Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neredzīgo bibliotēkā notiks Aivara Eipura grāmatas Braila rakstā «Minimas jeb zemestrīce zābakā» atvēršana

Šodien plkst.15 Rīgā, Latvijas Neredzīgo bibliotēkā, notiks Aivara Eipura grāmatas Braila rakstā "Minimas jeb zemestrīce zābakā" atvēršanas svētki, aģentūru LETA informēja bibliotēkas Braila raksta nodaļas vadītāja Gunta Bite.

Pasākuma laikā būs tikšanās ar autoru, kuru uz interviju aicinājusi Braila raksta nodaļas vadītāja Bite. Būs arī autorlasījumi un citi pārsteigumi.

Šī ir otrā Aivara Eipura īsprožas žanrā - minimās - izdotā grāmata. Tāpat kā pirmā grāmata "Minimas jeb vienā istabā ar Antonu Vēberu", arī šī ir reproducēta Braila rakstā un ir pieejama arī neredzīgiem bibliotēkas lasītājiem. Turklāt grāmata slēpj interesantu autora skatījumu uz Braila rakstu, neredzīgajiem un bibliotēkas Braila raksta nodaļu.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbības mērķis ir nodrošināt cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem iespēju lasīt grāmatas viņiem piemērotā veidā: neredzīgo jeb Braila rakstā, audiogrāmatas, grāmatas palielinātā drukā, taktilās jeb taustāmās ilustrāciju grāmatas.

Bibliotēkai ir gan Braila raksta nodaļa, kas nodarbojas ar izdevumu reprodukciju Braila rakstā, palielinātā drukā un ar taktilām ilustrācijām, gan Skaņu ierakstu studija, kurā ieskaņo audiogrāmatas.

Šī ir Latvijā vienīgā bibliotēka, kas pati izdod grāmatas sava krājuma papildināšanai. Latvijas Neredzīgo bibliotēka atrodas Rīgā, Juglas ielā 14. Tai ir septiņas filiāles: Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē un Ventspilī.

Pievieno komentāru

Citas ziņas