Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Leļļu teātris sāk 70. jubilejas sezonu

70. jubilejas sezonu sācis arī Latvijas Leļļu teātris. 5. augustā teātra darbinieki pulcējās, lai satiktu kolēģus, noklausītos tradicionālo sezonas sākuma uzrunu un nofotografētos kopējai kolektīva bildei.

Jau ierasti teātra direktors Vilnis Beķeris bija kolēģiem sagatavojis sezonas sākuma pārsteigumu, kas šoreiz izrādījās ekskursija uz jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku. Pēc saturiski bagātas ekskursijas pa bibliotēkas neskaitāmajām zālēm un stāviem, teātra darbinieki ēkas augšējā stāvā baudīja glāzi vīna un brīnišķīgu Rīgas panorāmu.

Leļļu teātris plāno spraigu jubilejas sezonu – skatītāju priekam tiks piedāvāti vismaz 10 jauniestudējumi, kā arī īpaši, dzimšanas dienai veltīti pasākumi – ceļojošā izstāde “Leļļu stāsti”, lekciju cikls par teātra vēsturi, skanīgāko dziesmu CD, filma par teātra pēdējās desmitgades radošajiem meklējumiem un daudz kas cits.

2014./2015. gada sezonā plānoto jauniestudējumu klāstā latviešu trupā iekļautas izrādes: O. Preislers “Herbe ar lielo cepuri” (rež. E. Niklasons), Ē. Kestners “Emīls un Berlīnes zēni” (rež. Ģ. Šolis), S. Kozlovs “Ezītis un egle” (rež. M. Koristins), V. Pavlovskis “Septiņi kazlēni un vilks” (rež. V. Pavlovskis), kā arī M. Stāraste “Kas notiek Dižmežā?” (rež. M. Koristins). Rudens izbraukumiem Latvijas reģioniem tiks iestudēts skanīgs leļļu koncertuzvedums "Viens, divi, trīs, un tu esi brīvs!" (rež. L. Kirmuška). Krievu auditorijai tiks gatavoti iestudējumi: M. Gricmanis “Neglītais pīlēns” (rež. D. Petrenko), I. Grindenko “Sarkangalvīte un vilks” (rež. V. Blūzma), V. Pavlovskis “Septiņi kazlēni un vilks” (rež. V. Pavlovskis) , kā arī V. Bušs “Makss un Morics” rež. E. Kaufelds)

Jau no 8. augusta visi, kam tuva leļļu pasaule un vēl nav beigušās vasaras brīvdienas, aicināti apmeklēt teātra ceļojošo izstādi „Leļļu stāsti” Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā. Izstāde šeit būs apskatāma līdz 28. augustam.

Sīkāka informācija par izrādēm un plānotajiem pasākumiem atrodama teātra mājas lapā www.lelluteatris.lv.

Pievieno komentāru

Citas ziņas