Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz 18.februārim pagarināta pieteikšanās konkursam «Ineses Galantes talanti»

Saistībā ar negaidīti lielo interesei un dalībnieku lūgumiem par vienu nedēļu tiek pagarināts pieteikšanās termiņš jauno talantu konkursā „Ineses Galantes talanti”. Reģistrēšanās konkursa vokālās mākslas, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu un klavieru spēlē tiek gaidīta līdz pat 18. februāra pulksten 24:00.

„Šajās dienās esam saņēmuši lūgumus un jautājumus no dalībniekiem un viņu pedagogiem par konkursa norises kārtību un pieteikumu iesniegšanas noteikumiem, tāpēc nolēmām dot iespēju vēl vienu nedēļu sagatavot savus video priekšnesumus dalībai konkursā. Aicinām piedalīties visu Latvijas mūzikas skolu, mūzikas vidusskolu un augstskolu audzēkņus, kā arī dabas talantus, kas ir savas profesionālās izaugsmes ceļā,” stāsta Ineses Galantes fonda direktore Diāna Galante.

Līdz 18. februāra plkst. 24:00 dalībniekiem elektroniski ir jāiesūta saite uz video (youtube) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz 10 minūtēm un jāaizpilda anketa konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv.

Dalībai konkursā nav noteikts vecuma ierobežojums, tāpēc tiek gaidīti pieteikumi no ikviena vokālās mākslas, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu un klavieru spēles jaunā mākslinieka. Lai atkalredzētos un novērtētu jauniešu izaugsmi, mēs gaidām arī pagājušā gada konkursantus.

Iesūtītos video izvērtēs žūrija, un labākie dalībnieki tiks aicināti klātienes atlasei pusfinālam kādā no četrām Latvijas pilsētām.

Pusfināli Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā

Otrajā konkursa kārtā dalībniekiem būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm, ko izvērtēs konkursa žūrijas locekļi - Inese Galante un nozares profesionāļi. Noklausīšanās notiks 13. martā Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, 14. un 15. martā Rīgas 3. mūzikas skolā, 17. martā - Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā un 19. martā Ventspils Jaunrades namā. 

Ikvienam pieteiktā audzēkņa skolotājam organizatori konkursa pusfināla atlases datumos reģionos un Rīgā sarūpējuši iespēju piedalīties tālākizglītības kursos-lekcijās un iegūt JVLMA tālākizglītības kursu sertifikātu.

No 7. marta ikvienam interesentam tiks dota iespēja nobalsot par savu favorītu mājaslapā, lai noteiktu skatītāju simpātiju, kura iegūs ceļojumu 500 EUR vērtībā.

Konkursa noslēgumā 19. aprīlī labākie tiksies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kur visas dienas garumā notiks laureātu atlase. Dalībniekus vērtēs profesionāla žūrijas komisija - JVLMA Stīginstrumentu katedras vadītāja un Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra vijolniece Terēze Zīberte-Ījaba, JVLMA docents un  komponists Rolands Kronlaks, profesors, dirģents un komponists Andris Vecumnieks, diriģente Gunta Malēvica, kontrtenors un JVLMA docētājs Sergejs Jēgers, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Dagnija Staķe un konkursa patronese operdziedātāja Inese Galante.

Lai noteiktu labākos, tiks vērtēts dalībnieka personības spilgtums, tehniskās iemaņas, izpildījuma mākslinieciskais augstvērtīgums, repertuāra atbilstība un dalībnieka artistiskums.

Meistarklases profesionāļu vadībā, dalība festivālā „Summertime”, stipendija un naudas balvas

Kā jaunums šogad ir visu kategoriju laureātiem sniegtā iespēja piedalīties profesionālu mākslinieku vadītās meistarklasēs festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” laikā. No 10. līdz 16. augustam pieteikto dalībnieku pedagogi un audzēkņi varēs apmeklēt bezmaksas atvērtās meistarklases pie pasaulslaveniem mūziķiem un skolotāji saņems arī ielūgumu uz kādu no festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” koncertiem. Tāpat uzvarētāji saņems diplomus, naudas balvas 500, 300 vai 100 EUR apmērā, pusgada mācību stipendijas 100 EUR mēnesī un uzaicinājumu uzstāties šī gada festivālā.

Konkurss notiek sadarbībā ar OlainFarm, Rietumu Bankas labdarības fondu, Latvijas Dzelzceļu, MixMediaGroup, Domenikss, Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Pašvaldību savienību un citiem partneriem. 

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv.

Pievieno komentāru

Citas ziņas