Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU notiks kādreizējā rektora Oļģerta Ozola 100 gadu jubilejas atceres pasākums

Nākamnedēļ, 6.janvārī, plkst.11 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Tehniskajā fakultātē notiks kādreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (LLA) rektora, tehnisko zinātņu doktora, Mehānikas katedras dibinātāja un vadītāja Oļģerta Ozola 100 gadu jubilejas atceres pasākums, informē LLU pārstāve Everita Pļavniece.

Piemiņas pasākuma laikā tiks atklāta Ozola piemiņas ekspozīcija, bet vēlāk Ozola vārdā nosauktajā auditorijā paredzēts seminārs, kurā uzstāsies pasākuma viesi, tostarp LLU rektors Juris Skujāns, Tehniskās fakultātes dekāns Kaspars Vārtukapteinis, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesors Voldemārs Strīķis, Rīgas Aeronavigācijas institūta rektors profesors Olafs Brinkmanis, LLU studiju prorektors Arnis Mugurēvičs, LLU zinātņu prorektors Pēteris Rivža, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenā locekle Baiba Rivža, LZA korespondētājloceklis Jānis Vībla, LLU Ārlietu daļas vadītāja Ināra Melgalve, Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente, profesora Oļģerta Ozola meita Baiba Ozola, Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Oļģerta Ozola dēls Andris Ozols un Oļģerta Ozola stipendiāti.

LLU grāmatu sērijā "Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas - Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas - Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektori" ir izdota arī grāmata "Oļģerts Ozols". Tajā Ozols tiek raksturots kā dziļas iekšējas kultūras bagāts, nosvērts, vienkāršs un precīzs cilvēks. "Viņa darbība rektora amatā ir sekmējusi augstskolas saliedētību un pašapziņu, radot pamatu tālākai izaugsmei," teic kādreizējais LLU rektors Pēteris Bušmanis. Savukārt Ozola meita norāda, ka padomju laikos Latvijas Lauksaimniecības akadēmija bija vislatviskākā augstskola un ka viņas tēvs ar savu uzvārdu un stāju spēja to pienācīgi pārstāvēt.

Oļģerts Ozols (1914-1976) 1937.gadā ar izcilību beidza Rīgas pilsētas tehnikumu un 1943.gadā Latvijas Universitātes Mehānikas fakultāti. 1950.gadā viņš aizstāvēja tehnisko zinātņu kandidāta disertāciju, bet 1965.gadā - tehnisko zinātņu doktora disertāciju. No 1930. līdz 1944.gadam Ozols strādāja Rīgas rūpnīcās par instrumentu atslēdznieku, meistaru un inženieri, bet no 1944. līdz 1976.gadam - Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā. Asistents, lektors, docents, profesors, katedras vadītājs, Lauksaimniecības Mehanizācijas fakultātes dekāns, mācību prorektors (1964-1966), rektors (1967-1976) - tāds ir Ozola darba mūža gājums LLA. Viņš izstrādāja mehānismu jaunu struktūras teoriju, analītiskās kinemātikas un analītiskās metriskās sintēzes metodes plakniskiem mehānismiem un ar šiem pētījumiem ierakstīja savu vārdu pasaules zinātnes vēsturē.

Lai veicinātu LLU Tehniskās fakultātes studentu sekmību, aktivitāti un iesaistīšanos zinātniskajā darbībā, kopš 1994.gada Tehniskā fakultāte ik gadu ceturtā kursa studentiem piešķir Oļģerta Ozola stipendiju 90 latu apmērā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas