Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļas nogalē Jelgavā – 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls (FOTO) 7

Atzīmējot Starptautiskā ledus skulptūru festivāla 20 gadu jubileju, pirmo reizi vērienīgākais ziemas notikums Baltijā norisināsies trīs vietās Jelgavā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Apmeklētāji festivāla dienās aicināti apskatīt vairāk nekā 65 ledus skulptūras un dažādus ledus objektus, kā arī baudīt populāru mūziķu koncertus, izrādes bērniem, radošās darbnīcas, tirdziņu un citas aktivitātes.

Darbu pie skulptūrām ledus tēlnieki uzsāka pirmdien un turpinās līdz piektdienai, informē pašvaldības iestādes “Kultūra” pārstāve Ilze Biļecka. Veidošanas procesam līdz šodienai var sekot līdzi arī tiešraidē mājaslapā festivali.jelgava.lv. Šogad Starptautiskais ledus skulptūru festivāls Jelgavā pulcē 33 pasaulē atzītus tēlniekus no desmit valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas. Mākslinieku uzdevums ir vairāk nekā 70 tonnās ledus attēlot tēmu “Sapņi”.

Jāņa Čakstes bulvāra un Pasta salas teritorijā atradīsies iespaidīgākie ledus objekti un galvenā skatuve. Kopumā taps vairāk nekā 65 ledus objekti, no tiem 30 izgaismotas mākslinieku individuāli veidotās skulptūras un vairākas foto skulptūras, ko apskatīt varēs Jāņa Čakstes bulvārī. 15 komandu skulptūras atradīsies Pasta salā, no kurām lielākās pārsniegs pat trīs metru augstumu. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā apmeklētājus sagaida ledus labirints, lielformāta foto skulptūras, ledus slidkalniņi bērniem un citi ledus objekti. Izmantotā ledus daudzuma ziņā lielākā skulptūra būs “Koskenkorva” ledus bārs Pasta salā.

Visās festivāla vietās darbosies tirdziņš, kuram pieteikušies vairāk nekā 70 tirgotāju. Apmeklētājus sagaida arī jubilejas pārsteigumi, dažādi sapņu tēli, tādas atrakcijas kā “Orbitrons” un “Bundžu karalis”, karuselis bērniem, uguņošana, kuru varēs vērot gan no Pasta salas, gan no Jāņa Čakstes bulvāra, gaismu spēle “Sapņu upe zaigo” virs Driksas, kā arī dzimšanas dienas torte un ledus darbnīca, kurā bērni un vecāki paši varēs iejusties skulptoru ādā.

Festivāla uzvarētāji tiks paziņoti piektdien, 9. februārī, atklāšanas un apbalvošanas ceremonijas laikā, pēc kuras paredzēta plaša izklaides un kultūras programma. Uz galvenās skatuves Jāņa Čakstes bulvārī piektdien uzstāsies grupa “My Radiant You” un šī gada “Supernovas” žūrijas priekšsēdētājs DJ Rudd. Sestdien koncertēs Samanta Tīna kopā ar Tadu Rimgailu no Lietuvas un Latvijas “X faktora” dalībnieki. Savukārt svētdien uzstāsies pašmāju muzikālais projekts “Mesa” un “Bermudu divstūris”.

Uz galvenās skatuves sestdien un svētdien notiks ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kuros piedalīsies Latvijas un Lietuvas titulētākie mākslinieki – Kārlis Īle un Donats Mockus, kā arī Starptautiskā ledus skulptūru festivāla iepriekšējo gadu laureātes Agnese Rudzīte-Kirillova un Sanita Rāviņa. Šim procesam sekot līdzi varēs arī tiešraidē straume.lmt.lv.

Sestdien uz festivāla Mazās skatuves Hercoga Jēkaba laukumā apmeklētājus izklaidēs radošās apvienības “Teātris un ES” aktieri ar uzvedumu bērniem “Baltā lāča Ziemas koncerts”, popgrupa “Lai skan” un grupa “Pilnmēness”, savukārt svētdien – grupas “The Summer Band”, “Cryin White”, “Labi cilvēki” un popgrupa “Lai skan”.

Festivāla teritorijā būs četras ieejas – Pilssalas ielā pie Tējas namiņa, Jāņa Čakstes bulvāra un Lielās ielas krustojumā, pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 un Ūdens ielā pie LLU stadiona. Citāds būs arī lielo ledus skulptūru izkārtojums – lai pasargātu unikālos mākslas darbus no saules gaismas un iespējamajiem nokrišņiem un vienlaicīgi nodrošinātu apmeklētājiem pēc iespējas ērtāku mākslas darbu apskati, skulptūras atradīsies astoņās teltīs, kuras izklaidus izvietotas Pasta salas teritorijā. Teltīm būs atvērtas sānu malas un lielās ledus skulptūras varēs apskatīt, neieejot teltī.

