Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Muzeju naktī aicina uzkavēties Jelgavas pils laika pieturās

LLU Muzeju naktī rītvakar no septiņiem vakarā līdz vieniem naktī aicina izkāpt no dzīves ātrvilciena un uzkavēties astoņās Jelgavas pils pieturvietās – vēsturē, izglītībā, dejās, radošās nodarbēs, dziesmās, tradīcijās, mākslā un teātrī. “Katra no pieturām būs īpaša savā vēstures laikā, lai dotu ikvienam iespēju vienā vakarā redzēt, dzirdēt, sajust un būt daudzviet,” stāsta LLU pārstāve Lana Janmere.

Pieturā “Laiks vēsturei” būs iespēja pakavēties pavisam nesenā Jelgavas pils pagātnē – aizvadītajā gadā, kad tika plānoti pirmie pils būvdarbi, kas ilgs vēl trīs gadus. Dokumentālajā filmā “Jelgavas pils – laikmeta spogulis”, kuru varēs noskatīties pirmā stāva gaitenī, ir noķerts mirklis pirms pils pārmaiņām. Turklāt, vai senākas pārmaiņas ir skārušas pils telpas tik ļoti, ka tās ir pilnībā izmainījušas savu vizuālo izskatu, būs iespēja pārliecināties virtuālajā spēlē.

Izglītības pieturai Jelgavas pilī ir jau vairāk nekā pusgadsimtu ilga vēsture kopš brīža, kad tajā savu darbību sāka Jelgavas Lauksaimniecības akadēmija (tagad LLU). Muzeju naktī astoņu universitātes fakultāšu studenti Sudraba zālē piedāvās ikvienam izjust, kā mainījies darbs pārtikas tehnologiem, būvniekiem, lauksaimniekiem, programmētājiem, ekonomistiem un citu profesiju pārstāvjiem. Līdz ar to būs iespēja ceļot dažādos laikos un iepazīt tehnoloģijas, kuras jau ir piemirstas un mūsdienu speciālisti vairs neizmanto.

Savukārt pieturās Laiks dejām” un “Laiks dziesmām” uzkavēties šodienas deju un dziesmu pasaulē aicinās LLU studentu amatiermākslas kolektīvi kopā ar draugiem. Deju pieturā pulksten 20 pils Aulā jauniešu deju kopa “Skalbe” kopā ar draugiem izdejos koncertu “Man liekas, ka lidot protu...”, bet dziesmu pieturā pulksten 19 Vītņu kāpnēs sievu koris “Liepa” un vīru koris “Ozols”, piedaloties arī senioru vokālajam ansamblim “Vīzija”, visus aizvedīs mūzikas pasaulē. Turpretim mākslas pieturā ikviens varēs izkāpt visa vakara garumā un baudīt vai nu Ilzes Laizānes gleznu izstādi “Apburtais mežs” LLU Aulas foajē, vai arī foto izstādi “Jelgavas pils atjaunošana 1957.–1965. gadā” pils muzejā.

No pulksten 19 līdz 22 pils pagalmā tradīciju pieturā aicinās uzkavēties universitātes studentu korporācijas “Fraternitas Imantica” un “Ventonia”, stāstot par korporantu tradīcijām un korporāciju jēgu, kā arī rādot sava apģērba atpazīšanas simbolus un biedru uzvedības īpatnības.

Par daļu no laika šajā vakarā varēs kļūt bērni pieturāLaiks radošām nodarbēm”, piedaloties laika deķa darināšanā un atstājot savu darbu nospiedumus. Radošā darbošanās norisināsies pils 288. auditorijā no pulksten 19 līdz 23.

Savukārt no pulksten 22 pieturā “Laiks teātrim” Jāņa Čakstes bulvārī 5a būs iespēja naksnīgajās gaismās vērot jumta vīziju “Divi maija vakari”, kas būs veltīta pirmajam Starptautiskajam universitāšu teātru festivālam Jelgavā, kurš norisināsies maija beigās.

Pievieno komentāru

Citas ziņas