Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeju naktij Jelgavā Latvijas mākslinieki apvienojas projektā «RAF.Jelgava.Māksla»

Muzeju nakts laikā 17.maijā no plkst.18 līdz plkst.1 "NP Jelgavas Biznesa parkā" pirmoreiz Latvijā notiks pasākums "RAF.Jelgava.Māksla/ Mākslas cehs", kurā apvienojušies Latvijā zināmi mākslinieki un mākslas cienītāji, sniedzot iespēju katram pasākuma apmeklētājiem ielūkoties mākslas darba radīšanas procesā.

"NP Properties" sabiedrisko attiecību pārstāve Marta Kaktiņa aģentūru LETA informēja, ka projekts "RAF.Jelgava.Māksla" notiek, pateicoties industriālo parku attīstītāja un apsaimniekotāja "NP Properties" iniciatīvai un atbalstam. Mākslas darba radīšanas vērošana dos iespēju gūt neatkārtojumu klātienes pieredzi.

Pasākumā piedalīsies tādi mākslinieki kā Ilze Avotiņa, Kristīne Luīze Avotiņa, Māris Subačs, Raitis Junkers, Elita Patmalniece, Ieva Bondare, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas skolēni un citi.

"Muzeju nakts ideja ir pavisam vienkārša - pavadot radošu vakaru kopā ar saviem draugiem un ģimeni, popularizēt mākslu un ieraudzīt tās dažādību. Galvenā "Muzeja nakts" devīze visā pasaulē - atvērtība un pieejamība skatītājiem, radot tajos kopības sajūtu," pauda "NP Properties" valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja.

Ar šādu izpratni "NP Properties" īpaši Muzeju naktij ir sagatavojis izklaidējoši izglītojošu pasākumu, kur katram apmeklētājam būs iespēja piedalīties aizraujošā piedzīvojumā - ielūkoties mākslas darbu radīšanas procesā, gūstot neatkārtojamu klātesamības pieredzi un vienotības sajūtu.

"Mūsu "NP Jelgavas biznesa parks" uz vienu nakti pārtaps par īstu mākslas un radošuma cehu, vienojot un saliedējot pasākuma apmeklētājus ar Latvijā zināmiem māksliniekiem. Esmu pateicīga katram māksliniekam, kurš ir piekritis šajā pasākumā piedalīties, cenšoties padarīt šo vakaru par brīnišķīgu un mūsdienīgu kultūras pasākumu ikvienam no mums," pauda Moiseja.

"Esmu īpaši priecīga piedalīties šajā unikālajā projektā, kur māksliniekiem un apmeklētājiem būs iespēja satikties vienuviet un vienam no otra iedvesmoties. Vienmēr esmu apmeklējusi Muzeju nakts pasākumus un jūtos pagodināta, ka šogad man ir iespēja ne tikai apmeklēt, bet arī pašai ar savu darbu radīt kopības sajūtu un bagātināt šos radošuma un mākslas svētkus. Šī būs interesanta pieredze ne tikai pasākuma apmeklētājiem, bet arī mums - māksliniekiem," secināja gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa.

Mākslas attīstībai ir nepieciešama pēctecība, tāpēc projektā "RAF.Jelgava.Māksla" piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas skolēni, kuri pasākuma laikā gleznos un skicēs pasākuma norisi un tā apmeklētājus, skaidroja Kaktiņa.

Lai parādītu mākslas dažādību, tiks demonstrētas digitālās video projekcijas uz īpaši izgatavotiem trīsdimensionāliem ekrāniem.

Bezmaksas pasākums "RAF.Jelgava.Māksla / Mākslas cehs" Muzeju nakts ietvaros notiks "NP Jelgavas biznesa parkā", Aviācijas ielā 18. Līdztekus mākslinieku radošajam darbam ikvienam pasākuma apmeklētajam būs iespēja apskatīt arī leģendāro RAF mikroautobusu izstādi.

Pievieno komentāru

Citas ziņas