Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Modra» režisoram visaugstākā atzinība Gruzijā

Latviešu filma «Modris» saņēmusi «Sudraba Prometeja» balvu Tbilisi starptautiskajā filmu festivālā Gruzijā, «Ziņām» pastāstīja tikai svētdien no Tbilisi atlidojušais, lielā mērā ar mūsu pilsētu saistītais un vēl tikai pagājušajā nedēļā Jelgavā demonstrētās spēlfilmas «Modris» režisors un oriģinālscenārija autors Juris Kursītis.

Tbilisi festivāla starptautisko filmu konkursā, kas norisinās jau piecpadsmito reizi, tiek pasniegtas divas galvenās balvas: «Zelta Prometejs» labākajai filmai un «Sudraba Prometejs» labākajam režisoram. Festivāla starptautiskās žūrijas priekšsēdētājs bija bijušais Venēcijas filmu festivāla direktors un daudzu godalgotu filmu producents, kinokritiķis Marko Millers, un lentes vērtēja prominenti kino speciālisti no visdažādākajām valstīm (piemēram, no Irānas).

Ņemot vērā prasību augsto līmeni, pat pēc filmas «Modris» panākumiem Sansebastjanas festivālā Spānijā septembra beigās, kur J.Kursietis guva žūrijas atzinību kā labākais jaunais režisors (vēl pirms tam filma izrādīta prestižā Toronto festivāla oficiālajā izlasē Kanādā), Juris neesot cerējis uz īpašām balvām, tādēļ apbalvošanas ceremonijas vietā pat  apspriedis iespēju doties nelielā izbraucienā pa Gruziju. Tikai pēdējā brīdī likts nojaust, ka šoreiz «ierašanās uz apbalvošanu ir obligāta».

Ne mazāk par apbalvojumu Juri iedvesmojušas sarunas pēc seansa (tāds savdabīgs jautājumu un atbilžu vakars ar skatītājiem), jo nācies secināt, ka latviešu un gruzīnu jauniešu problēmas ir stipri līdzīgas abās ārēji un ģeogrāfiski tik attālajās valstīs.

Filma «Modris» ir patiesos notikumos iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem. Galvenajās lomās Kristers Pikša un Rēzija Kalniņa. Varbūt ne no pašām galvenajām, bet būtiska – skolotāja – loma filmā uzticēta Jelgavas 4. vidusskolas direktoram Agrim Celmam. Uz ekrāna redzams arī skolas slavenais meiteņu koris «Spīgo», bet par muzikālajām tēmām gādājusi Līga Celma-Kursiete. Dzirdami gan motīvi no Ērika Ešenvalda «O Salutaris», gan pašas Līgas oriģinālmūzika.

«Modris» nominēts arī septiņām balvām Latvijas nacionālajā filmu festivālā «Lielais Kristaps». Festivāla laikā (9. decembrī pulksten 21) kinoteātrī «Splendid Palace» Rīgā notiks īpašs filmas seanss, kurā piedalīsies režisors J.Kursietis un operators, godalgotais poļu meistars Bogumils Godfrejovs.

14. decembrī (pulksten 14, 16 un 18) «Modri» vēlreiz varēs noskatīties arī Jelgavas kultūras namā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas