Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mīļotā dziesma LNT tiešraidē no Jelgavas 1

Vistuvāk «Amigo Dzintara dziesmu» aptaujas fināla epicentram būs jelgavnieki – tautā iemīļotāko dziesmu sestdienas vakarā noteiks Uzvaras parkā. 

Šā gada tautā iemīļotākā melodija tiks noskaidrota «Amigo Dzintara dziesmu» aptaujas fināla koncertā 13. jūnijā Jelgavā, Uzvaras parka estrādē. Krāšņajā brīvdabas koncertā ikviens aicināts klātienē vērot aptaujas finālistu cīņu par galveno balvu, piedzīvot iemīļotu mākslinieku, tai skaitā Antras Stafeckas, «Sestās jūdzes» un citu, priekšnesumus, kā arī izmantot iespēju no sirds izdejoties un iesaistīties dažādās izklaidēs. Baudiet skaisto koncertu klātienē (jau no pulksten 20) vai pulksten 20.35 televīzijas kanālā LNT un «TVPlay».

Pasākuma producents Sandis Mohovikovs ieteic, ka labāk jau baudīt pasākumu klātienē – pieredze liecina, ka tā ir pavisam cita sajūta. Bet pieredze Sandim ir dažāda stila un žanra mākslinieku koncertu producēšanā – no «Pērkona» un «Menueta» līdz šlāgermūzikai.

– Kāpēc izvēle krita tieši uz Jelgavu, jo šeit pierasts biežāk baudīt cita stila un žanra muzikālos pasākumus?
Izpētījām, ka jelgavnieki nav pārāk izlutināti ar šlāgermūzikas vai kantri stila izpildītājiem. Taču nedomāju, ka šādas mūzikas cienītāju jūsu pilsētā būtu mazums. Tāpēc nolēmām iepriecināt arī šo žanru piekritējus. Turklāt mūs labprāt atbalstīja gan Jelgavas Dome, gan pašvaldības iestāde «Kultūra».

Šogad pirmo gadu «Amigo Dzintara dziesmu» fināls notiek «pa īstam» – atklātā brīvdabas koncertā, kas pieejams katram skatītājam, kurš iegādājies biļeti (iepriekšpārdošana – «Biļešu paradīzes» kasēs, tai skaitā Jelgavas kultūras namā). Kā nesen skaidroju, vēl pa kādai sēdvietai palikušas, bet uz līdzdejošanu noskaņotiem cilvēkiem varbūt pat izdevīgākas ir stāvvietas.

Pagājušajā gadā, kas bija «Amigo Dzintara dziesmu» debijas gads, fināls notika TV studijā diezgan slēgtā cilvēku lokā, plašākai publikai nepieejamā vietā, atklāti sakot, gandrīz vai «pa kluso».

– Jūs kā pasākuma organizatori diezgan braši dēvējat «Amigo Dzintara dziesmu» aptaujas finālu par Latvijas šlāgermūzikas un kantri jomā vērienīgāko notikumu. Bet vēl taču ir Gunta Skrastiņa vadītā šlāgeraptauja «Dziesmu sirdij rodi Ventspilī», kas vismaz ilggadības ziņā krietni pārspēj «Amigo».
Varu atklāt, ka ļoti iespaidīga būs galvenā balva. Kas tā būs, gan lai pagaidām paliek noslēpums, bet tik vērtīga balva nevienā no Latvijas šāda veida konkursiem vismaz šogad noteikti nav redzēta. Un pirmie, kas šo balvu ieraudzīs, būs tie skatītāji, kas atnāks uz Uzvaras parka estrādi.
Koncertu ar «Dzintara dziesmu» himnu, kuras autors ir Zigmārs Liepiņš, atklās Antra Stafecka, bet galvenā uzmanība tiks veltīta aptaujas finālā iekļuvušo deviņu dziesmu cīņai par, iespējams, vērtīgāko balvu latviešu populārās mūzikas vēsturē.

«Amigo» pārspēj Ventspili ne jau tikai balvas dēļ. Mums viss koncerts notiks dzīvajā izpildījumā – nekādu fonogrammu. Tādiem dziedātājiem kā, piemēram, Aigariņš, kam nav savas grupas, tiks nodrošināts «dzīvs» pavadošais ansamblis 14 cilvēku sastāvā.

– Vai tajā nebūs arī kāds jelgavnieks – tagad jau bez mums iztiek reti.
Diemžēl muzikālajā apvienībā «Vintāža», kas izpildīs pavadošā sastāva lomu, šķiet, jelgavnieku nav. Toties jums par prieku kā koncerta viesi uzstāsies grupa «Tirkiz Band», arī Žoržs Siksna, dziedās pagājušā gada uzvarētāji.

– Varbūt tiem skatītājiem, kas katru nedēļu nesēdēja pie TV ekrāna, atgādiniet, kā notika finālistu atlase?
Piedalījās divdesmit septiņas grupas un izpildītāji, no kuriem deviņi labākie telefonaptaujas rezultātā iekļuva finālā. Jelgavā par skatītāju sirdīm sacentīsies deviņu finālistu – Aigariņa, Edvīna Bauera, grupas «Galaktika» un brāļu Puncuļu, grupu «Liep­avots», «Baltie lāči», «Roja», «Klaidonis» un «Laimas muzykanti» – dziesmas. Finālā iekļuvusi arī Harija Ozola un Santas Zapackas izpildītā «Paprasiet».

(«Lai gan šis ir skumjš laiks mums visiem, jo aizsaulē aizgājis Harijs Ozols, kurš arī būtu uzstājies Jelgavā, man gribētos, ka «Amigo Dzintara dziesmu» aptaujas otrā sezona noslēdzas gaiši un starojoši, pat jestri,» stāsta grupas «Baltie lāči» solists Andris Baltacis, viens no «Amigo Dzintara dziesmu» aptaujas finālistiem. «Finālā ir daudz skaistu dziesmu, un es novēlu, lai arī citu novadu cilvēki, tāpat kā latgalieši, ir aktīvāki un balso par savējiem. «Dzintara dziesmām», tāpat kā dzintaram, ir jāaug, un arvien jaunām kvalitatīvām un skaistām melodijām ir tajās jāizceļas,» tā Andris Baltacis.) Santai dziedāt palīdzēs Juris Hiršs.

– Kā jāuzvedas cilvēkiem, lai no šīm deviņām dziesmām nobalsotu par sev tīkamāko?

Gluži vienkārši – būs telefonbalsojums gan tiem, kas skatīsies LNT, gan klausīsies Radio2 tiešraidi. Tas pats arī tiem, kas atradīsies Uzvaras parkā. Balsojuma ilgums – 10 minūtes un galvenais noteikums – katrs numurs varēs balsot tikai vienu reizi, ar mūsdienu tehniskajiem līdzekļiem to viegli izkontrolēt.

Apbalvoti tiks ne vien uzvarētāji ar, kā jau teicu, ļoti vērtīgu balvu. Sumināsim visu pirmo trijnieku, arī pārējie seši tiks sarindoti pa vietām un saņems piemiņas balvas, tā ka zaudētāju praktiski nebūs.

Bagātīgu muzikālo pārsteigumu klāstu nodrošinās arī koncerta viesi. «Amigo Dzintara dziesmu» aptaujas pirmās sezonas laureāti grupa «Sestā jūdze» pirmo reizi atskaņos savu jauno dziesmu, muzikālā apvienība «Vintāža» kopā ar grupu «Tirkiz Band» piedāvās «Amigo Dzintara dziesmu» aptaujas pirmās sezonas fināla melodiju popūriju. Savukārt «Dzintara dziesmu» raidījumu vadītāji Velga Vītola, Liene Šomase un Juris Hiršs īpaši šim notikumam izveidojuši trio un kopā uzstāsies, lai priecētu klātesošos.

Pēc koncerta ballē spēlēs grupas «Baltie lāči» un «Klaidonis».

Mūziķi, kas sezonas garumā guvuši skatītāju mīlestību un atzinību, «Amigo Dzintara dziesmu» vasaras tūrē no 3. jūlija līdz 22. augustam dosies ciemos pie saviem klausītājiem visā Latvijā, tādējādi īstenojot «Amigo Dzintara dziesmu» misiju – skaistākās padarīt pieejamas ikvienam.
«Laba dziesma ir kā dzintars – latviešu zelta un dimantu savienojums, un «Amigo Dzintara dziesmas» ir skaistākās latviešu dziesmu dvēseļu lāsītes.

Jau pavisam drīz, 13. jūnijā, notiks Latvijas lielākā dārguma – dzintara – muzikālais lietus. Tā būs sirsnīga deviņu lielisku melodiju sacensība par labākās titulu «Amigo Dzintara dziesmu» aptaujas otrās sezonas finālā un citu tautā iemīļotu mākslinieku uzstāšanās,» stāsta «Dzintara dziesmu» fināla koncerta vadītājs Juris Hiršs. 

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eds

6dien bliezam uz Uzvaras parku un atbalstam savu favoritu

pirms 3 gadiem, 2015.06.11 23:31

Citas ziņas