Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Leģendārie RAF busiņi sekmīgi veikuši pirmo vēsturisko braucienu ar «Latvijām» pa Latviju 1

13. jūlijā, atzīmējot RAF busiņu ražotnes dibināšanas 60 gadu jubileju, veiksmīgi finišējis pirmais Latvijas autobūves goda aplis "Ar “Latvijām” pa Latviju", kurš veda tās dalībniekus cauri varenās Kurzemes hercogistes pilsētām. Braucienā piedalijās trīs RAF ražotie busiņi un autobusu ražotājfirmas AS "Amo Plant" Latvijā ražotais autobuss "Ambassador", kā arī jelgavnieka Arta Ziemeļa uzlabotais elektromobilis.

Brauciena pieturvietās interesenti satikās ar virkni spilgtām personībām, kā RAF izmēģinātājiem un pasaules apceļotāju Valdi Brantu. Dodoties uz startu RAF busiņi apciemoja savas "dzimtās mājas" bijušajā RAF rūpnīcā, kas šodien atrodas NP Jelgavas Biznesa Parka teritorijā. Maršruta laikā tika prezentēta Latvijas autobūves vēsture un šodiena, kā arī apmeklēti un digitāli fiksēti Kurzemes vēsturiskie un dabas objekti, kā arī Latvijas vēsturē svarīgas personības, brauciena laikā tiek veidota video filma un foto materāli.

Par pirmā brauciena maršrutu un pieturvietām – Jānis Dambītis „Amo Plant” pārstāvis un brauciena organizators: “11.jūlijā,  pēc Jelgavas mēra Andra Rāviņa un jelgavnieku Laimīga ceļa vēlējumiem startējām no Jelgavas uz Tukumu. Tukuma lidostā iepazināmies ar mūsdienīgo lidlauka infrastruktūru un Baltic Bees sporta lidmašīnām. Tālāk uz deviņu pakalnu pilsētu Talsiem, Sasmakas Elku liepu un nakstmājām Rojupē.

Otrajā dienā, 12.jūlijā, “Jūras un zvejnieku svētkos” Rojā, kopā ar Neptūnu un svētku dalībniekiem, devāmies aizraujošā kabrioletu braucienā pa Rojas ielām, apskatījām Latvijas armijas kuģi “Viesīte”, kur atsaucīgais kapteinis dalījās savā pieredzē. Maģiska bija pusnakts pelde Kolkas dižjūrā, pilnmēness gaismā. 

Trešajā dienā, 13. jūlijā, mūsu galamērķi bija Kolkasrags ar krustvilni, Līvu tautas nams Mazirbē un Irbenes lokatora īpašā atmosfēra. Ventspilī viesojāmies promenādē pie Krišjāņa Valdemāra pieminekļa, tālāk ceļš veda uz Kuldīgas vecpilsētas mazo ieliņu serpentīnu, priecājāmies par Ventas rumbu un seno tiltu, mājupceļā viesojāmies Kandavā pie Hercoga Jēkaba pulvertorņa.

It visur mūs pavadīja dzīva, draudzīga cilvēku interese  un atsaucīgi palīgi pasākumu nodrošināšanai. Sirsnīgs paldies Jums visiem un uz tikšanos nākamajos  "Ar “Latvijām” pa Latviju" pasākumos.”

Šogad tiek plānoti vēl divi braucieni, kuru mērķis ir atgādināt Latvijas iedzīvotājiem faktu, ka Latvija bijusi un ir valsts, kas bagāta ar vēsturiskām vietām un personībām, kā arī ar savu autobūves industriju. Ar šo braucienu “Ar “Latvijām” pa Latviju” komanda vēlas izcelt Latvijas ražošanas vēsturi, modina leģendas, kuras ir vērts atcerēties, apskatīt un neaizmirst. Braucienu pieturvietās tiks rādītas retrospektīvas filmas par vēsturiski leģendāriem Latvijas ražojumiem un to produkciju. 

Brauciens “Ar “Latvijām” pa Latviju” ir iesildīšanās projekts kā komandai, tā RAF busiņiem, lai 2015. gadā realizētu 16 000 km automaratonu “No Okeāna līdz Okeānam”, starts no Baltijas jūras (Rīgas) līdz finiša punktam Klusajam okeānam (Vladivostokai, Krievijā).

Vēsturiskos autobraucienus pa Latviju organizē biedrība "AMC Baltijas zvaigznes" sadarbībā ar autobusu ražotājfirmu a/s "AMO PLANT" un multimediju aģentūru “PARUS studio”, atbalstot Jelgavas pilsētas un Rīgas domēm, a/s "Naftimpeks", piedaloties, A.Dambja Sia ASC, Rīgas Motormuzejs un Krown Zemgale.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

B.RAFietis

Mīļie RAFieši! Sveicu visus atzīmējot 60 gadu jubileju! Laimīgo ceļu!

pirms 4 gadiem, 2014.07.21 11:20

Citas ziņas