Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nora Ikstena: Latvijas oriģinālliteratūra šobrīd piedzīvo savu zvaigžņu stundu (VIDEO)

“Turēties pie latviešu valodas. Turēties vispirms pie sava lasītāja, un tad jau tas ceļš uz pasauli arī būs atvērts,” to jaunajiem rakstniekiem Latvijā vēl Nora Ikstena – latviešu rakstniece, romāna “Mātes piens” un citu grāmatu autore, kuras darbi tulkoti un izdoti vairāk nekā 30 pasaules valstīs un valodās. Viņas stāsts par literatūras vērtību un nozīmi ir pirmais, ar kuru sabiedrībai piedāvā iepazīties projekts “Bibliotēka”, informē projekta pārstāve Daiga Bitēna.

Savā “Bibliotēkas” stāstā Nora Ikstena saka: “Patiesi izlasīta grāmata ir kā īsts draugs, kā mīlestība, kā tuvs cilvēks. Satikt savu grāmatu – tas ir kā satikt tuvu cilvēku: tu kādu laiku dzīvo ar to. Manā uztverē laba grāmata ir tā, kas attiecīgajā dzīves brīdī tev kaut ko māca, palīdz, tevi izceļ varbūt no kāda akača vai parāda kādu skaistu perspektīvu, skaistu nākotnes vīziju. Grāmata, kuru tu satiec savā īstajā dzīves brīdī.”

Noras Ikstenas stāsts ir pirmais, kas tiek publicēts “Baltic International Bank” iniciētā projektā “Bibliotēka”. Kopā plānots publicēt desmit Latvijas literatūras dzīves veidotāju stāstu. Tuvākajos mēnešos sabiedrībai tiks piedāvāti video materiāli, kuros par literatūras un grāmatu tēmu stāsta Zbigņevs Stankevičs, Andris Vilks, Kārina Pētersone, Valērijs Belokoņs, Uldis Bērziņš, Imants Lancmanis, Māris Bērziņš, Sanita Stinkule un Vaira Vīķe-Freiberga.

Sabiedriskās akcijas laikā ikviens sociālo tīklu lietotājs ir aicināts veidot arī pats savu bibliotēkas stāstu un publicēt to foto vai video formātā, izmantojot tēmturus #biblioteka un #manabiblioteka.

Līdz ar jauna mācību gada sākumu izsludināts arī konkurss skolām. Skolēni aicināti rakstīt esejas vai veidot foto un video stāstus par kādu no tēmām: “Man tuva grāmata manas skolas bibliotēkā”, “Pasaule bez drukātām grāmatām”, “Grāmata ar raksturu”. Konkursa nolikumu meklējiet “Bibliotēkas” mājaslapā www.manabiblioteka.lv.

Projektu “Bibliotēka” veido “Baltic International Bank” – ilggadējs latviešu literatūras mecenāts. Tas aicina atklāt sabiedrībai stāstus par literatūras nozīmi cilvēku dzīvē, stāstus par personīgajām bibliotēkām, to saturu, kā arī emocionālo un profesionālo vērtību. Projektā iesaistīti latviešu rakstnieki un citi aktīvi Latvijas literatūras dzīves veidotāji.

Vairāk informācijas projekta “Bibliotēka” mājaslapā www.manabiblioteka.lv un sociālajos tīklos (@manabiblioteka).Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas