Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noras Bumbieres fonda «Lielā balva 2014» tiek Luīzei un Katrīnai 5

Jau otro gadu pēc kārtas (bet pavisam šogad notika jau astotā Latvijas jauno vokālistu konkursa fināls) «Grand Prix» titula ieguvējam balvā tika tēlnieka Kārļa Īles veidotā uzvarētāja statuete, kas ir skvērā pie Jelgavas kultūras nama uzstādītās Noras Bumbieres piemiņas zīmes samazināta kopija.

Tāpat kā oriģinālā, arī šīs balvas izveidošanā izmantoti tie paši materiāli – tērauds un bronza. Šogad par «Grand Prix» titula ieguvēju kļuva duets Luīze Krasta un Katrīna Kabiņecka, kuras finālā izpildīja Raimonda Paula un Jāņa Petera «Dod Zvaigzni».  

Ne mazāk svarīga par statueti ir arī speciālbalva – iespēja ierakstīt dziesmu profesionālā mūzikas ierakstu studijā. Interesanti tas, ka abas ir piejūras meitenes, tikai Luīze dzīvo Carnikavā, bet Katrīna – Liepājā. Abas līdz šim vairāk uzstājušās kā solistes (ko turpina arī tagad), un sapazinušās tikai kādā no konkursiem. 

Teicamu sniegumu parādīja arī Eduards Grundmanis no Ozolniekiem, kurš šoreiz kopā ar māsu Megiju, izpildot Imanta Kalniņa «Princesīti», duetu kategorijā izcīnīja otro vietu. Bet trešās vietas pat divas – pavisam mazajām un daudzsološajām Martai Krūcei un Zanei Dzenītei no Rīgas, kā arī alūksniešiem Deividam Miķelsonam un Artūram Pūpolam, kuri savu dziedātprasmi kuplināja ar trompeti un saksofonu. 

Jau pusfināla atlase, kas aprīļa sākumā notika Mārupes kultūras namā, apliecināja, ka cienījamajai žūrijai nāksies pasvīst. Šogad, kā «Zemgales Ziņu» korespondentam pastāstīja N.Bumbieres fonda valdes locekle, dziedātājas māsa Māra Zustrupa, konkursam bija pieteikušies 174 jaunie dziedātāji vecuma amplitūdā no sešiem līdz pat 34 gadiem, no kuriem Jelgavas finālā piedalījās 32 labākie .

Konkursantus vērtēja žūrija, kuras sastāvā savulaik populārākie Latvijas estrādes mākslinieki – Margarita Vilcāne, Viktors Lapčenoks un Žoržs Siksna, fonda idejas autore un izveidotāja M.Zustrupa, N.Bumbieres dēls Georgs Bumbiers, mūzikas pedagoģe Anita Liekna un Mārupes kultūras nama vadītāja Ira Krauja-Dūduma, kā arī Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» direktors Mintauts Buškevics.

Tāpat kā duetu kategorijā, ar kuru apskatu sākām tikai tāpēc, ka vislielāko punktu skaitu kopvērtējumā (līdz ar to arī «Grand Prix») nopelnīja tieši duets – Luīze un Katrīna, žūrija vērtēja arī individuālos izpildītājus.

Jaunākajā grupā uzvarēja ventspilniece Karlīna Priedēna, otrajā vietā Dārta Stepanova no Garkalnes novada Berģiem, trešajā – Marta Mengote no Bauskas.

Vidējā vecuma grupā visvairāk punktu Alīnai Ņikitinai no Cēsīm, otrā – ventspilniece Valērija Čuvizova, trešajā vietā baušķenieks Armands Rutkovskis.

Vecākajā grupā laurus plūca Belinda Remese (Rīga) ar Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa nedaudz piemirstā šedevra «Mans bērns» pārliecinošu un izjustu izpildījumu. Otrajā vietā «Grand Prix» ieguvēja duetu kategorijā Katrīna Kabiņecka (Liepāja), trešajā vietā atstājot savu Carnikavas partneri Luīzi Krastu.

Pieaugušo grupā pirmo vietu žūrija nolēma nepiešķirt, toties sadalīt to divās trešajās vietās. Bet vispirms minēsim otrās vietas ieguvēju Kristu Esko no Bauskas. Trešās – rīdzinieces Beāte Meldere un Ieva Dzene.

Uzskaitot laureātus, ne pārāk patīkams šķiet secinājums, ka no mūsu puses uzvarētāju (un vispār finālistu) vidū redzējām tikai brašos Grundmaņus no Ozolniekiem, kamēr jelgavnieka – neviena. 

Saistībā ar konkursa laureātiem viena no galvenajām organizatorēm, Noras Bumbieres fonda valdes locekle Māra Zustrupa skaidroja, ka «pēc konkursa noslēgšanās nekas nebūs beidzies. Mēs zinām, ka nokļūšana līdz laureāta godam konkursantam prasījusi daudz laika un smaga darba, fonda mērķis ir turpmāk sekot līdzi laureātu attīstībai, piemeklējot atbilstošus vokālos pedagogus un virzīt tālāk ne tikvien Latvijas mēroga, bet arī starptautiskos konkursos».

Fināla ievadā uzstājās pagājušā gada «Grand Prix» ieguvēja Annemarija Moiseja, bet punktu skaitīšanas pauzi ar savu dziedāšanu aizpildīja vakara vadītāja Rūta Dūduma ģitārista Dmitrija Tarasova pavadījumā.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 5

klausītāja

tādas balss kā Norai vairs nav un nekad nebūs:((

pirms 3 gadiem, 2014.11.01 18:38

Vilciens

Tur nu Tev taisnība.Bet vai tapēc Noras Bumbieres fonds būtu jātaisa ciet?Kamēr māksliniece dzīvos mūsu sirdīs........

pirms 3 gadiem, 2014.11.01 23:52

Antra

Viens no retajiem konkursiem Latvijā kurā žūrija vērtē nevis pēc mērauklas skolotāju pie kā vokālists mācās, bet gan vokālo sniegumu,

pirms 3 gadiem, 2014.11.02 22:56

Dzintra

Skaists darbs fondam,lai veicas ari tālāk.

pirms 3 gadiem, 2014.11.03 07:46

membrāns

Māra ZUSTRUPA /Bumbiere/ ļoti labi dzied un balsī ļoti labi jūtama abu māsu balss tembru ,vai kā nu to tur sauc ,līdzība...NORA -tā ir Latvijas SUPER dziedātāja...viena no labākajām,ja ne pati labākā...

pirms 3 gadiem, 2014.11.03 22:13

Citas ziņas