Festivāla viesi aicināti biļešu iegādi neatstāt uz pēdējo brīdi, bet iegādāties lētāk iepriekšpārdošanā līdz šodienai “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās; pieejamas ģimenes biļetes, atlaides skolēniem, studentiem, pensionāriem, kā arī īpašas cenas Jelgavas skolēnu kartes un Jelgavas iedzīvotāju kartes īpašniekiem, pērkot biļetes Jelgavas Kultūras namā.

Lai samazinātu rindas pie ieejām, šogad palielināts kopējais biļešu iegādes vietu skaits. Festivāla dienās biļetes varēs iegādāties desmit kasēs, kas atradīsies pie visām ieejām, papildu stāvlaukumā pļavā pretī Jelgavas pilij, Jelgavas Kultūras namā un citur pilsētā, kā arī biļetes varēs nopirkt tiešsaistē. Pēdējās nav nepieciešams izdrukāt, tās būs derīgas elektroniskā formātā, uzrādot savā viedtālrunī.

Paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā tiek prognozēti sastrēgumi. Festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes pusē, no kuras iebrauks pilsētā, un iespēju robežās neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki aicināti uz pasākumu doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu. Tūrisma grupas autobusus varēs novietot tikai autobusiem paredzētajā stāvlaukumā aiz Jelgavas pils. Steidzīgie caurbraucēji aicināti neiebraukt pilsētas centrā un izmantot Jelgavas apbraukšanai apvedceļus.

Tāpat apmeklētāji aicināti izmantot vilcienus. Maršrutā Rīga–Jelgava tiek nodrošināta regulāra vilcienu satiksme, un festivāla apmeklētāji ērti tiks nogādāti galamērķī.

Pilssalas ielā pie Tējas namiņa tiks organizēts stāvlaukums invalīdiem, kuru varēs izmantot apmeklētāji, novietojot invalīdu stāvvietu izmantošanas karti automobiļa salonā pie priekšējā stikla. Transportlīdzekļiem, izņemot autobusus un automašīnas ar invalīdu stāvvietas izmantošanas kartēm, Pilssalas iela būs slēgta.

Jelgavas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni “Waze”, kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem.

Tāpat apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, organizatori vērš uzmanību uz to, ka festivāla teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt.

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pašvaldība ar “Ramirent” un “SEB bankas” atbalstu.

Informācijas tālruņi festivāla laikā:

  • Pašvaldības operatīvās informācijas centrs – 8787;

  • Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs – 63005445, 63005447;

  • Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra” – 63023461.


Vairāk informācijas: jelgava.lv un festivali.jelgava.lv.

Sekot līdzi jaunumiem var festivāla feisbuka lapā: facebook.com/icesculpturefestival.


Foto: Raitis Puriņš un Edgars Griestiņš

Pievieno komentāru

Komentāri 7

pensionārs

Vai šie būs bezmaksas pasākumi, kā pirms vēlēšanām.

pirms gada, 2018.02.09 11:56

AR

Nobalsoji par mani, paldies, bet maksāsi vēl pāris nedēļas par ledus gabaliem, kamēr tie neizkusīs pavisam. Bērniņi lai sapērk slidas, varbūt nākošgad ielaidīšu viņus paslidot, protams, par samaksu, jo ar naudiņām mums paknapi. Vajadzējam savējiem Domē pacelt aldziņas un par labiem darbiem prēmijas arī mums pienākas. Atnāc gan uz atklāšanu, dzirdēsi gudru, iedvesmojošu manu uzrunu, lentīti gan šoreiz negriezīšu.

pirms gada, 2018.02.09 12:39

plānprātīgajam pensim

par veco krānu tu jau pagājušo gadu savu balšteli atdevi,tā ka mierīgi vari sēdēt mājā un pucēt štoku.

pirms gada, 2018.02.09 16:34

mjaaa

Kāpēc lai šie pasākumi būtu par velti?
Vai tad jūs arī strādājiet par velti? Taču tāpat par savu darbu algu vēlaties.
Māksliniekiem ir jāuzstājas par velti?

pirms gada, 2018.02.09 16:55

Diemžēl.

Vēl var piebilst,ka tie kuri neiet balsot atbalsta pie varas esošos.

pirms gada, 2018.02.09 17:35

Kaudzītis Nereinis

Cik maksā apskatīties satecējušu ledus čupu?

pirms gada, 2018.02.13 13:08

Dana

Vai grupa The Summer Band ir neatņemama sastāvdaļa visos Hercoga Jēkaba laukuma pasākumos? Jau kādu 5 gadu pēc kārtas viens un tas pats!

pirms 12 mēnešiem, 2018.02.19 14:19

Citas ziņas