietus mākoņiem.

Tāpat kā patiesība agri vai vēlu noskaidrojas arī olimpiādes konkursu un to laureātu sakarā. Te nu nedaudz operatīvāka un precīzāka rīcība tika gaidīta no koru olimpiādes Informācijas dienesta, jo ziņas par rezultātiem bieži vien drīzāk varēja uzzināt pēc metodes – «man viens no kora X teica, ka koris Y nodziedājis tā un tā», nekā saņemt apstiprinājumu oficiālajā olimpiādes mājas lapā. Arī jautājot pašiem Informācijas dienesta darbiniekiem, brīžiem šķita, ka dalījums 29 kategorijās sagādā grūtības arī viņiem pašiem.

Vienu apstiprinām droši: Čempionu līgā Viendabīgo jauniešu koru grupā zelta medaļas Jelgavas  4.vidusskolas meiteņu korim «Spīgo» (diriģente Līga Celma-Kursiete) un Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas meiteņu korim «Cantus» (diriģente Maruta Rozīte), bet Pasaules koru olimpiādes čempionu tituls tika Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas meiteņu korim (diriģents Andris Kontauts).

Zelta diplomus atklātajā konkursā nopelnīja Jelgavas novada senioru koris «Gaisma» (diriģente Zita Kurševa) un pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» jauktais koris «Zemgale» (diriģents Guntis Pavilons).

Tā kā visi trīs mūsu līd šim startējušie konkursanti tikuši pie apbalvojumiem, bet 17.jūlijā vēl jāstartē Jelgavas 4.vidusskolas bērnu korim (vadītāja Arta Jurgenovska), savukārt «Spīgo» priekšā Čempionu līgas otrais uznāciens, šoreiz folkloras kategorijā.   
 
Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas