Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kultūras objektus laika gaitā plānots atjaunot visās LLPA pašvaldībās

Laika gaitā dabas, kultūras un tūrisma objekti tiks atjaunoti un attīstīti visās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pašvaldībās, aģentūrai LETA pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Laura Jansone.

Līdz 2023. gadam pašvaldībās esošo kultūras un dabas objektu attīstībā plānots ieguldīt 29,3 miljonus eiro, no kuriem lielāko daļu veido Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums. Plānots, ka projektus objektu pilnveidošanai varēs iesniegt piecas pašvaldības: Daugavpils, Jelgava, Rīga, Valmiera un Ventspils.

VARAM skaidro, ka finansējuma saņēmēju loks noteikts, ņemot vērā LLPA vienošanos starp tās biedriem, un plānots, ka programmas "Izaugsmes un nodarbinātība" projekta otrajā kārtā finansējumu objektu atjaunošanai saņems arī pārējās LLPA pilsētas.

LLPA pilsētām ES fondu investīcijas tiek īstenotas atbilstoši ERAF regulas prasībām. "Tas nozīmē arī to, ka pašas pilsētas ir atbildīgas par investīciju vajadzību apzināšanu un definēšanu, kā arī atbalstāmo projektu atlasi," norādīja Jansone.

Šobrīd dabas, kultūras mantojuma un tūrisma objekti, kurus plānots īstenot pirmajās piecās pašvaldībās, ir Daugavpils cietoksnis, Jelgavas vecpilsēta un Pilssalas iela un Rīgas Centrāltirgus, bet Ventspils plānotie objekti ir bērnu aktivitāšu un interešu centrs, inovāciju centrs un daudzfunkcionāls pakalpojumu centrs Gāliņciemā, Valmieras Gaujas krasta teritorijā.

Pasākumiem kopējais pieejamais finansējums ir 29,3 miljoni eiro, tai skaitā ERAF finansējums ne vairāk nekā 24,91 miljona eiro apmērā. No valsts līdzekļiem šiem projektiem plānots atvēlēt finansējumu 4,39 miljonu eiro apmērā.

Lai iegūtu līdzekļus, bija nepieciešams samazināt un pārdalīt programmas "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām" pirmās kārtas finansējumu, skaidro VARAM.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas