Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūsu mākslinieki nes Latvijas vārdu pasaulē 5

Latvijas mākslinieki Kārlis Īle un Maija Puncule astoņu komandu konkurencē Krievijas pilsētas Salehardas 12.Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā „Polārā rapsodija” (Полярная рапсодия) uzvarējuši ar skulptūru „Ziemeļu pavēlnieks”, saņemot „zeltu”. Pēc gūtās uzvaras mākslinieki gatavojas festivāliem Ķīnā, Kanādā un Latvijā.

Konkursā komandas no Krievijas, Ķīnas, Francijas, Latvijas un Krievijas veidoja skulptūras par tēmu „Arktikas dzīvnieku pasaule” (Животный мир Арктики). Kārļa un Maijas darbā „Ziemeļu pavēlnieks” ir attēlots milzu moskīts. „Mēs domājām, kurš ir spēcīgākais dzīvnieks ziemeļos, Un nolēmām, kas tas ir moskīts. Tie neliek mieru ne cilvēkiem, ne dzīvniekiem, un tiem neviens neko nevar nodarīt,” tā mākslinieks Kārlis Īle.

Gan jāteic, ka Salehardas pilsētā moskīti nav īpaša problēma, jo sniega sega šeit turas līdz 200 dienām, janvāra vidējā temperatūra ir –25 °C, bet jūlijā +15 °C. Saleharda ir vienīgā pilsēta, caur kuras teritoriju iet Ziemeļu polārais loks – vismaz tā lasām internetā. Saleharda ir Jamalas Ņencu autonomā apvidus administratīvais centrs. Šajā Sibīrijas pilsētā dzīvo 41 tūkstotis iedzīvotāju. 

Pēc gūtās uzvaras Krievijā mākslinieki gatavojas konkursam Ķīnas ziemeļu pilsētā Harbinā, kur janvāra sākumā norisināsies 29.Starptautiskais ledus skulptūru un 20.Starptautiskais sniega skulptūru konkurss, un tie šogad iekļauti Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomes centrālās kultūras programmā. Pēc pozitīviem skiču atlases rezultātiem mākslinieki ir saņēmuši finansiālu atbalstu, lai godam pārstāvētu Latviju Harbinā. Par godalgotām vietām cīnīsies divas komandas no Jelgavas, mākslinieki – Kārlis Īle, Mintauts Buškevics, Maija Puncule un Ainars Zingniks. 2011. gadā Kārlis Īle kopā ar Mintautu Buškevicu Harbinā izveidoja skulptūru “Alise brīnumzemē”, izcīnot pasaules čempiona titulu. 

Savukārt janvāra beigās Kanādā norisināsies 28.Starptautiskais ledus skulptūru konkurss „Kristālu dārzs” (Crystal Garden). Kanādā Latviju pārstāvēs mākslinieki Kārlis Īle un Maija Puncule, veidojot skulptūras par tēmu „Spēles māksla” (The Art of Play).

Pēc dalības Kanādas konkursā Kārļa un Maijas nākamais lidojuma punkts ir Latvija, lai pārstāvētu Latvijas vārdu Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā Jelgavā, kas Latvijā norisināsies jau 17.gadu. Šis festivāls tiks aizvadīts pilsētas 750 gadu jubilejas zīmē. Festivāla tēma – „Ledus pasaka” (Ice Fairy Tale). Festivāla norises laiks – no 6. līdz 8. februārim. 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Janis Joplins

... kā varenais - diženais Īle pālī birdināja asariņas pie neatklātās piemiņas zīmes Bumbierei.

pirms 3 gadiem, 2014.11.29 16:56

....

Prieks par māksliniekiem! Patiesi interesants un skaists darbs!

pirms 3 gadiem, 2014.11.29 22:10

Guna

Tu daudz dzer ?

pirms 3 gadiem, 2014.12.01 10:26

membrāns

es kā normāls letiņš tikai priecājos par letiņu panākumiem jebkurā pasaules vietā,ko arī dažiem īdētājiem,gnīdām novēlu--priecājamies par MUMS LATVIEŠIEM !!!

pirms 3 gadiem, 2014.12.01 20:40

Citas ziņas