Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Marta beigās Jelgava svinēs Teātra svētkus

Atzīmējot Teātra dienu, kas ik gadu starptautiski tiek svinēta martā, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” aicina uz pasākumiem ikvienam vecumam. Sarunas ar aktieriem, radošās darbnīcas bērniem un leļļu izstāde, bet teātra svētku kulminācija gaidāma 27.marta vakarā pulksten 19, kad uz kultūras nama skatuves tiks izdziedātas gan jelgavnieku radītās dziesmas, gan daudzas citas līdzi dungojamas, ironiskā uzvedumā „Rampa mirdz-2”.

Iepriekšējā gadā aizsāktā teātra svētku tradīcija Jelgavā ar humora pilnu dziesmu spēli turpināsies arī šogad zem tāda paša nosaukuma. Iezīmējot Jelgavas pilsētas 750 gadu jubileju, Ā.Alunāna teātra aktieri, Tirkīzkora ansamblis, deju studija "Intriga" un muzikālā apvienība izspēlēs un izdziedās dažādus ikdienas stāstus no jelgavnieku dzīvēm. 

„Šis ir seriālu laikmets – neviens sevi cienošs TV vērotājs neiztiks bez tiem, tādēļ arī Jelgavas teātris devis savam iestudējumam nosaukumu „Rampa mirdz – 2” (atceramies pagājušā gada koncertizrādi „Rampa mirdz!”, kurā ar mīļu smaidu stāstījām par teātra pasaules aizkulisēm). „Rampa mirdz – 2” Jelgavas jubilejas gadā risinās sirsnīgi nenopietnus dialogus par mums pašiem – jelgavniekiem un mūsu kopējām mājām – Jelgavu. Un varbūt Teātra dienas izrādes „Rampa mirdz” kļūs par tradīciju teātra pilsētā Jelgavā līdzīgi kā „Teātra Žurka” Nacionālajā teātrī! Svinam kopā!”, tā par uzvedumu režisore Dace Vilne.

Savukārt 28.martā pulksten 11 un 14 teātra svētki turpināsies mazajiem jelgavniekiem. Jelgavas Jaunais teātris parūpēsies, lai k/n „Rota” pārvērstos par Teātra mežu, kur kopīgās rotaļās un darbnīcās sastapt teātra meža iemītniekus, bet izglītojošā izrādē iepazīties ar maģisko teātra pasauli un tā aizkulisēm.

Svētku ietvaros, 25.martā pulksten 14 un 26.martā pulksten 16, Ā.Alunāna memoriālajā muzejā visi aicināti iesaistīties sarunās ar Jelgavas teātru aktieriem. Sarunās „Jelgavnieks teātra pasaulē” varēs dzirdēt dažādus teātra aizkulišu stāstus par to, kā notiek darbs pie izrādēm un citas interesantas atmiņas no pašiem aktieriem.

Līdz 6.aprīlim Jelgavas kultūras nama lielajā foajē apskatāma Latvijas Leļļu teātra 70 gadu jubilejas mobilā izstāde „Leļļu stāsti”. Būs redzamas vairāk nekā 20 ar rokām darinātas lelles, tāpat izstāde ietvers vēsturisku informāciju par teātra leģendārajiem māksliniekiem, leļļu meistariem, izrādēm un režisoriem.

Biļetes uz uzvedumu „Rampa mirdz-2” iespējams iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, bet pārējos pasākumos ieeja bez maksas.

Atskats uz 2014.gada uzvedumu:

Pievieno komentāru

Citas ziņas