Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ledus skulptūru festivāla laikā daudzveidīgas atpūtas un izklaides iespējas 2

20. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla laikā, no 9. līdz 11. februārim, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina apskatīt ievērojamākos tūrisma objektus, ar visu ģimeni baudīt aktīvu atpūtu un doties apciemot savvaļas zirgus sniegotajās palieņu pļavās, informē centra pārstāve Sandra Grigorjeva.

Ledus skulptūru festivāla laikā centrs aicina iepazīt lielāko baroka pili Baltijā – Jelgavas pili –, kas, lai arī šobrīd piedzīvo vērienīgus fasādes rekonstrukcijas darbus un iekštelpu remontu, pieejama apmeklētājiem arī festivāla laikā. Jelgavas pils muzejs būs atvērts 9. februārī no pulksten 9 līdz 18, bet 10. un 11. februārī – no pulksten 11 līdz pulksten 18. Būs īpaša iespēja apmeklēt arī Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes – vienas no nedaudzajām valdnieku dinastiju apbedījumu vietām pasaulē ar 30 sarkofāgiem un apbedījumu tērpu ekspozīciju. Kapenes Jelgavas pilī ziemas sezonā ierasti ir slēgtas, bet būs atvērtas festivāla laikā 10. un 11. februārī no pulksten 11 līdz 18.

Festivāla laikā pagarināts Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa darbalaiks, kur ikviens interaktīvajās ekspozīcijās var iepazīt Jelgavas vēsturi un apskatīt pilsētas panorāmu no skatu laukuma vai apmeklēt franču restorānu ar unikālu interjeru – torņa pulksteņa ciparnīcām. Tornī īpaši Ledus skulptūru festivāla tēmai veltīta latviešu keramiķu – Sanitas Ābelītes, Artas Baltās, Elīnas Titānes, Ilzes Emses-Grīnbergas – izstāde “Sapņi. Keramika”. Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa darbalaiks 9. un 10. februārī no pulksten 10 līdz pulksten 22, bet 11. februārī – no pulksten 11 līdz 20.

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs 9. un 10. februārī būs atvērts no pulksten 10 līdz 22, 11. februārī – no pulksten 10 līdz 20. Papildus pastāvīgajai ekspozīcijai muzejā apskatāmas vairākas izstādes – baltvācu mākslinieku darbi no galerijas “Rios Art” , izstāde “LR Pilsoņu Kongress – 25” un izstāde “Šie vērtīgie sīkumi” ar Daiņa Matīsa uzpirksteņu kolekciju. Tāpat interesenti tiks gaidīti sestdien, 10. februārī, no pulksten 11 līdz 15 uz Ģimenes dienu, kuras laikā fotogrāfijās varēs iepazīties ar lielo un mazo jelgavnieku ikdienas gaitām pirms simt gadiem.

Festivāla laikā aicinām apmeklēt arī Ā.Alunāna memoriālo muzeju, kur pašlaik apskatāma Natālijas Nemņaševas zīmējumu izstāde “Štrihs”. Muzejs būs atvērts visas festivāla dienas no pulksten 11 līdz 20. Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā iespējams izzināt Jelgavas dzelzceļa vēsturi un apskatīt dažādus ar dzelzceļu saistītus eksponātus no senākiem laikiem līdz mūsdienām. Ekspozīcija apskatāma 9. un 10. februārī no pulksten 10 līdz 17.

Aktīvās atpūtas cienītāji var doties pastaigā pa Pils salu, kur Lielupes palienes pļavās ziemā ganās vairāk nekā 70 savvaļas zirgu, kuri pārstāv sugu, kāda Eiropā mita pirms tūkstošiem gadu. Zirgi šobrīd atrodas pavisam tuvu pilsētai un ir sasniedzami pastaigā ar kājām. Iespēja festivāla laikā apskatīt apsnigušo dabas liegumu, doties pastaigā individuāli vai vides gida vadībā ar viņa apvidus auto, uzzinot interesantus faktus par salu un savvaļas zirgu ikdienu (ekskursijām var pieteikties pa tālruni 20264343).

Vairāk informācijas par tūrisma iespējām Jelgavā un apkārtnē var iegūt mājaslapā www.visit.jelgava.lv un Jelgavas reģionālajā Tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1 (Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa 1. stāvā), tālrunis 63005447.


Foto: Zane Grava


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Žoaks

Jā,izklaides Jelgaviņā netrūkst,tas nu ir fakts...

pirms gada, 2018.02.09 16:36

lol

iesāliet beidzot to neizdevušos ledus skulptūru pasākumu. nekas vairāk kā mincim kabatas naudu organizēt no tā nav.

pirms gada, 2018.02.09 22:33

Citas ziņas