Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūsu labākie jaunsargi un instruktori – Eiropas Parlamentā un NATO mītnē Briselē (FOTO)

No 13. līdz 15. aprīlim pēc Eiropas Parlamenta deputāta bijušā aizsardzības ministra Arta Pabrika uzaicinājuma labākie jaunsargi un viņu instruktori no visas Latvijas apmeklēja Briseli un viesojās Eiropas Parlamentā un NATO pastāvīgajā pārstāvniecībā. Viņi iepazinās ar šo institūciju darbu, funkcijām un to, kādas ir Latvijas deputātu iespējas ietekmēt Eiropas Parlamenta lēmumus, kā arī apskatīja Briseles vecpilsētu, informē Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Žilinska.

Bijušais ministrs šādā veidā pateicās jaunsargiem un viņu instruktoriem par ieguldījumu Jaunsardzes attīstībā, par viņu darbu nacionālo vērtību popularizēšanā un sociālās un pilsoniskās integrācijas veicināšanā. «Pirms vairākiem gadiem, uzsākot darbu aizsardzības ministra amatā, viena no manām prioritātēm bija Jaunsardzes kustības stiprināšana. Vēlējos jauniešiem dot papildu motivāciju iesaistīties un nodarbības padarīt interesantākas. Esmu priecīgs, ka Jaunsardzes attīstība turpinās, un vēlos arī šobrīd to atbalstīt. Ceru, ka iegūtās zināšanas un iespaidi par Eiropas Savienību  jauniešiem būs laba motivācija turpmākajam darbam,» sacīja A. Pabriks. 

Uz Briseli devās Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta (RJC JD) astoņpadsmit labākie jaunsargi un trīs instruktori. 1. novada nodaļu pārstāvēja jaunsargi V. Apse un L. Frišfelds no 416. Liepājas jaunsargu vienības, R. Tuka no 407. Brocēnu jaunsargu vienības, Z. Zvejniece un A. Homišins no 409. Kalnu jaunsargu vienības, M. Ševļakova no 501. Jelgavas jaunsargu vienības un A. Lapa, 409. Kalnu jaunsargu vienības instruktors. RJC JD 2. novada nodaļu pārstāvēja jaunsargi L. Vilcāns, 212. Varakļānu jaunsargu vienība, G. Kuģenieks, 302. Tilžas jaunsargu vienība, V. Trukšāns, 304. Ludzas jaunsargu vienība, D. Šļihta, 309. Daugavpils jaunsargu vienība, J. E. Brūniņš, 510. Pļaviņu jaunsargu vienība, V. Adijāns, 316. Viļānu jaunsargu vienība, un O. Kančs, 212. Varakļānu jaunsargu vienības instruktors. Savukārt no RJC JD 3. novada nodaļas braucienā piedalījās A. Januševs no 111. Rīgas jaunsargu vienības, D. Zaļā, I. Dzedulis un L. K. Švirberga no 214. Cēsu jaunsargu vienības, M. M. Leimanis un P. Kupriša no 218. Smiltenes jaunsargu vienības un M. Latvers, 218. Smiltenes jaunsargu vienības instruktors. 

Lai noteiktu labākos jaunsargus, tika vērtēta viņu atbilstība izvirzītiem kritērijiem, piemēram, jaunsargam regulāri jāapmeklē jaunsargu nodarbības, jābūt sekmīgām atzīmēm skolā, jābūt sabiedriski aktīvam, atsaucīgam, komunikablam, mērķtiecīgam, godprātīgam un disciplinētam. Tika ņemta vērā arī jaunsargu instruktora rekomendācija par jaunsarga īpašo ieguldījumu un sasniegumiem viņa vienībā. Savukārt instruktoru darbu vērtēja gan JD novadu, gan RJC vadība. 

Vizītes laikā Briselē jaunsargus iepazīstināja ar Eiropas Parlamenta (EP) darbu, pilnvarām un struktūru. A. Pabriks skaidroja, kāpēc Latvijai ir tik svarīgi būt ES sastāvā, kā arī stāstīja par savu darbu komitejās un delegācijās. A. Pabriks uzsvēra, ka Latvijas deputāti vienmēr cenšas paust un aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju intereses, strādāt Latvijas labā. «Mēs esam Briselē, lai pārstāvētu Latvijas intereses Eiropas Savienībā, vienlaikus rūpējoties par ES kopējo mieru, brīvību, stabilitāti un labklājību.» Notika arī diskusijas par drošības jautājumiem un izaicinājumiem, to, kā saglabāt mieru, stabilitāti un izvairīties no konfliktiem.  

Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (NATO) jaunsargus uzrunāja ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Māris Riekstiņš. Viņš skaidroja, kā pasaule reaģē uz jauno politisko realitāti un kā tai vajadzētu reaģēt, uzsverot, ka notikumi Ukrainā apliecina to, ka starptautisko un starpvalstu attiecību veidošanas mehānismi ir jāpilnveido, tāpēc vēl jo lielāka nozīme ir saliedētai Rietumu demokrātisko valstu pozīcijai tādās organizācijās kā ES un NATO. M. Riekstiņš norādīja, ka Latvijas drošība, atrodoties NATO kolektīvās aizsardzības sistēmā, ir augsta. Savukārt aizsardzības padomnieks Airis Rikveilis jaunsargiem pastāstīja, kā darbojas  Ziemeļatlantijas līguma organizācija, par pārstāvniecības darbu un šā brīža NATO prioritātēm, par to, kā lēmumus spēj ietekmēt Latvijas pārstāvji. Tika pārrunāti arī jautājumi, kas skar kolektīvo aizsardzību, sadarbību ar partnervalstīm un kiberdrošību. 

Jaunsargi iepazinās ar Briseles kultūrvēsturiskajām vietām, arhitektūru, populārākajiem tūrisma objektiem un izbaudīja vasarīgi skaisto laiku. Daudziem jaunsargiem šis bija gan pirmais ārzemju ceļojums, gan pirmais lidojums, tāpēc iespaidi bija īpaši spilgti. Jaunsardze Z. Zvejniece stāsta: «Sākot savas jaunsarga gaitas, nevarēju iedomāties, ka reiz man būs tas gods apmeklēt Eiropas Parlamentu un NATO mītni kā īpašam viesim. Tā sajūta, ka tevi nosauc par vienu no labākajiem valsts jaunsargiem, ir neaprakstāma! Tas ir ļoti liels pagodinājums un stimuls censties arī turpmāk. Šis brauciens man sniedza neaizmirstamus brīžus. Eiropas Parlamenta ēkas apmeklējuma laikā mēs guvām ieskatu visā tur notiekošajā, un saruna ar Pabrika kungu mainīja manus priekšstatus par mūsu valsts deputātiem. Savukārt NATO mītnes apmeklējums bija ļoti īpašs pašreizējos Eiropas ģeopolitiskajos apstākļos, kad ikvienam vajadzētu gūt ieskatu drošības jomā, lai apslāpētu savas bažas par mūsu drošību. Brauciens bija izdevies par visiem 100 procentiem. Patīkamā sabiedrība un ideālie laikapstākļi bija atslēga trim neaizmirstamām dienām. Satraukumu un aizrautību vairoja arī fakts, ka es lidoju pirmo reizi. Adaptēties atkal Latvijas vidē noteikti būs grūti, jo šīs trīs dienas vēl ilgi paliks atmiņā.»

Foto: Vineta Žilinska

Pievieno komentāru

Citas ziņas