Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lekcijā stāstīs par senajām apģērbu valkāšanas tradīcijām Zemgalē

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis aizsāk lekciju ciklu par apģērbu valkāšanas kultūru un tautas tērpu nozīmi Latvijā un Zemgalē, sākot no viduslaikiem līdz pat mūsdienām, «Ziņas» informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Pirmā lekcija "Zemgaļu tērps un rotas viduslaikos" notiks 12.februārī pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Būs iespēja tikties ar vēsturnieci Elīnu Kūli-Braži.

Lekcijā būs iespējams uzzināt vairāk par zemgaļu apģērbu un rotu valkāšanas tradīcijām laikā no 6. līdz 15. gadsimtam. Lektore Elīna Kūle-Braže rādīs attēlus un stāstīs par arheoloģiskajos izrakumos atrastajām zemgaļiem raksturīgākajām rotām. Lekcijas apmeklētājiem arī būs iespēja pašiem piemērīt seno tērpu atdarinājumus kopā ar rotkaļa Māra Bražes darinātajām rotām. Tie, kuri interesējas par tērpu gatavošanu pašrocīgi, varēs saņemt praktiskus padomus seno tērpu darināšanā.

Nākamās lekcijas cikla „Par tērpiem un rotām Zemgalē no viduslaikiem līdz mūsdienām” ietvaros notiks 12.martā pulksten 18, kad par Zemgales tautas tērpa valkāšanas tradīcijām stāstīs vēsturniece LU Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Aija Jansone.

Savukārt 9.aprīlī pulksten 18 no mākslinieces un dizaineres Daigas Latkovskas uzzināsim ko vairāk par etnogrāfiskajiem elementiem mūsdienu tērpos.

Dalības maksa: 3,5 eiro. Vairāk informācijas un pieteikšanās lekcijām pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Pievieno komentāru

Citas ziņas