Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lieldienu pastaigas pilngadības svētki pie Jelgavas pils pulcē tūkstošus 11

«Šoreiz gan varētu būt pat vairāki tūkstoši,» brīdi padomājusi un pavērojusi apmeklētāju pūļus, ko ārpus pilsētas mūriem bija izvililinājusi pirmā īstā pavasara diena, secināja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu kluba vadītāja Anita Prūse.

Un laika apstākļi tiešām labi kalpoja svētku sajūtas vairošanai, jo, pēc Anitas aprēķiniem, šajā svētdienā jelgavnieki un pilsētas viesi uz Lieldienu pastaigu Jelgavas pils apkārtnē pulcējas jau divdesmit pirmo reizi. Protams, ne jau LLU Studentu klubam vien pa spēkam sarīkot tik apjomīgu pasākumu, tāpēc tas tiek organizēts kopā ar Jelgavas Domi un pašvaldības iestādi «Kultūra».

Lieldienu pastaigā varēja piedalīties tradicionālajās aktivitātēs – olu ripināšanā, olu kaujās un olu meklēšanā. Apmeklētāji varēja izmantot gan iepriekš iegādātus dējumus, gan izmantot uzņēmuma «Balticovo» atvēlētās 700 olas. Savukārt organizatori bija parūpējušies par krāsojamiem materiāliem. Pils saimnieki bija parūpējušies arī par šūpolēm, bet rindas kārtībā varēja bez maksas pavizināties ar kādu no četriem ponijiem vai diviem zirgiem. Par skatītājiem, kam vairāk interesēja truši, parūpējās Latvijas Šķirņu trušu audzētāju asociācija. Bija arī pavasara veiklības spēles un Lieldienu nieciņu tirdziņš. 

Uz svētku koncertu pils pagalmā aicināja tautas deju ansambļi «Diždancis», «Laipa», «Ozolnieki», «Ritums», «Jaunība», «Kalve Zelta smiltis», bet visus vienojošais elements bija nenogurstošās Veltas Lejas tikpat nenogurstošā folkloras kopa «Dimzēns», kas paspēja pabūt vai visur.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

es

ja,DIEVAM tur vietas nav,kaut gan šie svetki ir pa godu KRISTUS augšamcelšanaj

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 11:32

Tev-es

Dieva svētība un Dieva klātbūtne ir visur!

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 11:44

nu ja

Esmu dzirdējusi, ka ir arī pavasara saulgrieži (zemkopju svētki, kuriem kalendārs pēc zemes darbiem un notikumiem dabā) , kuri bija vēl pirms Kristus piedzimšanas :)

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 13:27

Haha

dieva un žīdu līķa izbāzeņa tur nebija, tādēļ svētki bija baudāmi.

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 18:37

Haha

dievs un žīdu līķa izbāzenis bija Rīgā, kur stulbeņu bars stiepa krustu pārgrieztām sejām.

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 18:39

Agnese

Kā katru gadu super. Viena ļoti laba iespēja ģimenēm ar bērniem iziet ārpus mājas. Paldies :)

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 11:37

egle1

Ideja biznesmeņiem - tak tirgojiet kāds padzerties! Tirgo sāļus kartupeļus, cukura vati, piparkūkas, bērni visu grib pagaršot, bet ūdens nekur nav. Jā, zinu, ka nevajag pirkt, bet tie tak bērni.Dabūju vicot līdz tuvākajam veikalam.

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 12:24

...

Paldies pasākuma rīkotājiem! Vairāk šādus pasākumus ģimenēm! Mēs ļoti novērtējam.

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 13:31

apmeklētāja

Viss jau bija ļoti jauki.Tikai ļoti žēl bija to dzīvnieciņu,kas bija pārkarsuši saulē bez pilītes ūdens.Nākamreiz tik karstā laikā jau ūdens trauciņu gan vajag nolikt.

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 16:21

pasākuma apmeklētāja

Katru gadu cenšos apmeklēt, bet nākamgad padomāšu gan, vai to darīt... Tik daudz biznesa padarīšanas, ka vai turies... Un tādas cenas! Jopcik, zirdziņš (ne jau tas dzīvais, bet rotaļu), kurš bērnam pašam jākustina, tādi pussaplēsti, šķībi, ka par samāksātām 10 minūtēm bērns 1 minūti nojāj un atsakās to darīt, jo ar šķību zirgu nekas neizdodas, un tas prieks maksāja 2.5eiro... (Kāpēc pirms tam kāds atbildīgais nepārbauda tās atrakciju štelles? Vai tiešām tas bizness svarīgāks par bērna prieku? Arī vecākiem prieks zūd, ja bērns kļūst bēdīgs par to, pie tam, samaksāto, kas netiek izmantots!!!) Tad vēl visādi nieki un tik dārgi... Bet ok, var jau mēģināt izvairīties no tiem, bet pamēģini, ja bērnam acis žilbst no visa un visu gribas izmēģināt, nogaršot utt...
Paldies viisem tiem, kas parūpējās par bezmaksas akltivitātēm, tikai, diemžēl, gadījās tāds paskarbs "zaķis", kurš manam bērnam teica-"ko tirienies, ej ripini to olu" ... Man tajā brīdī gribējās viņai pa muti uzšaut (piedodiet par rupjībām, bet tajā brīdī tā bija. labi, ka pēc dabas mierīga, tad viņa to nesaņema!), jo ja negribi, lai nestrādā tādu darbu... kā tā var pateikt bērnam un pie tam svētkos!!! Man tas visu dienu izbojāja! Un turmpāk, ja arī aiziešu uz tādu pasākumu, tad saturās, svētkus sabojāšu tam aktivitātes rīkotājam/vadītājam, kas būs neiecietīgs un rupjš pret kādu no svētku dalūbniekiem!
Bet tāpat, paldies vieism rīkotājiem un vadītājiem par jauko dienu! :)

pirms 4 gadiem, 2014.04.27 22:30

membrāns

...ja ir jāripina ola,tad NAV ko TIRINĀTIES,ej un ripini...

pirms 4 gadiem, 2014.05.03 11:08

Citas ziņas